176

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

A tak swoją drogą, to tak naprawdę, dla mnie rulezy mogą być absolutnie dowolne, wolę, żeby ludzie zajęli się tworzeniem a nie dyskutowaniem o regulaminach. Bo tego pierwszego na naszej scenie mało (i kto to mówi ;) ) a tego drugiego kupa.

: 404. Stopka not found

177

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

to jak bedziecie robic referendum to nie zapomnijcie o opcji coby covox compo tudziez (mod compo) polaczyc z modami na ST

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

178

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Mikey, czyli wedlug tego, co mowisz dalej jest podzial.  tylko, ze pod przykrywką informacji na votce. Nie po to sie walczy o zlikwidowanie podzialu, zeby nadal on byl.

Informacja o pracy to podzial? Widac ja czegos nadal nie rozumiem ... albo komus bardzo zalezy zeby tej informacji nie udzielac ...

- Pytam sie po co komu taka informacja ??
- a po to zeby przykladowy Mikey wiedzial, co jest na czym rysowane, bo sam tego nie jest w stanie wylapac.

Jesli tak myslisz to smutne. Potrafie, i inni (przykladowi mikeye :) tez.

- a po co mu ta informacja ??
- a zeby mogl nierowno oceniac.

BZDURA!!!! Pisalem juz po co ta informacja. A po drugie - kazdy ma prawo oceniac prace jak chce tak? wiec zebym mogl podjac decyzje chce
wiedziec jak dana praca zostala zrobiona - zebym mogl docenic wklad albo brak wkladu pracy. I nie ma to nic do rzeczy czy robiles na atari czy nie ... nie jestem fanatykiem. Mozesz robic nawet na ZXie.


W dzisiejszych czasach zaloze sie, ze 95% grafikow rysujacych cos na atarke ma 2 komputery PC i atarke wiec ma wybor na jakim narzedziu i jaka technika rysowac. Ale nie bo przeca to krzywdzenie tych co rysuja na atarce.

Bede konsekwentny. Nie o to chodzi. CHODZI O INFORMACJE.CHCE JA MIEC ZEBY MOC PODJAC DECYZJE O OCENIE.

obłęd wymyślony przez ortodoksynych ataroholikow. tylko atari i nic wiecej.

Nie, tlumaczylem ze nie o to chodzi. Maluj sobie na czym chcesz.
Ja chce informacje na czym. To proste jak budowa cepa.

i najbardziej mnie smieszy, ze protestuja ci co najwiecej rysuja...

Ale to rowniez oni beda oceniac. No chyba ze prezentujesz poglad  Dracona o tym iz osobom podzielajacym moj poglad na ta sprawe nalezy zabrac glos w tej sprawie rowniez na zlotach ???

Peace!

ps. oczywiscie wszystko to jest moja prywatna opinia i nie nalezy jej brac do siebie. :) [zabezpieczenie antydr...] :)

179

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Oj Mikey, oceniac prace jak chce moze kazdy i bez tej informacji przeciez do tego ona nie jest potrzebna.
Piszez ze potrzebujesz informacji zeby podjac decyzje.   tez mi wytlumaczenie.  to ja poprosze o informacje W co byl ubrany autor jak rysowal grafike, bo mi to potrzebne do podjecia decyzji.
Akurat ci uwierze, ze jestes w stanie ocenic wklad pracy skoro nawet pojecia nie masz ile trzeba jej wlozyc rysujac na PC.
Powiem ci jak bedzie - Zobaczysz napis pc i stwierdzisz, ze to conwersja i tyle, mimo ze ktos pixlowal tygodniami. Wrazie jakbys sie zarzekal, ze bedzie inaczej to inni przykladowi Mikeye w ten sposob postapia i to bedzie uwazam krzywdzace.


Powiedz jaki to ma wplyw na twoja decyzje, skoro mowisz, ze oceniasz rowno, bo skoro nie ma to nie wiem po co ma byc ta informacja.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

180

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

XRay: Nawet jeśli ci "inni" tak postąpią, no to co?! Każdy ma prawo oceniać wedle własnych kryteriów. Bo idąc twoim, XRay tokiem rozumowania, to należy prace wyświetlać bez koloru, bo jakiś antykomunista obniży ocenę, jak na obrazju będzie za dużo koloru czerwonego... Jeden ma prawo nie lubić koloru czerwonego, drugi grafiki czarno-białej, trzeci interlace (bo męczy wzrok), a czwarty konwersji. I nawet nie musi się z tego tłumaczyć.

