51

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Raczej nie powinno mieć to znaczenia.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

52

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Witam,

Zwyczajowo progres jest kiepski, więc otwieram kod w nadzieji, że ktoś pomoże mi rozwijać ten program. Liczę przedewszystkim na pomoc z webui. Jeśli komuś by się chciało mi pomóc proszę na priva to pomogę na rozbiegu.

https://bitbucket.org/sqward/uip-tools

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

53

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Sqward: dzięki Twojemu programowi PIERWSZY raz nie było problemów z przerzucaniem plików na compo na SillyVenture !! musiałem tylko zabrać Aliasowi router - ale udało się. Thadoss z Dune podczas kompo na 8bit wrzucał bezpośrednio ze swojego laptopa poprzez uIP do mojego Falcona poprawione pliki dema ! :) ... bo coś mu się przypomniało w ostatnim momencie - nic ważnego.. jakaś synchrnizacja grafiki z muzyką czy coś - nikt by róźnicy na compo nie zauważył ;)

ale bez uIP nie byłoby tak łatwo! dzięki

ps a ta wersja co teraz ściągnąłem szybciej i zawsze otwiera mi się na OSX z Safari :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

54

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Witam,

Sqward: ja sobie bardzo chwale ten twoj programik  uIP, testuje go na TT i Falconie 060, dziala bez zarzutu, lecz mam pytanie czy to jest normalne ze jak na pececie uruchomie google czy firefoks i przy pomocy Moj komputer probuje przerzucic dowolny plik z peceta to musze tym plikiem najechac na dowolny katalog na wybranej partycji dysku Falcona, nie przyjmuje jesli chcialbym aby go wgral bezposrednio do glownego katalogu wybranej partycji ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

55

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

uruchomiłem program, widzę w przeglądarce zawartość dysku na STe, ale nie mogę nic na niego skopiować. Jak to się robi?

Przeglądarka (niestety) chrome.

Mam np. otwarty podkatalog z demami, próba przerzucenia z TC pliku kończy się zapisaniem jego kopii w katalogu w którym siedzi na PC.

UIP odpaliłem z MagiC'a

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-01-31 16:49:34)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

56

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Pin: musisz "trafić" bezpośrednio na ikonkę katalogu (nazwę) na przeglądarce. W sobotę wieczór może być z tym problem, wiem ;)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

57

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Trafiłem i nie działa ;)

100% by było to lepsze, jak by można było dostać się do tego połączenia z poziomu Total Commandera.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

58

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

musisz trafić kursorem bezpośrednio na ikonę założonego na ST folderu (nie działa to na ikonę dysku/partycji)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

59

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Widzę, że nie da się przenieść żadnego pliku pomiędzy oknem Total Commandera a Chrome z otwartym oknem UIP.

Z okna windows do przeglądarki, jak by chciało coś zrobić (bo się przy kursorze myszy pojawił "+", ale czekam już 5 minut i nic się nie dzieje. STe twierdzi, że "OK" i tak sobie czekam.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

60

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Dobra - wstało na Teradesk. Na MagiC'u nie działa. Na razie sprawdzam kierunek PC->STe

EDIT:

aaa - widzę, że to w jedną stronę działa na razie. Tak?

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-01-31 17:33:43)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

61

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

tak, w jedną :) PC->ST

u mnie na MagiCu działa bez proeblemu

Ostatnio edytowany przez piter (2015-01-31 17:57:48)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

62

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Ok, ponieważ mam dwa różne egz. NetusBee to wnioski z testów mam takie:

* NetusBee wyprodukowane przez Lotharka:

działa, jeśli program odpalę z tos'a/teradesk, na PC jednak nie można "przeciągnąć" nic z okna Total Commandera.

* NetusBee wyprodukowane przez bodaj ... nie jestem pewny, chyba Zaxxona:

po części działa, da się wyświetlić na PC katalog dysku na Atari, więc łączność jest, nie da się przekopiować plików na tej karcie. Ta sama karta jednak ze Stingiem/Stikiem działa i łączność z siecią mam. Np. Atarirc2 działa.

Sprawdzałem tę drugą kartę także z Falconem i 520ST. Co dziwne, na Falconie ten egz. w ogóle nie raczył zadziałać z programem UIP

Tyle ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Uuu. No nie poszło u mnie.

Z tym zaxonowym w ogóle nie działa, czyli coś w sprzęcie jest. Ani na 520ST, ani na 1040STE. (Co śmieszne - IRC na tym idzie).

To zaxonowe nie poszło w ogóle z F030, ale mieliśmy do testów tylko jednego, więc nie wiemy, czy to immanentna cecha, czy też mój F ma problem.

Lotharkowe NETusb podłączymy za jakiś czas. Część się wyjaśni.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

64

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Pin: może masz starą przeglądarkę? skąd ściągałeś binarkę? Tutaj jest najnowsza wersja: https://bitbucket.org/sqward/uip-tools

Dodam, że uip nie będzie działać gdy odpalony jest jednocześnie Sting. Magic i inne wynalazki też są niewskazane..

