26

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@all: dziękuję za wszystkie komentarze. są dla mnie jak balsam :D

już po ogłoszeniu daty party otrzymałem deklaracje na 2 mega dema, 1 grę na Atari ST oraz duże demo na Falcon'a "wielkich tego świata" :) całkiem nieźle, prawda? czekam na kolejne deklaracje (niekoniecznie publiczne) :)

przepraszam że nie odpisałem jeszcze na wszystkie maile, strasznie dużo ich.

fajnie byłoby spotkać się w sobotę na jakieś piwo aby obgadać "sprawy organizacyjne", ale to jeszcze potwierdzę jutro.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2014-03-13 11:04:06)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

27

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Greyu: to może na mieście ? w Sopocie jest knajpa która nazywa się RETROMANIAK i już załatwiłem zniżkę na browar dla nas. Plus jest taki że piwo tanie, do SKM jest 50 metrów a Sopot jest na środku pomiędzy Gdańskiem a Gdynią więc wszyscy będą mieć taką samą drogę ! :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

28

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@piter: pomysł niezły, potwierdzę jutro w południe bo nie wiem czy nie będę pracował.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

29

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Retromaniak to tragedia...

To już lepiej obok do Sherlock-a, też przy samej skm. A do takich grupowych spotkań najlepszy jest Pinokio - środek monciaka, można usiąść w głębi lokalu, dodatkowo całkiem znośna pizza dla zgłodniałych.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

30

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

bartek030: może masz rację - tzn nigdy nie byłem tam wieczorem, na imprezie, byłem tylko służbowo :) logo i szyld robiłem a że nazwa Retromaniak to zagadałem czy nie ma zniżek dla grup retrozorganizowanych ;) i są ! :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

31

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Mikołajki w Gdańsku. Jestem za! :)

32

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Mikołajki w Gdańsku. Jestem za! :)

33

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Nagrody konkursowe rozda Dziadek Mróz ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

34

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Organizowanie uzależnia, prawda Grey? :)

grzybson/SSG^NG

35

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Pin napisał/a:

Nagrody konkursowe rozda Dziadek Mróz ;)

Komisja konkursowa też już została ustalona :)

http://static1.money.pl/i/galeria/238/16/3054/prezydent,wladimir,putin,podczas,spotkania,z,dziadkiem,mrozem.jpg

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-03-15 12:21:09)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

36

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@grzybson: chyba tak :) chociaż nie wyobrażam sobie organizowania party bez produkcji - kompletnie nie mój klimat i nie mój target. ale póki co chyba na to się nie zanosi... (wiem już o kolejnych grubych demkach, co prawda głównie na STe, ale jeszcze jest sporo czasu).

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

37

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Nie bój się, compo znowu potrwa do rana :P

grzybson/SSG^NG

38

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@grzybson: pewnie tak ;) robiłem wstępne przymiarki do harmonogramu imprezy i powiem Ci, że ciężko będzie zrobić to inaczej niż zwykle. póki co każdego dnia dostaję jakieś deklaracje prac.... :D

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

39

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Proponuję ekstremalnie zaostrzyć deadline do 24h przed startem kompo i łopatą do głowy każdemu ładować, że tak właśnie jest i będzie. Wówczas nie będzie problemu z czasem rozpoczęcia i zakończenia kompo ;)

Przy dużej ilości prac nie istnieje możliwość ogarnięcia tematu w krótkim czasie.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-03-16 19:45:10)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

40

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

prawdziwi partowicze prace przynosza na pendriksie za piec dwunasta.

Ostatnio edytowany przez xxl (2014-03-16 19:50:23)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

41

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Mam świetny pomysł na rozstrzygnięcie tego zagadnienia :D Ponieważ zarówno przydałoby się wprowadzić porządek o którym wspomina Pin, jak i trudno z czystym sumieniem odpowiedzieć "Nie" człowiekowi, który jednak nad pracą się namęczył a ma problemy z samodyscypliną i organizacją, proponuję następujący punkt regulaminu: wniesienie pracy do compo jest bezpłatne do 24 godzin przed compo :) Potem zaczyna stukać licznik, który można dla porządku (i motywacji) wyświetlać na big screenie, powiedzmy do np. 100 PLN (od pracy). Oczywiście najdroższy jest akces przed samym compo :) Kwota do uzgodnienia, ale sądzę, że to znakomity motywator ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

42

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Grey: a dlaczego nie mozna podzielic kompo na dwa? Czyli msx i gfx w piatek, a reszta w sobote?

