Temat: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. :)

Jestem w posiadaniu nigdy nie wydanej gry Scorch. Jest to wersja Scorched Earth z PC, którą napisał kolega jeszcze w czasach szkoły średniej. Miała być wydana przez ASF, ale nigdy do tego nie doszło bo ASF się zlikwidowało z tego co pamiętam.

Gra napisana została w TurboBasicXL i w zasadzie jest skończona, tyle że ma ograniczenie - jako wersja demo - do jednej rozgrywki. Były plany aby grę zdekompilować jakoś i usunąć to ograniczenie, ale jako że działamy (DiNX Project) na Amidze plany te nigdy nie zostały zrealizowane z braku czasu. Chciałbym ją udostępnić.  Może ktoś potrafiłby usunąć to ogranicznie wersji demo? Szkoda aby przepadła - uważam, że jest fajna. :) Dlatego skopiowałbym dyskietkę i wysłał komuś kto wrzuci ją w sieć i może poprawi.

Miałem ją przywieźć na SillyVenture w 2010 i tam ją dać do skopiowania, ale zasypało wtedy kraj, a ja utknąłem w PruszczuGd. :(
Gra przeleżała kolejne dwa lata, czas coś z tym zrobić zanim dyskietka padnie ze starości.

Poniżej filmik jak się gra prezentuje.

http://www.youtube.com/watch?v=Y4J04diSP8w

2

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Sprawia wrażenie najbardziej udanej gry tego typu na małe atari ;)

wszystkie trzy strony świata

3

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Wersja Our5oftu wygląda jednak na nieco żwawszą.
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=7152

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

4

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Owszem ta wersja co podałeś jest szybsza  (ściągnąłem ją i uruchomiłem pod emulatorem), ale też jest bardzo prosta. Wersja Scorch którą posiadam jest jednak bardziej zaawansowana. Ma sklep i bronie "żywcem" przeniesione z wersji PC. Wychylenie lufy i pozostałe parametry regulujemy joystickem. Na filmiku rozgrywka wygląda może trochę ślamazarnie, ale to dlatego, że grę odpaliłem po dwóch latach i starałem się nie wejść w kadr i nie przewrócić  statywu z kamerą. Wiesz, nie mam obcykane tej gry na pamięć. :)

Ideą powstania wtedy tej gry było, jak najwierniejsze przeniesienie Scorched Earth z PC na małe Atari. Zagrywaliśmy się nią w tamtym czasie u mnie na chacie na PC. Stąd bronie musiały działać tak samo, taki sam musiał być sklep itp. Na miarę oczywiście ograniczeń pamięci i TurboBasicaXL który sporo jej zabierał. Stąd brak muzyki. Pamiętam, że  była napisana ale z braku pamięci nie została dołączona (pewnie gdzieś jest na którejś dyskietce).

5

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

DEFTRONIC - napisz do Sikora to te grę jeszcze wyda :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Mam błogosławieństwo autora aby wrzucić ją po prostu w sieć za free (też jestem za tym). Jednak sam tego nie dam rady zrobić. bo mam Atari ze stacją dysków - nie przeniosę zawartości dyskietki na jakiś nowy, cyfrowy format. Tzn. to jest jakieś Atari po tunningu ma hd, 2xpokey, 1MB Ram i jakiś port (5?6? lat temu było zamówione u Lotharka), ale nigdy się w temat, nie zagłębiałem za bardzo. Moja wiedza praktyczna o małym Atari skończyła się na stacji dysków i SpartaDos X w 91szym. Teraz trochę zacząłem przypominać sobie co i jak. :)

To bardzo fajna gierka (świetna do gierczenia na party, czy przy piwie :) ) i dopracowana, ale przy tych współczesnych produkcjach, które wychodzą na małe Atari (choćby Bomb Jack, ale widziałem też porty Knight Lore i innych gier - czemu nie było ich w latach 1986-91 kiedy człowiek miał Atari i tak bardzo na nie czekał? ehh...) wydawanie Scorcha byłoby przesadą.

