Odp: Lidl

Nie robię audiofla. Samo (przypadkowe) wykonywanie pewnego zadania to dla mnie trochę za mało. Gstreamer nie daje żadnych gwarancji czasowych wykonania operacji, a ja wolę oprzeć się na czymś co takie gwarancje daje.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

27

Odp: Lidl

gwarancje? pod nie-rtos?
no ok, nie ma co to drazyc tego tematu.

na bank mozna do tego wykorzystac vlc, mplayer (do wyswietlania bezposrednio na ekran) jak i ... cat (tu masz najlepsze gwarancje czasowe ;) ) do pliku, ktory pozniej potraktowac np. mencoderem czy innym toolem na ffmpeg.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: Lidl

Może dawać gwarancje co do swoich algorytmów i działania.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

29

Odp: Lidl

To w ogóle masz problem. Skoro piszesz, że potrzebny Ci "sprzęt działający pod Linuxem", to znaczy, że i tak będziesz go używać z oprogramowaniem na GPLu, która to licencja jawnie odmawia udzielenia jakiejkolwiek gwarancji.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

30

Odp: Lidl

epi napisał/a:

To w ogóle masz problem. Skoro piszesz, że potrzebny Ci "sprzęt działający pod Linuxem", to znaczy, że i tak będziesz go używać z oprogramowaniem na GPLu, która to licencja jawnie odmawia udzielenia jakiejkolwiek gwarancji.

O, a skąd taki smialy wniosek? W firmie na serwerach linuxowych mam kupe softu i napewno nie jest on na GPL'u tylko pelna komercja ze wsparciem :P

Odp: Lidl

epi: ja nie mówię o gwarancji w sensie prawnym. Ponadto Linux != GPL. Mam na swoim Linuksie sporo nie GPLowego oprogramowania.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

32

Odp: Lidl

nosty: śmiały wniosek? To "oczywista oczywistość"! To co nazywacie "Linuxem" składa się z jądra (jądro to też program!), czyli "Linuxa właściwego" ;), które (poza niektórymi zamkniętymi driverami) jest na GPL v2, oraz bibliotek i programów narzędziowych, a wśród nich najczęściej m.in. glibc i GNU coreutils (LGPL/GPL), zatem prawie na pewno również ich używacie. Nieważne zatem, co, od kogo, na jakiej licencji i za ile kupisz - uruchomisz to przy pomocy kodu na (L)GPLu, a kiedy będzie już działać, również ten sam proces będzie wykonywał kod na (L)GPLu.

Oczywiście można sprzedawać programy na GPLu i udzialać gwarancji/wsparcia (OIDW prawo UE nie zezwala na _sprzedaż_ oprogramowania bez gwarancji), ale w domach raczej nie macie RHEL czy SUSE (choć nosty w firmie może ma).

Ostatnio edytowany przez epi (2012-10-02 09:35:39)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

Odp: Lidl

epi: dlatego nikt nie sprzedaje oprogramowania lecz licencje. Przeczytaj sobie którąś to zobaczysz jak wiele ci ona gwarantuje. Zresztą, jak już napisałem, nie obchodzi mnie gwarancja w sensie 'prawnym'. Jak ktoś twierdzi że jego soft jest softem czasu rzeczywistego, to (upraszczając) jeśli tak nie jest to mogę zgłosić błąd i jest szansa że zostanie naprawiony. Jeśli zaś ktoś nic takiego nie twierdzi, to może taki problem po prostu olać.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

34

Odp: Lidl

Poużywałem trochę tego Debut Video Capture i jest całkiem niezły, ale dziś zauważyłem kluczową wadę: zaczął mnie informować, że expiruje za next few days :(
Myślałem, że jest płatny tylko do nagrywania, a na podgląd będzie pozwalał. Jak zgaśnie mi całkiem, to będę musiał wrócić do VirtualDuba, a szkoda.