76

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

tylko dziesieciolecia ? :D :D :D

Ostatnio edytowany przez drygol (2013-10-27 16:22:36)

77

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

Hej,

Dzieki wszystkim za przybycie, poznalem wielu konkretnych gosci a najwiekszy szaczun dla Lotharka i podziekowania za caloksztalt - na SV13 robimy flache i to niejedna (Gruba Pszczola, samoroba o ktorej wspominalem i ta cytrynowka - daj znac co to bylo :))

@Pin i Yerz: Szacun, wypas, booomba (kapitan!) Dzieki i do zobaczenia na SV - musicie byc!

@Gepard i AdamK: super kolekcje i dzieki za sprawna przeprowadzke na 2ga czesc (zero focha! dzieki)

@Yolk: dzieki za caloksztalt i gratulacje!

@Grey: super ze wpadles, pogadamy na SV, choc pewnie bedziesz w mojej sytuacji z tego weekendu - WSPOLCZUJE! :)

@Stryker: Wirtualna Polska akurat byla i to 2 razy bo najpierw ok poludnia redaktorzy (chlopak z dziewczyna) konkretnie giercowali w pokoju konsolowym a potem widzialem chlopak wrocil z rodzina. Stryjek - zabunkrowales sie za tymi sprzetem - otwieraj klape czasem i wylaz na zewnatrz :D
To ze trojmiasto.pl zareagowalo inaczej niz w zeszlym roku to ponoc nie przypadek - szkoda. Ludzi na 1 czesci faktycznie mniej niz w zeszlym roku, ale udana czesc 2ga jak dla mnie wyrownala brak frekwencji z 1 czesci z nawiazka.

@All - jeszcze raz dzieki i do zobaczenia na SV!!!

Ostatnio edytowany przez sachy (2013-10-27 18:28:26)

78

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

@sachy: co prawda byłem z przerwami, ale szacun za wszystko. Musimy dokończyć naszą rozmowę :) Wiem jakie emocje targają organizatorem krótko przed imprezą oraz w jej trakcie - nie myśli się o kolejnych edycjach. Może zabrzmi to trochę egoistycznie, ale chciałbym mieć gdzie się pobawić za rok ;)

A co do tego (pożal się Boże) Trójmiasto.PL... Znam dobrze tę ekipę i właśnie dlatego nigdy nie zwracam się do nich z prośbą o patronat. Ich "reklama" nie przekłada się kompletnie na frekwencję. To Wy im robicie większą reklamę umieszczając ich logo na plakatach, bannerach i identach, niż oni Wam - to tak na przyszłość :)

Pozdrawiam!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

79

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

sachy napisał/a:

(Gruba Pszczola, samoroba o ktorej wspominalem i ta cytrynowka - daj znac co to bylo

hehe to juz wieksze zamowienie poszlo ;P
Musze podjechac do tego sklepu kolo ciebie po zaopatrzenie na sv :D

80

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

bachoo: koniecznie na SV trzeba kontynuować wyławianie z dysków na SAM-a takich perełek jak gierca, gdzie koleś włazi do armaty by potem śmigać jak po torze saneczkarskim - ciekawie jakiego zioła użyto przy pisaniu tego tytułu ;)


szacun dla organizatorów i sponsorów za realizacje imprezy
szacun dla muzyków którzy dali się namówić na seciki

pozdro dla wszystkich z którymi gadałem i dla tych którym obiecałem pogadać a nie zdążyłem obskoczyć ich miejscówy (ekipa RetroAge etc)

yerz: napisałem do gościa od SuperCarda do Gameboya w sprawie tego urządzonka i nowej wersji carta specjalnie pod trackery ( przy okazji link z gb/gba trackerami http://chipmusic.org/forums/topic/5574/ … nths-list/  )

pozdro dla pewnego kodera z którym być może uda się zrealizować jakąs produkcje na Gameboya ( jestem już po słowie z jeszcze jedną osobą w tym temacie tak jak obiecałem)

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-10-27 20:54:37)

gep/lamers^dial

81

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

gepard napisał/a:

bachoo: koniecznie na SV trzeba kontynuować wyławianie z dysków na SAM-a takich perełek jak gierca, gdzie koleś włazi do armaty by potem śmigać jak po torze saneczkarskim - ciekawie jakiego zioła użyto przy pisaniu tego tytułu ;)

Właśnie po tej produkcji dostałem zgonu i musiałem jechać do domu... Ale to fakt, w tej gierce widać ślady LSD :)

82

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

http://csdb.dk/release/index.php?id=123522

Lotharek: koniecznie obejrzyj, bo z tego co wiem to przeoczyłeś :)

a tak przy okazji były dwie świetnie prace na  newschool gfx compo autorstwa Piesia i Slayera: SZACUNEK!