7

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

skad jestes ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Pochodzę z okolic Trójmiasta, ale mieszkam w UK. Mogę skopiować dyskietkę i wysłać na mój koszt oczywiście, komuś kto przeniesie tę grę w sieć. Niech ludzie z niej korzystają i grają. Kiedyś (lata 1996-98) miałem kontakt z prawdziwym Atarowcem - w sensie ostro działał w środwisku Atari, miał Falcona i różne inne modele - ksywka Wulgar chyba czy jakoś tak; jemu chciałem kiedyś tę grę podrzucić - ale potem wyprowadziłem się z Trójmiasta i kontakt się urwał.

9

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Vulgar to akurat nie jest prawdziwy Atarowiec tylko oszust. I w sumie po paru swoich przekrętach zmył się także z forum.

10

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Fajnie byłoby to puscić w sieć,ale warto by było lekko wzbogacić palete barw .
gdyż na  atari 400 bardziej ambitne projekty wychodziły ,na tym forum jest armia ludzi ,którzy
zęby zjadali w tym temacie i napewno pomogą.

Bucik Na Trola

11

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Ja z chęcią i tak bym zagrał - nawet z tą paletą barw. Generalnie może i wychodziły bardziej ambitne projekty ale jakoś tak wydaje mi się, że później, kiedy to internet się spopularyzował, większy kontakt z innymi specami i dzielenie się wiedzą było łatwiejsze.

12

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Fantastyczna sprawa! Oryginalnego scorcha nie pamietam, nigdy nie bylem fanem, ale w wersji Atari bardzo podoba mi sie jak po wybuchu teren sie wygładza.

Co do szybkosci: czy to co odpalales to juz jakas skompilowana wersja?

13

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Jacques napisał/a:

Vulgar to akurat nie jest prawdziwy Atarowiec tylko oszust. I w sumie po paru swoich przekrętach zmył się także z forum.

No wtedy to nic tego nie zapowiadało - on wpadał do mnie na chatę popatrzeć na nasze produkcje, ja u niego byłem kilka razy nawet z kumplem z grupy - pokazywał nam Falcona w działaniu, Jaguara z CD itp. Przykro to słyszeć, że okazał się oszustem. :(

Ostatnio edytowany przez DEFTRONIC (2012-06-03 12:40:27)

14

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

nosty napisał/a:

Fantastyczna sprawa! Oryginalnego scorcha nie pamietam, nigdy nie bylem fanem, ale w wersji Atari bardzo podoba mi sie jak po wybuchu teren sie wygładza.

Co do szybkości: czy to co odpalales to juz jakas skompilowana wersja?

Fajnie że gra się podoba, kumpel będzie miał satysfakcję. :) Tak, to co odpalam to jest wersja skompilowana - katalog zawartości dyskietki widać na początku filmiku. Jest jeszcze jedna dyskietka z plikami z tej gry, ale ją posłałem te dwa lata temu do naszego kodera do Gdańska. Z braku czasu nie siedział nad tym. Zapewne nadal ma tę dyskietkę na chacie. Tylko że tam, z tego co pamiętam były też skompilowane już wersje tej gry.

Gra jest w 2 kolorach bo używa tybu 8ego z tego co pamiętam - mogę się zapytać.

Ostatnio edytowany przez DEFTRONIC (2012-06-03 12:41:31)

15

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

DEFTRONIC napisał/a:

Gra jest w 2 kolorach bo używa tybu 8ego z tego co pamiętam ..

To  znaczy, że idealnie nadaje się do tego, żeby miała 128 kolorów w pionie i conajmniej 3 w poziomie :D.

___
Press play on tape...

16

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

A to znaczy, że jakieś nowe tryby pojawiły się na Atarynce przez te lata? Koderskie sztuczki, coś jak na C64 FLI czy AFLI?

