1,051

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Mam coś takiego
http://allegro.pl/show_item.php?item=73584777
a dokladniej chyba to:
http://www.digitus.info/scripts/digdeta … DA%2D70145 Prawie rok temu na giełdzie koło Stodoły dałem prawie dwa razy tyle za to co na allegro.
Wykorzystywałem to do sterowania radiostacji. Zarówno przez stany wysoki/niski na RTS i DTR oraz do transmisji danych liniami RXD,TXD. Międzymordzia radio-komp oparte na tranzystorach albo MAX-ie 232 (coś w tym rodzaju http://www.eham.net/articles/2800). Mam takie na MAX-ie i to działało.
Jedna z wersji SIO2PC chyba też jest na MAX-ie. Co do wersji na 1489 nie wiem.
Organoleptycznie nie mam jak sprawdzić czy działało by z tym na 1489 (kiedyś sobie takie zrobiłem i na normalnym COM-ie mi zadziałało). Nie jestem za dobry z elektroniki więc nie wiem jak będzie faktycznie.

Acha ten mój kabelek jest zasilany zewnętrznym +5V. http://lemiel.webpark.pl/ct62/ct62schemat.html

1,052

(17 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Zdaje się że właśnie MapaSoft robił mi Blizzarda do magnetu i kartridż też od nich miałem. To było chyba w budynku na narożu jakiegoś placu...

1,053

(17 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jeszcze pałęta mi się po głowie coś takiego jak Turbo Rom i Turbo Rom Plus, z tymi nazwami na forum sie jeszcze nie spotkałem. System z Krakowa, firma miała dosyć długo sklep na Floriańskiej w bramie, długo się reklamowali w TA. Sprzęt jako taki czytał też Blizzarda i mój Blizzard czytał też TRP. TRP miał kumpel, zapytam może jeszcze ma jakieś kasety. Cartridge'a do tego nie miał. O ile dobrze pamiętam to dane leciały jednym ciągiem, nie w blokach.
Pamiętam w początkach zabawy, pi razy drzwi 1990, kumpel mial wersję Turbo Rom z przełącznikiem, który się wciskało po wczytaniu loadera. Ten nowszy TRP z około 1994 już był bez przełącznika.
W sumie mam kilka kaset w Blizzardzie, tylko żebym znalazł normalny magnetofon żeby to wczytać do kompa...
Pamiętam fajnie wczytywany KickStart, trzeba było wygenerować specjalnie długie przerwy po początkowych blokach.

Edited - przeglądałem archiwum TA - firma od Turbo Rom Plus zwała się Bit-Plus albo Krysal & Plus.

1,054

(42 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Pytanie zadałem Mirosławowi Liminowiczowi.
Oto odpowiedź:

Mirosław Liminowicz napisał/a:

Witam,

DK to Daniel Kleczyński... i nie jest to żadne wcielenie Janusza Pelca smile

Pozdrawiam,
Miroslaw Liminowicz
www.lkavalon.com

Czyli trzeba przejrzeć wydawnictwa Avalonu i podesłać korekty dla PG.
I do ewentualnego nowego archiwum.
Tylko kto poprawi SAP-y - PG to robi sam czy trzeba mu poprawione wysłać?
Spróbuję się tym zająć ale nie obiecuję szybkich efektów.

1,055

(42 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Mam inne pytanie.
W Tajemnicach Atari było kilka artykułów podpisanych Daniel Kleczyński. W tekstach kilku gier Avalonu występuje on jako twórca muzyki. Czasem pełnym nazwiskiem, czasem inicjałami D.K. (tak chyba jest w Lasermanii).
W chwili obecnej te muzyczki są przypisane do Janusza Pelca.
To jedna i ta sama osoba czyli Janusz czy ktoś całkiem inny?
Ktoś wie?

A przy okazji czy wam się też tak nowy Winamp wywala na SAP-ach?
Odtwarzane Saperem to nie to.

