26

Odp: [kupie]ram1MBCHIPAmiga600

@swinkamor12

A600 to tak ograniczony komputer, że tam ciężko cokolwiek dodać.

27

Odp: [kupie]ram1MBCHIPAmiga600

Zmyślnie pomyślany a nie ograniczony. Co potrzeba to ma.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

28

Odp: [kupie]ram1MBCHIPAmiga600

Co potrzeba...

Spójrz na rozszerzenia - jest fastram, 020, 030 - wszystkie upychane kolanem na procesor w układzie "może nie odpadnie". A ludzie i tak to biorą.

29

Odp: [kupie]ram1MBCHIPAmiga600

Nie wszystkie - część jest dokręcanych do płyty dzięki czemu nie odskakują z procka...

A600 w porównaniu do swojej wielkości jest świetnie zaprojektowaną maszynką - z jedną jedyną wadą: brakiem wszystkich sygnałów na szynie rozszerzeń przez co trzeba kombinować z turbo.

A jak jest na A1200? Po wrzuceniu lepszej karty turbo, fastaty i kilku innych ustrojstw Amiga staje się typową kanapką mającą problem z chłodzeniem o utrzymaniu się w jednej całości już nie wspomnę.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

30

Odp: [kupie]ram1MBCHIPAmiga600

Wiesz - do rozbudowy to A[34]000 była.

Moja A1200 doczekała się FastATA i Apollo 1240/40 po czym trafiła do bigtowera pc i rok-dwa później sprzedałem ją.

Stabilności od A1200 z FastATA (na dodatkowych podstawkach) + BlizzardPPC (z SCSI) + BVision + Mediator PCI + kilka wynalazków na porcie zegara nie potrafię sobie wyobrazić.

31

Odp: [kupie]ram1MBCHIPAmiga600

Chciałem dokupić 4mb do A1200  ale okazało się że 128mb jest niedużo droższe więc kupiłem.
Do tego mam dysk 3.2gb i pcimcie 2gb.
Ale teraz się zastanawiam czy mi czarny zasilacz (lekki) to pociągnie czy rozglądać się za czymś innym?
W sumie nie planuję nic więcej dokładać no ale nigdy nic nie wiadomo.