26

Odp: Firebee

no niech tam i sie ciagnie xxx lat, ale ten procesor ma miedzymordzie do pamieci sdr/ddr ktore obsluguje do 256mbajtow na kostke, wiec starczyly by dwie
zamiast gniazda na zasilacz od st/flakona masz akumulator li-poly - co mnie osobiscie zdumiewa
rozmieszczenie gniazd na okolo tej plytki jak i sama forma karty pci tez jest osobliwa
ktos to robil w ciemnej dusznej piwnicy, a sasiad obok mial zapas nitro, budaprenu i innych rozpuszczalnikow organicznych w nieszczelnych opakowaniach

przechodze na tumiwisizm

27

Odp: Firebee

z tego co rozumiem, to nic nie stoi na przeszkodzie by jakiś sprytny elektronik zmontował tańszego Coldfire :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

28

Odp: Firebee

No tak tyle ze jak chlopaki mowia z na tym clonie nie pojdzie zbyt duzo to po co sie bawic w takie zeczy ? Ciekawe jak sie np ma porowanie Aranyma/Hatari a Firebee.

Ja bym chetnie kupil falcona ale cena £699 na UK ebay mnie odstrasza. Na allegor jest jedn za £300 ale zamasakrowany. Hades/Medusa jest praktycznie niedostepny o czasach obecnych.

BTW. Pierwsza gierca na firebee http://onorisoft.free.fr/elansar/elansar.htm

Z ta tygodniowka za Firebee to akurat jest roznie. Moja akurat wystarczy i jeszcze na obudowe by starczylo tylko jest pytanie czy bedzie mnie to tak samo cieszyc jak posiadanie falcona.

29

Odp: Firebee

Monsoft, to zależy co kto lubi. Jeśli aplikacje to firebee będzie ok,
jeśli gry czy demosy, to jest tu ten sam problem jak z pomiędzy ST, Falconem czy TT, bo są one pisane na konkretną platformę

Jeśli ktoś chce mieć Falcona to lepiej kupić orginał, bo FireBee nie jest nowszym Falconem (tak jak TT/Falcon nie jest nowszym ST ) :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

30

Odp: Firebee

Szczerze to mnie najbardziej rozczarowuje brak kompatybilności z Falconem. Tylko po to bym to kupił bo Falcony są coraz trudniej dostępne a ceny coraz bardziej chore.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

31

Odp: Firebee

Spodziewałem się rozpoczęcia jęczenia na temat jakie to dziadostwo i jak strasznie rozwiązane już po godzinie od pojawienia się tego wątku. Ależ się pomyliłem.

Ostatnio edytowany przez jury (2012-08-09 05:52:37)

Odp: Firebee

E tam, Firebee jest fajne. Brak kompatybilności z Falconem nie powinien rozczarowywać, bo nigdy nie był celem tego projektu.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

33

Odp: Firebee

team FireBee szuka specjalisty od FPGA, znajdą go, to poprawią kompatybilność z Falconem.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

34

Odp: Firebee

Adam Klobukowski napisał/a:

E tam, Firebee jest fajne. Brak kompatybilności z Falconem nie powinien rozczarowywać, bo nigdy nie był celem tego projektu.

A jednak rozczarowuje bo powinien byc :)

Edit: poza tym jak nie, jak tak:

"...compromise between atari compatibility and reasonable price..." - fail , ani jedno ani drugie

"...nearly full compatibility with atari falcon..." - a wiec jednak

Jednakze nawet teraz nabycie oryginalnego Falcona znacznie ponizej 600 euro nie jest problemem. Wiec jaki jest wlasciwie sens takiego projektu?...

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-08-09 09:09:27)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

35

Odp: Firebee

Adam Klobukowski napisał/a:

E tam, Firebee jest fajne. Brak kompatybilności z Falconem nie powinien rozczarowywać, bo nigdy nie był celem tego projektu.

Czy aby napewno?

Our aims are:
    Develop a new atari compatible computer to offer available hardware to the Atari community and other interested people.
...
This means to make an Atari Falcon clone with nearly full compatibility to an original Falcon, which will be based on a ColdFire processor which is the fastest and most compatible hardware to the 68k processor family.

