26

Odp: LAN dla Atarki ?

Konkurencyjna platforma (jeśli tak można napisać ;) ) w Internecie:
http://www.neef-online.de/home/c64/internet.htm

Ostatnio edytowany przez sipowitz (2006-11-14 21:51:11)

Pozdrawiam,
Andy

Odp: LAN dla Atarki ?

<ironia>
#
świeży
1. ?o produktach, potrawach: niedawno przyrządzony lub wyprodukowany?
2. ?o owocach, warzywach, mięsie, rybach: nieprzerobiony, surowy?
3. ?o powietrzu, zapachu, smaku itp.: ożywczy, przyjemnie chłodny, czysty?
4. ?o kolorach: jasny, żywy i intensywny?
5. ?wyglądający młodo i zdrowo?
6. ?świadczący o czyjejś młodości, zdrowiu lub dobrym samopoczuciu?
7. ?wnoszący coś nowego?
8. ?taki, który niedawno powstał lub pojawił się?
9. ?taki, który nie był jeszcze używany?
10. ?będący kimś od niedawna?
? świeżo ? świeżość ? świeżutki, świeżusieńki, świeżuteńki ? świeżutko, świeżusieńko, świeżuteńko
</ironia>

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

28

Odp: LAN dla Atarki ?

sipowicz - tego drugiego moze nie wklejalem, ale reszta byla tu... po kilka razy...

edited
ja pitole... nawet post przed twoim ostatni z twoich linkow jest podany - SPRAWDZAJ czym chcesz sie pochwalic, czy nie dublujesz...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2006-11-14 13:00:36)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

29

Odp: LAN dla Atarki ?

witam. uzywam modułu iim7000a obsługiwanego z atmela, z poziomu basica. z tym przerwaniem to nie zaden problem. jest generowane rzadko. te układy mają własną pamięć. zaden problem to podłączyć tylko zapomnijcie o tym że bezpośrednio do szyny adresowej. to zajmuje wuchte przestrzeni adresowej. jednak wystarczy najprostrzy atmel za 10 pln i już jest obsługa neta z atarka. cena modułu iim7000a lub 7010a (lepszy bo ma już gniazdo i transformator) to ok120Pln + atmel 10 pln. soft napisze jak będą naprawde zainteresowani.
ps zapomnijcie o 51-kach trudno dostać drogie wolne. teraz uzywam atmega128 przetaktowany na 25mhz. 25 mips 128 kilo flash, obsługuje 64k ramu można zwiekszyć to *256*256*256 razy jak ktoś potrzebuje tyle pamięci danych

30

Odp: LAN dla Atarki ?

Psychol wpadl i posprzatal. Kope lat!

31

Odp: LAN dla Atarki ?

Nie wiem jak wy, ale ja jestem zainteresowany.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

32

Odp: LAN dla Atarki ?

oki. skończę walkę z opanowaniem usb i o'soft'uje iim7010a. tylko jeszcze wcześniej dorobie rs'a z prawdziwego zdarzenia, takiego sprzetowego do atarka. bez dobrej transmisji szeregowej to można zapomnieć o szybkich i autonomicznych rozszeszeniach. chyba że już coś takiego istnieje do dajcie znaka. jestem od b.niedawna tutaj i zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony.
pozdro lewiS. wracam!!!

epi-> zasugeruj jak byś widział komunikacje z modułem do netu. ja buduje komputery od podstaw więc mam na to troszke bardzo całkiem inne spojrzenie.

33

Odp: LAN dla Atarki ?

troszke bardzo całkiem

LOL :)

Na razie jeszcze pozostanę przy drobnej sugestii sprzętowej (nie bez wpływu na oprogramowanie): rzuciłem okiem na kartę katalogową tego modułu, i zdaje mi się, że toto gada przez ośmiobitową szynę danych, czyli podłączenie go przez PBI wydaje się lepszym rozwiązaniem niż przez RS (a z Twojego posta wywnioskowałem, że taki masz zamiar).
Jeśli dobrze widzę, to TCP/IP jest już wbudowany w sprzęt, więc cóż więcej potrzeba od strony oprogramowania? Chyba już tylko implementacji "wyższych" protokołów, jak FTP. Czy się mylę?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

34

Odp: LAN dla Atarki ?