1,056

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie wiem czy pomogę i czy o to samo chodzi, nie bardzo już pamiętam jak CA w środku wygląda.
Kiedyś (5-8 lat temu) byłem też na tyle mądry że chciałem przesmarować prowadnicę i odkręciłem głowicę. Posmarowałem czymś, skręciłem, nie działała i jeszcze przy okazji jakaś mała blaszka pękła.
Zrozpaczony zawiozłem do serwisu w Krakowie na Zamojskiego. Pan był taki dobry że tylko blaszkę wymienił. Zestroić nie umiał. Następnego dnia coś ponad 3 godziny spędziłem ustawiając głowicę przez delikatne jej przesuwanie i sprawdzanie czy się z dyskietki boot-uje. Niektóre dyskietki sprawiają jej problemy (a raczej sprawiały, ze 4 lata jej nie odpalałem). Może sprawdzenie czegoś ("poziomu sygnału"?) za pomocą oscyloskopu by pomogło?

1,057

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Chodzi o to że ten promiennik ma duży zysk, a po zastosowaniu go jako oświetlacz do anteny parabolicznej albo offsetowej (satelitarna - zamiast konwertera) jest spory zysk i faktycznie zasięgi odbioru i nadawania mogą być większe. Nie wiem na jakiej antenie, ale napewno z mocą solidnie przekraczającą dozwolone 100mW eirp była udana transmisja na 2,4GHz na odległość około 110km.
http://www.interline.pl/portal/modules/ … .php?id=10

A reszta to bajki - ktoś przetłumaczył z angielskiego amerykańskiego, no i faktycznie niezabezpieczonych sieci prawie już niema.

A jakby ktoś był chętny na ten projekt to mam takowy, dostałem od kolegi. ~800kB w pdf-ie (13,5MB w Wordzie...).

1,058

(55 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Posłałem do Pajero: Super DOS 3.7t - był na moich dyskietkach do TOMS-a i Mach DOS XL. Mogę wysłać jeśli ktos ma to ochotę gdzieś umieścić.
Na dyskach do TOMS-a było też coś takiego jak MyDOS 4.5T nie wiem co to jest za ufo, ale to jest ogólnie dostępne.
Mam też jakąś wersję Super DOS 2.9 ale na liście są dwie i nie wiem którą - pod emulatorem bardzo wolno się wczytuje więc zakładam że US. No i ten Super DOS do Tygrysa.
W tym RARze z dosami przydały by się te które ma Pajero a w RARze ich nie ma...

Kopier z handlerem T:
Korzysta tylko z podstawowej pamieci, ale działa.

Mam też dwie dyskietki 180K z różnymi kopierami i innymi użytkami (inicjalizery itp.), niektórych nie spotkałem w sieci...

1,060

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jakiś czas temu któryś z kolegów pytał mnie o zawartość cartridge'a z Blizzardem. Mam taki, ale nie za bardzo mam jak zczytać jego zawartość, w sumie nawet nie wiem czy się da?
Znalazłem w swoim zbiorku wczoraj kopier dodający obsługę T: - wykorzystywałem go do kopiowania na dyskietki. Wystawić nie mam gdzie ale moge wysłać.

1,061

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Moja CA-2001 z Tomsem Turbo w pewnym momencie przestała pracować w turbo z Track Copierem... Dawno tego nie oglądałem ale chyba były dwie wersje Tracka - Tomsowa i orginalna(?) i obie niedziałały.
Miał ktoś podobny podobny efekt?
A kopier z Our5oftu faktycznie jest fajny.
Na moich dyskach systemowych do Tomsa było coś takiego jak Super Dos 3.7t - nie znalazłem go w inecie. W weekend będę miał okazję w tym pogrzebać więc jak będzie do przeniesienia to mogę udostępnić.

A przy okazji mam dwa romy na przełączniku - orginalny i tomsowy.
Teraz zastanawia mnie czy można dołożyć do tego Tygrysa?