17

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Wiesz, są w sumie "nowe tryby" z interlace'ami, ale "stare sztuczki" też można wykorzystać - zmiana koloru tła/obiektów przy DLI była już opisana w Bajtku z 1987 czy 1988 roku, czy też podkolorowywanie duszkami "w inwersie" - opisane w instrukcji do G2F: http://g2f.atari8.info/instrukcja.html#hires

Ostatnio edytowany przez maw (2012-06-03 18:13:47)

___
Press play on tape...

18

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

DEFTRONIC napisał/a:

Pochodzę z okolic Trójmiasta, ale mieszkam w UK. Mogę skopiować dyskietkę i wysłać na mój koszt [...]

Conajmniej kilka osób z tego forum też jest w UK, podaj skąd dokładnie to może tam się spikniecie bez poczty.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

19

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Hemel Hempstead blisko Luton i Londynu.

20

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Witam,
Ja jestem w zachodnim Londynie (Ealing) i moge to skopiowac do ATRa.

21

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Gwoli wyjaśnienia.

Nasza wersja Scorcha jest oczywiście niedokończona, ale zawiera sklep i wybór broni takich jak na PC (jak da się sprawdzić więcej niż w wersji tu pokazanej). Fakt - nie wszystkie te bronie są zaimplementowane, ale większość jest (a w tej wersji nie widzę Froga czy M.I.R.V.a - u nasz są i działają). Co do broni defensywnych to u nas działa spadochron ;) jak się go kupi, a w tej wersji nie ma jak widzę broni defensywnych wcale.
Zakupy odbywają się po odbyciu pierwszej rozgrywki (tak jak na PC ;) ).

Sterowanie jest z klawiatury, by jak najwierniej odpowiadało wersji z PC, ale co za problem zrobić to joystickiem.

Jak na TBasic, bardzo fajnie i szybko działa.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2012-06-09 12:30:18)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

22

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

DEFTRONIC - i jak sie ma sprawa z odzyskaniem tej gryz dyskietki? Wyslales juz do kogos albo umowiles sie? Glupio by bylo gdyby sprawa przycichla i gra na nastepne 15 lat pozostala zamrozona na jednej dyskietce...

23

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

podobno idzie do mnie....

"wszystko się kiedyś kończy......."

24

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

Gra została parę dni temu wysłana do Strykera. Myślę, że do wtorku dotrze do niego. :) Czekałem z wysyłką bo napisałem do lewiS'a, ale z przyczn obiektywnych odezwał się dopiero wczoraj. Staram się z nim ugadać na spotkanie.

Pecus - nie traktuj mojej opini o waszej grze jako ataku. :) Odpaliłem ją, parę razy wystrzeliłem i tyle. Niedoczekałem do sklepu, więc myślałem że go w waszej grze nie ma. :) Co do "froga" to w gierce Michała oczywiście ta broń występuje. Są też chyba te śmiechowe teksty (ale chyba dopiero po zakończeniu rozgrywki), które pojawiają się w wersji na PC. Ogólnie - niedługo gierka będzie już dostępna dla każdego wtedy, sobie porównacie co jest lepiej rozwiązane a co gorzej. Nie wątpię, że wasza gra będzie lepiej dopracowana, w końcu wciąz ją piszecie.

Znalazłem jeszcze na dyskietce pliki Hat-Trick. :) Coś kojarzę, że kumpel chciał napisać też tą grę na Atari (podobała mu się wersja na C64). Pliki są z rozszerzeniem TurboBascaXL, pewnie jakis nieskończony projekt.

Jak je wczytać pod Turbo Basicem? Ładuję Turbo Basic i co dalej? Jak wczytać ze stacji program?

25

Odp: Scorch - gra na małe Atari z 1994

LOAD "D:nazwa_programu", no chyba , że ktoś zapisał to "listem" jak zwykły plik tekstowy, to wtedy ENTER "D:nazwa_programu"

PunBB bbcode test