po obejrzeniu specyfikacji lepiej to najpierw obsługiwać z atmela. zawiera duże wymagania adresowe pożera ponad 16 kilo w 32kilo przestrzeni adresowej!!! pisze obsługe do tego modułu w asm na atmela. to nie takie chop siup. ten modół ma własny dziwny świat i nie działa zgodnie ze specyfikacją. jest po prostu na swój sposób ułomny. na przykład nie działa z zegarem powyżej 8MHz, zasilanie 3,3 Volt. ale ma soft do obsługi w jezyku bascom czyli basic dla atmela. koszt układu atmega162 to 10 pln i wtedy nie trzeba prawie zadnej elektroniki wiecej. o wiele taniej i wygodniej od stosowania ttl'i.
moduł ma obsługe http i tcp. nie ma ftp. trzeba zrobić na tcp. i obgadac na forum protokół. ja pisze dla maszyn, a wy jesteście ludzmi wiec czekam na sugestie protokołu ftp po tcp.

35

Odp: LAN dla Atarki ?

trzeba zrobić na tcp. i obgadac na forum protokół. ja pisze dla maszyn, a wy jesteście ludzmi wiec czekam na sugestie protokołu ftp po tcp.

Hm nie bardzo jarzę, FTP jest 'zrobiony na tcp' i nie ma potrzeby nic omawiać bo specyfikacja protokołu jest znana od lat: http://www.faqs.org/rfcs/rfc959.html

36

Odp: LAN dla Atarki ?

sprawdzę dokładnie, jak teraz mam zrobiony serwer ftp i wkrótce rozwinę ten galimatias. jest jakiś zonk z "socket'ami" i ich sposobem działania.

Odp: LAN dla Atarki ?

ftp domyslnie uzywa dwoch polaczen - jednego dla przesylania komed (to domyslne) i jednego do przesylania danych. Te do danych jest nawiazywane pozniej i numery portwo itp. sa ustalane przez to pierwsze. Jest jeszcze tzw. tryb pasywny który uzywa tylko jednego polaczenia (uzywaja go np. przegladarki WWW. i chyba kazdy program do FTP ma opcja PASSIVE mode), i na tym (tzn pasywnym trybie) radzilbym sie oprzec.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

38

Odp: LAN dla Atarki ?

pewien jestes ze passive uzywa tylko jednego portu? (tez tak dlugo myslalem)

wyjasnic powinno http://slacksite.com/other/ftp.html

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: LAN dla Atarki ?

jellonek: ja już od dawna wiem wszystko co muszę wiedzieć i wcale nie dziękuję za poszerzenie mojej wiedzy ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

40

Odp: LAN dla Atarki ?

:)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

41

Odp: LAN dla Atarki ?

ile kasy jesteście skłonni wydać na karte sieciową do XE/XL ?

tutaj macie na "dzień dobry" koszt zakupu takiego układu IIM7000A http://www.kamami.pl/?id_prod=6528

Ostatnio edytowany przez tebe (2007-03-17 02:09:20)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

42

Odp: LAN dla Atarki ?

bebe: Patrz post #29.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

43

Odp: LAN dla Atarki ?

tak, dostaniesz do ręki moduł internetowy z atmelem, spluniesz, połączysz i juz działa

Psychol wymienił dwie podstawowe rzeczy które są potrzebne, do tego jeszcze płytka (pewnie jakaś o najmniejszych wymiarach, a te które oglądałem do takich nie należą) na której trzeba umieścić moduł i atmel, nie wspominając pozostałej elektroniki, maksymalny pesymistyczny koszt całości może wynieść 300 zł

dlatego zadałem pytanie, na ile Was stać aby mieć kartę do XE/XL

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

44

Odp: LAN dla Atarki ?

jeśli działa, jest względnie sensownie oprogramowana - to 300 można dać. F7 Pasia, czy VBXE też zapewne z tego nie zejdzie - więc - jeśli znów wrócę do jakiejś pracy;- to zakupię pewnie 3 wspomniane dopałki. Choć - VBXE, czy F7 wydają się jakby znacznie bardziej złożonymi układami. No chyba, że się pomyliłem (czego jeszcze nie wiem) ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

45

Odp: LAN dla Atarki ?

to jednak f7 bedzie zrilisowany? nie wierze...

pin - vbxe ztcp jest dosc prosta konstrukcja - cala zlozonosci siedzi w fpga

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

46

Odp: LAN dla Atarki ?

jell :) - złożoność tkwi w cenie FPGA :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info