1

Temat: Atari 2600 Jr - zakłócenia obrazu

Zrobiłem video-moda wg tego schematu: http://dereatari.republika.pl/serw.htm#monitor i mam efekty jak na zdjęciach. Konsola na kablu RF wyświetla poprawnie, sam sygnał puszczony bezpośrednio z rezystorów R49, R51, R52, R53 też jest poprawny czyli uważam że coś musi być nie tak na płytce video-moda którą zrobiłem, nie mogę jednak dojść co. Użyłem tranzystorów 2N3904 jako NPN i B647 jako PNP.

Dodam że efekt jak na fotce 1 nie jest cały czas, po paru sekundach obraz w ogóle zanika.

Post's attachments

1.jpg 104.55 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

2.jpg 190.2 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

avout1.gif 3.74 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Atari 2600 Jr - zakłócenia obrazu

Doszedłem do nowych wniosków. Tym razem zrobiłem tego moda: http://atariage.com/forums/topic/128279 … tari-2600/ i jak podłączam sam sygnał luminancji to wszystko jest prościutkie i idealne (oczywiście czarno-białe), jeśli dodam do tego (zewrę kabelki) sygnał chrominancji to obraz się rozjeżdża, skacze, mruga. Kolory są. Czyżbym miał walnięty układ TIA?
Trochę dziwne skoro jak pisałem podpinając do samych rezystorów R49-R52 obraz jest normalny (kolor, ustawienie) tylko że jest on wówczas mało wyraźny i wygląda deko gorzej niż przez złącze antenowe.

Jakieś pomysły?

3

Odp: Atari 2600 Jr - zakłócenia obrazu

Z tego wynika, że chroma ma za dużą amplitudę i szarpie synchronizacją.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

4

Odp: Atari 2600 Jr - zakłócenia obrazu

A zwróciłeś uwagę na to, że TIA PAL i NTSC mają różne wyprowadzenia? Może coś źle podłączyłeś....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

5

Odp: Atari 2600 Jr - zakłócenia obrazu

Piny TIA sprawdzałem i podłączałem na różne sposoby. Na razie złożyłem to do kupy ale obraz mam poprzez konwerter S-video-VGA i jest ok, niestety sam sygnał composite jest rozjechany, może mój TV ma problem, chociaż sprawdzałem na dwóch.

Paradoksalnie mod do 2600 okazał się być najtrudniejszy, obok leżą zrobione 7800 i 5200 i z nimi nie było większych problemów.