43

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@lewis: z przyczyn "obiektywnych" :) były przymiarki już 2 lata z rzędu, i du*a. nie chcę się tutaj specjalnie rozwodzić w tym temacie, ale pierwsza sprawa to wspomniany przez Pina deadline, a druga - no cóż, timeline imprezy jest niestety ruchomy. ciekaw też jestem jak to będzie, jak tym razem się uda i zrobimy MSX, GFX i GAME compo w piątek, a ludzie zaczną zjeżdżać późnym wieczorem w ten sam dzień. będą pretensje, idę o zakład. W czasach QuaST'a też było sporo prac, ale chyba nikt nie dzielił compo? (mogę nie pamiętać, będąc członkiem grupy SHADOWS rzadko byłem trzeźwy).

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

44

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Ile % osób wytrzymuje gdy zaczyna się głosowanie na duże Ataraki (mocno po północy) ? ... więc ocena i zajmowane miejsca przez ostatnie lata nie są w 100% poprawne......

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

To można po prostu wcześniej zacząć. Proponuję część poranną, przerwę na obiad, i potem resztę.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

46

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@Stryker: masz rację :) dlatego w tym roku możemy zacząć od prac na Jaguara ;) bo... dlaczego nie? :)

ilość osób obecna na sali nie wpływa bezpośrednio na wynik compo. jak będziemy w ten sposób drążyć temat to zajdziemy "za daleko". a może przy większej "zorganizowanej" grupie zachodzi podejrzenie, że dają określonym pracom tylko skalę 10-cio punktową, a reszcie 1 punktową? :) temat rzeka :)

@Adam: jeśli chodzi o muzykę to bardzo dobry pomysł :)

koniecznie musimy się jeszcze pokłócić o zapisy regulaminu i o to, czy wypada aby na imprezie były cycki :D nie mogę się doczekać :D

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2014-03-16 20:53:49)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

47

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

poranne głosowanie w obliczu kaca piątkowego? To "zły błąd" (c) ;)-

A pomysł Wieczora o "suwenirach" obsuniętego deadline ;) - czemu nie. Chętnie przyjmę pod pewnym warunkiem :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

48

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@grey: z całym szacunkiem, ale z tego co pamiętam, to pomysł 2-dniowych kompo nie wypalił właśnie ze względu na czekanie na spóźnialskich - bo ktoś ma coś dosłać. Sorry, ale mi się wydaje, że ludzie na party są mimo wszystko ważniejsi, bo to oni stanowią jury - 7-8 godzin ciurkiem nie wpływa też pozytywnie na ocenę ostatnich kategorii. Mi się wydaje że 2-dniowość ma jak najbardziej rację bytu, tylko trzeba  ustalić które kompo są w jakich dniach, o której się zaczynają jak najwcześniej, parę miesięcy przed, nikt nie będzie mógł mieć pretensji - a bo ja nie wiedziałem... Na razie był tylko przypadek, że zdalny konkursowicz opublikował swoją pracę, bo liczył na to, że trzymamy się terminów i już jest po kompo, a tu dupa :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

49

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@wieczór: nie, nie tylko dlatego :) jesteś pewien że mam rozwijać temat na forum? :) przecież Wiesz doskonale że byłem wielkim orędownikiem takiego rozwiązania... Próbuję jednak spojrzeć na temat realnie. Dwa razy mi się to nie udało, myślisz że teraz się uda? możemy spróbować :D Ale nie wiem czy nie będę musiał z czegoś zrezygnować. Jeśli chcemy podzielić compo na 2 dni to jedno musi się odbyć w piątek wieczorem - bo wtedy będzie chyba najwięcej osób. obgadamy to przy piwie - mam nadzieję.

Jeszcze jedna sprawa - powinniśmy się mimo wszystko cieszyć, że w roku 2014 mamy taki problem :) "Za duża ilość prac na compo na jedną noc" :D Toż to brzmi prawie nierealnie :D

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2014-03-16 21:25:32)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

50

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

sluchaj pomyslow Wieczora a nie bedziesz mial "problemu" z duza iloscia prac na kompo.

Ostatnio edytowany przez xxl (2014-03-16 21:37:36)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.