Albo ja to źle rozumiem albo jednak celem jest niemal pełna kompatybilność.

Projekt spoko ale albo lepiej robić całkowicie nową platformę (która pewnie będzie miała znikome wsparcie społeczności i znikomą ilość użytkowników w stosunku do oryginału) lub pełnego klona. Coś jak była już rozmowa o Atari 8bit w nowej wersji, z nowymi złączami i gadżetami.

Ostatnio edytowany przez pawel (2012-08-09 09:11:11)

36

Odp: Firebee

wieczor napisał/a:

"...nearly full compatibility with atari falcon..." - a wiec jednak

Jednakze nawet teraz nabycie oryginalnego Falcona znacznie ponizej 600 euro nie jest problemem. Wiec jaki jest wlasciwie sens takiego projektu?...

pawel napisał/a:

Our aims are:
    Develop a new atari compatible computer to offer available hardware to the Atari community and other interested people.
...
This means to make an Atari Falcon clone with nearly full compatibility to an original Falcon, which will be based on a ColdFire processor which is the fastest and most compatible hardware to the 68k processor family.

Albo ja to źle rozumiem albo jednak celem jest niemal pełna kompatybilność.

nic straconego, jeśli tylko zostanie dokończona emulacja Falcona, to każdy użytkownik FireBee będzie mógł ją wgrać do FPGA

Dwa cycaty ze strony ACP:

"Missing VHDL Developers"

"Hardware updates" will become possible by VHDL code for free. The long term goal is absolute compatibility with every Atari TOS machine ever built

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-08-09 09:27:27)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

37

Odp: Firebee

Monsoft napisał/a:

Ja bym chetnie kupil falcona ale cena £699 na UK ebay mnie odstrasza. Na allegor jest jedn za £300 ale zamasakrowany. Hades/Medusa jest praktycznie niedostepny o czasach obecnych.

Z Hadesem też nie jest tak różowo, to sprzęt tylko do użytków pod Tos-em/Mintem.
O demach/grach z Falcona możemy zapomnieć, jak w końcu od Piter-a wezmę swojego Hades-a to opiszę jak na nim nic nie działa z gier/dem falciego.
Hades to też taki sprzęt dla maniaków maniakalnych .
I bardziej mu do TT-tki niż do Falcona.

p.s.
a Falci ma nowe życie dzięki Klapaziowi i tego że zmusza gry z st/ste aby działały na Falcim z hdd :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-08-09 09:43:42)

38

Odp: Firebee

wieczor napisał/a:

Wiec jaki jest wlasciwie sens takiego projektu?...

Nosz przecież prosty i myślałem że każdy go zna. Po to aby na AA można było sobie ponarzekać przez naród w tym przodujący.

39

Odp: Firebee

NIe jury nie narzekamy, ja też myślałem że firebe/coldfire to będzie jakiś taki nowszy Falcon ale zgodny z nim, a okazuje się to że to będzie kolejny Hades na którym nic oprócz użytków (jeśli i te) będą na tym działać :)
I w zasadzie projekt sam dla siebie.
Właśnie czemu w nim nie ma wtyku db19 :P

Dla mnie takim poronionym pomysłem był Hades.
No dobrze może w dtp to ktoś na hadesie szalał.

Czyli jednak narzekamy :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-08-09 10:43:39)

40

Odp: Firebee

Jury ja ten projekt obserwuję niemal od początku. Nikt mi nie powie, że kompatybilność z Falconem nie była założeniem - bo to był główny powód dla którego zacząłem go obserwować :) No, ale poczekamy. Ale cena trochę studzi :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

41

Odp: Firebee

wieczor napisał/a:

Jednakze nawet teraz nabycie oryginalnego Falcona znacznie ponizej 600 euro nie jest problemem. Wiec jaki jest wlasciwie sens takiego projektu?...

No tylko powiedz gdzie ?