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-10-27 22:31:41)

gep/lamers^dial

83

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

To ja tradycyjnie uderzam z prośbą o linki do galerii/stron ze zdjęciami/filmikami/stuffem z imprezy - powrzucam na Pigwę. :)

Fotki Strykera z FB już mam.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

84

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

#RKLE2013 na FB

85

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

co stuffu to wygląda w całości tak:

8bit gfx - 10 prac (C64/ZX)
8bit Music - 8 prac ( w tym 2 na pokeya)
demo - 3 prace (w tym po demku na ZX i Amige + compofiller na XL/XE)
16/32bit msx - 5 prac
16/32bit gfx - 3 prace
wild - 9 prac
game compo -  13 prac ( w tym jedna na XL/XE)

troche zajmie skompletowanie kompletu

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-10-27 23:31:36)

gep/lamers^dial

86

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

voy fotek mam jeszcze troche na smartfonie....jak znajde chwile to podesle....

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

Dzięki Panowie za uprzejme wypowiedzi, jak również za doskonałe party i świetną zabawę.
No i oczywiście zadziwiająco profesjonalną organizację.
Jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia to jest prośba o linki.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

88

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

Nie wiem wprawdzie, czy tworzenie muzyki z przeznaczeniem na Atari XL się liczy, jeżeli nie robi się jej bezpośrednio na Atarce, nie wiem czy to jest duch "true 8bit" ale mam nadzieję, że jest dopuszczalne. :)

Dzięki za wszystkie głosy na mój pierwszy (i pewnie raczej ostatni) kawałek na AtariXL. W końcu Atari 800XL było moim pierwszym komputerem. Sentyment. :)

Muza z music compo do odsłuchania na stronie www.xtd.evil.pl (przejście bezpośrednio ze strony startowej).

89

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

Jakie było Party "Load Error 2013"? - recenzja :)

Party było złe. Naprawdę. Jak boga kocham, jak jestem opanowany i spokojny, tak nie zdzierżę takiej amatorki!

Prawdziwe scenowe party, zgodnie z tradycją oraz zgodnie ze słowami Kazika, powinno odbywać się "w oparach lepszych fajek, w oparach wódki". Tymczasem każda próba zawieszenia siekiery w którymkolwiek miejscu kończyła się niepowodzeniem. Brakowało tylko zdrowej żywności i pomyślałbym, że pomyliłem imprezy. Poprawność poprawnością, prawo prawem, palenie rzuciłem ładnych kilka lat temu jednak na party bez tej specyficznej męczącej atmosfery czuję się nieswojo.

Kompoty kompotami ale to czym żyją uczestnicy każdego party to oczywiście bufet. Na różnych parties były już zdechłe hamburgery, hot-dogi z mikrofalówki a nawet puste stoliki w miejscu gdzie powinno być sprzedawane żarcie (tak zakładałem, bo w takim akurat miejscu robiłem się głodny - istnienie więc odpowiedniego punktu w odpowiednim miejscu byłoby jak najbardziej na miejscu). Tymczasem na Load Error 2013 gospodarze uraczyli nas kebabem. I to nie pierwszym lepszym kebabem, co to to nie! Kebab był odpowiednio paskudny - tak, żeby mógł przebić nawet najbardziej ekstremalne pseudo-hamburgery z każdego możliwego poprzedniego party. O ogórkach kiszonych nie ma w ogóle co mówić - nie było ich i tyle. A przecież nawet małe dziecko wie, że kebab bez kiszonego ogórka to jak ryba bez bitej śmietany - zjeść się da, ale to już nie ten hardcore.