Nie podoba mi się, że mówisz o "nieuczciwym ocenianiu". Zdefiniuj najpierw "uczciwe ocenianie". Czy jest to: wybór pracy lepszej? czy wybór pracy którą się uważa za lepszą? Jeśli to piersze, to musisz z góry poinformować ludzi, która jest lepsza. Jeśli to drugie, to każdy ma prawo do włąsnych kryteriów oceny. I nie masz prawa nazywać ich "nieuczciwymi".

Ciekawe, że słyszałem tyle głosów, że konwersja to normalny i w porządku sposób pracy. To czemu od tych samych osób słyszę obrażone pretensje o nazwę "conversion compo",  czemu te osoby nie chcą publicznie powiedzieć, jakie metody pracy stosują?

A tymczasem niektórych może to interesować ze względów technicznych. Albo innych, a z jakich to już ich sprawa.

Powiem, że prawie mnie przekonaliście, że to Vasco i ja (i paru innych) jesteśmy fanatycznymi konserwatystami... Ale ja jesztem gotów uzanć cudze podglądy i przynajmniej próbować zmienić swoje zapatrywania. Niestety, to ty XRay okazujesz się tu nieprzejednanym fanatykiem (chociaż trzeba ci przyznać, że jesteś w swoim obozie jedyną osobą naprawdę konsekwentną w swoich poglądach - i za to szacunek).

McGyver: dla mnie sprawa, czy w przypadku jednego kompo będą wyświetlane informacje o użytym sofcie, czy nie, jest sprawa zasadnicza, dlatego stwierdzenie, że "o tym rozstrzygniemy później" nie ma sensu.
Co do uczciwości podawanych informacji, to ciekawe, że masz tak wysokie mniemanie o kompetencji atarowców w ocenianiu, a tak niskie o ich uczciwości. Ja akurat odwrotnie. Zawsze ktoś będzie łamać prawo, ale to nie znaczy, że lepiej nie ustalać żadnego prawa. Nawet jeśli ktoś oczuka czasem, to moim zdaniem będzie to margines. A poza tym dla ciebie nie ma znaczenia, jak była robiona praca, to czemu się tym przejmujesz? To raczej ja powinienem się tym martwić.

Muzyka. Zgadzam się w zasadzie, że albo MOD compo puszczamy razem z syntetykami (na pokeyu, oczywiście), albo łączymy z msx compo na ST. Oczywiście, jeśli większość tak zdecyduje. Kategoria covox compo powstała, żeby zwiększyć popularność tego urządzenia - w tej chwili ten argument już nie ma zastosowania.

Teraz zaległe, mniej ważne odpowiedzi:
Dracon:
> z mp3 sobie drwiłem trochę... Doskonale czuję temat, tylko stosuję troszkę ironii...
Tak, ale wcześniej uparcie twierdziłęś, że nie rozumiesz pytania. Więc odpowiedziałęm jeszcze raz. Ironicznie, oczywiście... :P

XRay:
>Oj Jurgi Jurgi...
Cholera, jak to czule zabrzmiało...
>co ma cover na msx compo wspolnego z grafika rysowana na pc ??
Nie ma nic i ja nic takiego nie twierdzę. TEn kawałek mojego tekstu był odpowiedzią na post Dracona i jego podobnie absurdalną (dla mnie) wypowiedź. Jeśli komentujesz, post, który jest odpowiedzią na inny post, to zadaj sobie trud przeczytania również tego wcześniejszego postu, unikniemy w ten sposób nieporozumień, ok?
>A co do mp3 na atarce ...
No i wreszcie ktoś odpowiedział na to proste pytanie. Jesteś XRay jedyną w pełni konsenwentną i odważną osobą w tym towarzystwie. Inni woleli schować głowę w piasek przy pierwszym trudniejszym pytaniu (podchwytliwym - trzeba przyznać). Tym samym ogłaszam, że uznaję twój punkt widzenia - i dlatego jestem nawet gotów skorygować swoje poglądy. Szkoda tylko, że tak obawiasz się publicznego ogłaszania technik pracy - tu się albo kończy twoja konsekwencja, albo zaczyna fanatyzm. Nie rozumiem tego - może mi dokładniej wyjaśnisz. Argumenty o nieuczciwym ocenianiu są nonsensowne - jak ktoś bdzie chciał, to i tak np obniży ocenę wszystkim TIPom, albo interlace'om, etc. POza tym są cokolwiek obraźliwe...
>A tak wogóle to proponowalbym aby o losach gfx compo zdecydowali sami zainteresowani, czyli ci ktorzy rysuja, pixluja, i wiedza co w trawie piszczy
A kto będzie decydował, kto ma decydować? Ty?
-Wóda za painterek do TIPa: jeśli będę miał kasę, to sam coś dorzucę.