42

Odp: Firebee

Czasami na ebay.de można dorwać za 300-400€ z krzyżaczką klawiaturą.
Ogólnie to trzeba polować....!

ten jest już z dwa miesiące:
http://cgi.ebay.fr/ATARI-FALCON-030-14- … 1e705f9e90

Gdyby mu ładnie skleić obudowę w 1miejscu....
Atakuj Irek tego Falcona :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-08-09 10:57:02)

43

Odp: Firebee

No niezla cena. Dzieki.
Popytam kolesia czy wysle na wyspy. Powiem ze Polak jestem, to moze wysle, bo Francuzi nie lubia Brytyszy ;)

44

Odp: Firebee

Zawsze może pogadać z Bitmanem, przecież on mieszka w Paryżewie...
Jak koleś nie będzie chciał wysłać...!

45

Odp: Firebee

Koles napisal "no paypal thank you ". Ehh no ale mam nadzieje ze kuma cos po angielsku

46

Odp: Firebee

wieczor napisał/a:

Ale cena trochę studzi :)

Jak ktoś tu pisał, to jest kwota rzędu tygodniówki pracy, co wg mnie za kompletnie niszowy sprzęt dla "zboczeńców" :) to nie jest jakaś porażająca kwota, nie przesadzajmy. Natomiast to że projekt nie jest z myślą o krajach trzeciego świata ( czyt. polska ) to już inna sprawa.

47

Odp: Firebee

Monsoft napisał/a:

Koles napisal "no paypal thank you ". Ehh no ale mam nadzieje ze kuma cos po angielsku


Irek, napisz do BitMan-a z naszego forum.
Kiedyś też coś próbowałem kupić z ebay.fr przez tydzień nic 0 odpowiedzi na maile i wiadomości.
Bitt zadzwonił do sprzedającego i załatwił sprawę w 5minut :)

Check priv :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-08-09 11:29:35)

48

Odp: Firebee

Tu nie chodzi o to, czy to dużo czy mało za taki sprzęt w sensie mocy nabywczej, tylko o porównanie z cenami oryginalnego - w pełni kompatybilnego dla odmiany - sprzętu. Taki projekt ma sens jak zejdzie co najmniej do tych kwot, jak nie niżej. W obecnym przypadku nie mam żadnej motywacji do zakupu tego - jak będzie w pełni kompatybilny, to może, ewentualnie, jak akurat Falconów na ebayu nie będzie a ja będę miał kasę. Ale jak będą to raczej je wybiorę - ze względu na cenę.

Dodatkowo dla Monosofta: nie dalej jak w lipcu był Falcon w US , poszedł chyba za coś kole 400 baksów. Gość miał posting tylko do US, ale na pytanie grzecznie odpisał że może wysłać i gdzie indziej, byle mu podpowiedzieć czym i jak, bo nie ma doświadczenia i pokryć koszty przesyłki. Na przestrzeni miesiąca na brytyjskim ebayu był falcon za ponad 500 funtów ale w tym czasie ze dwa na niemieckim w granicach 200 (!) euro. I pojawią się znowu - są wakacje , ludzie w rozjazdach. Średnio 2-3 udaje się znaleźć. Cena 600 euro jest ewenementem raczej, nie regułą.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

49

Odp: Firebee

piszesz o tym ze śmietnika/wysypiska za 410$
http://www.ebay.de/itm/VINTAGE-Atari-Fa … 2ec0a02432

Nawet nie wiadomo czy działał :)

Poka te za 200€ Falcony

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-08-09 11:36:53)

50

Odp: Firebee

wieczor napisał/a:

Tu nie chodzi o to, czy to dużo czy mało za taki sprzęt w sensie mocy nabywczej, tylko o porównanie z cenami oryginalnego - w pełni kompatybilnego dla odmiany - sprzętu. Taki projekt ma sens jak zejdzie co najmniej do tych kwot, jak nie niżej. W obecnym przypadku nie mam żadnej motywacji do zakupu tego - jak będzie w pełni kompatybilny, to może, ewentualnie, jak akurat Falconów na ebayu nie będzie a ja będę miał kasę. Ale jak będą to raczej je wybiorę - ze względu na cenę.

Motywacja raczej jest. Trochę użytkowników ów wynalazku już jest i ciągle przybywają nowi, oczywiście niech nikt nie liczy że to zacznie schodzić w tysiącach miesięcznie. Ale jak na mocno niszowy sprzęt dla zboczeńców to on schodzi, szczególnie że uważam ( i widać inni też ) że kwota nie jest z tyłka wzięta.