Piwo... Do wyboru był Żywiec w cenie 7 zł. Przerażająca cena - większość uczestników spodziewała się ceny w zakresie 6,90 - 6,95, tymczasem 7 zł było sporym zaskoczeniem. Najgorszym niedopatrzeniem było jednak to, że wracając z pustym kubkiem nie otrzymywało się pełnego w ramach wymiany. Za kolejne piwo trzeba było po prostu zapłacić. No panowie - ile razy można płacić za to samo piwo?

Kolejnym niewypałem było nagłośnienie. Tworząc muzykę z przeznaczeniem do odtwarzania na Atari XL spodziewałem się dźwięku z polskiego zielonego monitora, jaki w czasach młodości posiadała znaczna część komputerowych 8-bitowych maniaków. Tymczasem utwory poleciały na wielkich głośnikach podpiętych pod nowoczesny mikser. Komputery retro i nowoczesne nagłośnienie? Wtopa, drodzy organizatorzy!

Na party nikt nie krzyczał "Amiga Rulez" - spore zaskoczenie po latach mojej nieobecności na parties. "Atari Rulez" też nikt nie krzyczał. W ogóle słowo "rulez" wyszło z użycia, podobnie pewnie jak "suxx", co zapewne powoduje kompletny brak ciekawych typowo staroscenowych konwersacji.

Party oceniam więc bardzo źle - co najwyżej na 9 punktów w skali 10-punktowej. :) Gdyby były ogórki kiszone i odpowiednie opary - byłoby 10. :)

Ostatnio edytowany przez XTD (2013-10-28 21:16:04)

90

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

:) - no z tym kebabem i bronxem za 7 pln ;) - to coś w tym jest.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

91

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

Przewrotna recenzja, podoba mi się :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

92

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

Nie chciałbym się nikomu narazić, ale było to jedno z najbardziej udanych "parties" ostatnich 15 lat.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

93

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

Pin no niewiem czy sie mozesz wypowiadac , koniec koncow nie oceniles bukietu lol :D :D :D

94

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

Ma który jakie FOTY / FILMY?? - jest tego bardzo mało na sieci.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

95

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

drygol napisał/a:

Pin no niewiem czy sie mozesz wypowiadac , koniec koncow nie oceniles bukietu lol :D :D :D

Za to wracając Pin na pewno docenił bukiet ....browarów :)

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2013-10-29 22:07:53)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

96

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

... już nie mów, że to dużo było. To tylko $F/2 ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

97

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

Pierwsze foty tutaj: http://ftp.pigwa.net/stuff/photos_and_v … sk,Poland/

Czekam jeszcze na pełniejszy zestaw od Stryjka.

Dracon, czy mógłbyś gdzieś wrzucić swoje zdjęcia z party? Chodzi o te, których część udostępniłeś na AOL.

Lotharek, a ciebie poprosiłbym o filmik, który nagrywałeś podczas występu Yerzmyeya. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

98

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

http://www.youtube.com/watch?v=_jJC1L-WDjY&feature=youtu.be

gep/lamers^dial

99

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

VOy - mam jakies 2gb materialu - zdjecia, filmy -- gdzie to moge wrzucic ??


JA JUZ KUR....WA nie pije ( przez 10 dni...) ... no chyba ze na SV ;-)

Organizatorzy - wielki szacun, 4 razy sie zaczerwienilem jak poszly przez glosniki podziekowania ...i na koniec dyplom i koszulak -- po prostu duma mnie rozpiera !

organizacja super, time schedule perfecy, sklep na osiedlu _ REWELKA !!!!

ps. tylko jeden zonk na party zaliczylem -- zjadlem ostrego kebaba.. jesli wszedl bez bolesci, to z drugiej strony d...pa mnie do tej pory szczypie - nigdy wiecej...aaalaaa...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

100

Odp: RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

Voy napisał/a:

Dracon, czy mógłbyś gdzieś wrzucić swoje zdjęcia z party? Chodzi o te, których część udostępniłeś na AOL.

Skąd wiesz, że to tylko część z moich zbiorów? ;)
Za jakiś czas zrobię paczkę i udostępnię na hostingu.