1

(30 odpowiedzi, napisanych Konsole)

WOW. Ale teraz zapiernicza! Faktycznie z zegarniem w ręku dwa razy szybciej. Do developerki to ma niebagatelne znaczenie. Dzięki!

2

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Sytuacja z covidem zniechęciła mnie do zakupów na Ukrainie i zdecydowałem się na Chińczyka, który dotarł do mnie w mniej niż 2 tyg. od zamówienia i działa tak jak potrzebowałem.

3

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@micromax Gdzie kupiłeś?
Właśnie o to się rozchodzi, że próbuję ustalić gdzie najpewniej kupić, bo resellerów jest wielu. Sklep, który podał ZuluGula wydaje się nie działać.

4

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Przywieziony prywatnie? Czy jakoś instytucjonalnie? Ja chciałbym to kupić, a nie załatwiać po znajomości, bo nie znam nikogo ns Ukrainie wink

5

(194 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie specjalnie mam coś konstruktywnego do dodania poza tym, że do tego większego układu to trzeba byłoby "se napisać" jakiś mocny tracker, który by to wszystko umiał wykorzystać.

W każdym razie ja chętnie zanabędę ten większy układ jak tylko się pojawi.

6

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No właśnie. I dlatego w ogóle rozważam aliexpress, bo tam zapłacę blikiem i wiem że po paru tygodniach mi przyjdzie. A na kupowaniu z Ukrainy zupełnie się nie znam.

7

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Trudno znaleźć jakieś wiarygodne informacje o chińskim klonie. Może dlatego że to w miarę nowy produkt. Aczkolwiek nie ma za dużego pola manewru co do możliwości takiego urządzenia. To multicart, czyli mam na karcie microSD ROMy, które wgrywam i uruchamiam je na konsoli. Różnica może być oczywiście w jakości wykonania, ale pewnie i w tempie ładowania.
Co do Turbo Everdrive, to klon jest ze starszej wersji niż oferowany oryginał, więc różnica to pewnie jakieś usprawnienia i czytałem że w nowszej wersji jest wsparcie dla kartridża systemowego PC Engine z dołączonym CD.

Ogólnie, to nawet byłbym w stanie zapłacić 2x więcej za oryginał, żeby być spokojnym, tylko założyłem ten topik w poszukiwaniu osoby, która może już taki oryginał kupowała i wie czy są jakieś problemy z zakupem (chociażby typu tego cła którym straszył lopez) i ew. poleciła konkretnego resellera.

8

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Mnie interesuje Turbo Everdrive.
Istnieje chińska podróba za 150 zł do kupienia na aliexpress. Oryginał (w nowszej wersji) jest za jakieś 320 zł+. Jeszcze nie ustaliłem w czym podróba jest gorsza od oryginału, aczkolwiek nie jest dla mnie obojętne wsparcie twórcy. Tylko właśnie obawiam się jakichś niedogodności związanych z zakupem.

9

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w kupowaniu multi-cartridży od Krikzza?
Kupował ktoś ze strony Everdrive.me? A może od któregoś z resellerów?
Chciałbym się po prostu upewnić co do pewności i bezpieczeństwa.

Super. Znając życie RJ pewnie nie ma żadnego Lynxa w domu wink

Czy dobrze pamiętam, że produkcje na Atari Lynx miały być jeszcze osobno oceniane przez RJ Micala? Czy coś z tego wyszło w ogóle?

13

(126 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Ahh... Idealna sztuka do rozkręcenia i zamontowania U1MB wink

14

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ale co 6502 musiałby robić, żeby natknąć się na ten pływający autobus? "Niepublikowane" rozkazy mogą robić coś innego niż czytanie albo zapisywanie do pamięci?

15

(9 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

@XXL jaki rozkład prawdopodobieństwa ma Twój algorytm pseudolosowy? Coś rzadko padają PORTyB z przedziało $d300-$d37f wink

16

(26 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Adam, jeśli potrafisz pisać coś w tym script fu, to podziwiam. Ja wymiękłem.

@Grey, poka co napisali o tych jedenastu neue Lynx-Spiele, a szczególnie o takiej jednej...

18

(30 odpowiedzi, napisanych Zloty)

NG jedzie IC 6501 a wraca IC 5602, no jakżeby inaczej?

19

(5 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Nie znam się na dużym Atari, ale Grafika/muzyka super, tylko bardzo widać, że to BASIC, bo intuicyjnie wydaje mi się, że ST nie może być aż tak wolne smile

20

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Schodzimy już na eschatologiczne tereny, ale dużo w tym racji. Aczkolwiek nie wydaje mi się, żeby rozwianie mitu AMY było jakoś bardzo traumatycznym doświadczeniem i może jednak plusów czegoś trochę lepszego od POKEYa, ale czegoś co można oprogramować byłoby więcej niż minusów z niespełnionych oczekiwań. Bo jednak na scenie są ludzie, którzy lubią wyzwania i mieć robotę do wykonania.

PS Candle - dostałeś ode mnie maila z forum? Odezwij się proszę do mnie, bo mam sprawę odnoście VBXE.

21

(174 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Przypomniał mi się motyw z przekładem baśni braci Grimm. W Polsce nie ma jeszcze przekładu pierwszego wydania z powodów trudności w oddaniu niuansów językowych. I tłumaczka, która się tym zajmuje, odkryła, że jakieś wydawnictwo krzak wydało ten przekład. Po dochodzeniu doszła do tego, że to przekład z... angielskiego. Jak wytknęła sprawę i zrobiło się głośno, to wydawca tłumaczył się, że zaszło karygodne niedopatrzenie, że do drukarni poszedł nie ten plik co trzeba i wydrukowano roboczy przekład angielskiej wersji, a nie ten ich prawdziwy z niemieckiego...

22

(174 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Też coś czuję, że można spaść z rowerka próbując wydać taką grę. To było praktycznie pewne, że Cię oleją, ale jakbyś wydał, to pismo dostaniesz.

Marchewka robi swoje smile

24

(12 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

I podjął wg mnie słuszną decyzję

25

(12 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

No to może znalazłeś buga - można wpisać issue: https://github.com/KarolS/millfork/issues

Niech się facet cieszy, że community przygląda się jego projektowi smile