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

65

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Próbowałem uruchomić to narzędzie na F060 + NetUSBee i jedyne co obecnie uzyskałem to:
- kilkanaście pierwszych uruchomień skończyło się pojawieniem tekstu "uIP tool" po czym aplikacja wracała do TOSu
- przełączyłem się na F030, ale nie udało mi się tego trybu włączyć, bo zapomniałem że przy SV to nie takie hop, siup, więc wróciłem do trybu 060 i od tego czasu jakby było lepiej, bo pojawia się tekst "uIP tool" a w lini poniżej "RTL8019 init .. MAC:..." I jako MAC jest różnie, albo "ff:ff:ff:ff:ff:ff" albo 2 pierwsze człony wykazują jakieś cyfry, a pozostałe zawsze "ff".
Na ruterze DHCP oczywiście załączone i działa. Co może być?

Edit:

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

To zaxonowe nie poszło w ogóle z F030, ale mieliśmy do testów tylko jednego, więc nie wiemy, czy to immanentna cecha, czy też mój F ma problem.

Yerzu, a IP na Falconie zostało ustalone i pokazał je, czy w ogóle to narzędzie się wywala przed ustaleniem IP?

Ostatnio edytowany przez jury (2015-02-01 14:23:31)

66

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

@sqward - może to głupie, ale podeślij link do pliku bo na tej stronie nie widzę linka do UIP.TOS.

EDIT:

Dobra, znalazłem w tym śmiesznym menu z lewej strony. Rozwala mnie intuicyjność nawigacji na tej stronce ;)

EDIT:

Brakuje w programie czegoś, co dawało by do zrozumienia że transmisja danych trwa. Teraz np. przy większym pliku nie wiem czy dane są kopiowane, czy program wisi. Można by dać dla UIP podczas transmisji danych takiego "kręciołka" z ASCII zamiast migającego kursora - np. tylko w czasie "POST:"

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-02-01 15:08:53)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

jury napisał/a:

Yerzu, a IP na Falconie zostało ustalone i pokazał je, czy w ogóle to narzędzie się wywala przed ustaleniem IP?

A nie - tu mamy problem hardware'owy: po włączeniu powinny się świecić dwie diody: czerwona i zielona.
Świeci się tylko czerwona, więc nawet nie jest wykluczone, że mój Falcon ma ten port zrąbany.

Planujemy przetestować kartę lotharkową też.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

68

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Yerzu: jestes na 100% pewien ze kabel jest sprawny bo jak nie swieci sie zielona, to brak polaczenia z routerem.

Yury: u mnie na 060 dziala bez zarzutu,

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Podłączyliśmy tę samą kartę i ten sam kabel do 520ST - i działa.

To znaczy sam program nie działa, bo z jakiegoś powodu nie funkcjonuje na karcie Zaxona. Ale karta, jako taka, idzie w miarę chyba poprawnie.

Ja sam, dla zachowania porządku, proponuję jak zwykle, by link do jak najaktualniejszej wersji danego softu był zawsze uzupełniany w poście nr 1, ale tradycyjnie już zwyczaj ten jest ignorowany przez wszystkich.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

70

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Jury: masz nieustawiony adres mac w netusbee. Jest do tego specjalny program, który programuje eeproma.
Pin: Nowa wersja ma progress bara. Przynajmniej w teorii :)

UPDATE:

Sorry, znalazłem buga, przez którego nie działa progress bar. Za chwilę nowa wersja również z zasysem plików.

UPDATE:

Pod poniższym linkiem wersja z naprawionym progressem oraz dodana opcja ściągania plików w przeglądarce:

https://bitbucket.org/sqward/uip-tools/downloads

Ostatnio edytowany przez sqward (2015-02-01 18:03:11)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

71

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

chwalmy PANA ;)

A czy nową wersję można zassać poprzez starą? :D

EDIT:

Postęp można by wyrazić w całych %, a nie np. 37.7777777777777% itd.?

sqward napisał/a:

Za chwilę nowa wersja również z zasysem plików

jak to rozumieć? - zasysania z ST->PC?

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-02-01 19:15:04)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

72

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Tak, przeszło mi przez myśl, że taka precyzja przy procentach to przegięcie. Wytnę to w następnej wersji bo to niezamierzone.
Zasys plików, czyli ściąganie plików z Atari na PC. Teraz pliki są aktywnimy linkami i można na nie kliknąć i zapisać na PC. To już jest w wersji, którą opublikowałem.

Oczywiście nową wersję można zassać starą. Ja tak robię :)

EDIT:

Wrzuciłem nową wersję z jednym miejscem po przecinku.

Ostatnio edytowany przez sqward (2015-02-01 19:26:57)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

73

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

No to jak klikne taki link, to otwiera mi się podstrona o kolorze białym, jeśli jest coś tam napisane to font też jest koloru białego :D

Pytanie - w linkach przy zasysaniu z ST->PC jest jakaś ścieżka (częściowo jakby z ST) a w ścieżce wszędzie powtarza się wpis:

.... us_policy/uspolicy/uspolicy.d8a/uspl_073.d8a

itd.

Co to takiego? :) Wykonuję kopię nielegalnych demosów? :D

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-02-01 19:27:10)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

74

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Czy to co podałeś jako przykład to kompletny klink?

U mnie jest coś takiego

falcon2/d/jakiś/plik.txt

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

75

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

nie - jego większość bez początku prawidłowo określającego ścieżkę.

przykładowa całość:

d:\internet\demo\nowe\US_Policy\uspolicy\uspolicy.d8a\uspl_084.d8a

prawidłowa część linku, to:

d:\internet\demo\nowe\

Całość linku z "US_Policy" wyświetla mi się i na PC w przeglądarce WWW i na Atari w logu z komunikacją.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info