[/b]

181

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Ok. to sie zapytam tak,  A dlaczego od wiekow nie pokazujemy informacji o tym kto jest autorem danej pracy? Bo co wstydzimy sie swoich imion i nazwisk? ksywek ? czemu to jest skrzetnie ukrywane ?

Mnie sie wydaje, ze tylko po to by nikomu nic nie sugerowac... wiadmo ktos zobaczy, Heniek - o tego to nie lubie i bum, obnizamy ocene.

To przeciez ten sam mechanizm.
Wyswietlanie informacji o ktorej caly czas mowa jest sugestią (jakąby nie była, zawsze może wplynac na ocene) i to sprawia, ze zatraca sie obiektywizm oceny. Chcecie podawac, takie szczegolowe informacje to i podajcie dane o autorze. Tylko niech mi nikt nie mowi, ze to co innego.

Nie kwestia jest w tym, ze sie czegokolwiek wstydze, ja czy jaki inny autor, tylko własnie po to walcze aby w zaden sposob żadna dodatkowa informacja nikomu niczego nie sugerowala. Ocenie podlega tylko czysty obraz, a nie cala otoczka wokół niego i czy to bedzie podawanie narzedzia, czy autora, czy nr buta, ja sie nie zgadzam na pokazywanie jakichkolwiek dodatkowych informacji.
To chyba logiczne.  Nie ?

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

182

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

O ile wiem np na scenie komodorowskiej ksywy są jawne i jakoś z tym żyją. Takich czy innych uprzedzeń i tak nie da się wyeliminować. Czysta, nieskażona ocena nie istnieje.

183

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

tia.. wiec trzeba ja skazic bardziej zamiast ograniczac to skażenie ...   dobry tok myslenia... 

...są tacy co chodza obżezani i też jakoś z tym żyją. ;)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

184

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Dajcie juz sobie siana...

185

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

..ale tylko tego czystego, nieskażonego ... koszonego przy pomocy zwierząt pociągowych a nie jakichśtam kosiarek czy innych traktorowynalazków ....

bo koszone traktorem to konwersja ...

All I hear is the sound of me falling on the ground

186

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

robi ktos te ankiete?

187

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Powiedz mi X-Ray - czy ty w ogóle dopuszczasz jakiś kompromis? Czy absolutnie tylko i wyłącznie ty masz rację w tym sporze?

188

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

a co proponujesz ?  bo ja nie widze, jak do tej pory nic sensownego. Dotychczasowe proby "kompromisow" sa imho tylko zmiana postaci tego ciagle samego. No ale to tylko moje zdanie.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

189

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Propozycji było sporo... ale wszystkie zjeżdżałeś, to sam zaproponuj kompromis.
Chociaż coś mi się wydaje, że jesteś do kompromisu chętny, jak Niemcy do kompromisu w sprawie konstytucji UE...  :D  :D  :D ...bez urazy.

Na dobrą sprawę to powinno mnie to walić, bo konwersję i tak w większości wypadków można rozpoznać, a ich dopuszczenie ułatwia mi start w compo...  :D

Mam pewną koncepcję, ale muszę ją jeszcze przemyśleć (poza tym nie sądzę, żeby się spodobała moim szanownym oponentom).

Czekam na ankietę. Jestem gotów podporządkować się woli większości - bo w dyskusji udział bierze niewiele osób. A w ogóle to co o tym myśli Van Eijk? Jako orgazmizator ma chyba głos decydujący...

190

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Oj juz daruj sobie te osobiste metafory... no nie wiem, chcesz mnie sprowokowac czy co ?

No nic, ja tam swojego stanowiska nie zmienie.
Jestem za 1 gfx compo i bez zadnych wydziwiadeł z informacjami itd.
Koncze juz ten temat z mojej strony, bo dyskutuje tylko z 1 osobą.
Żałuje, że tak mało osób podjęło się tematu, mam jednak nadzieje, ze przynajmniej część wyrobiła sobie jakieś zdanie, bo część pewnie się zniechęciła i ma to wszystko gdzieś.
Mam propozycje, taką, zeby juz na samym zlocie rozstrzygac tego typu spory robiac male referendum w pierwszych dniach, albo w dzien kompotow z rana.
Uzyskamy w ten sposób większe zainteresowanie tematem i zbiorowo podejmiemy decyzje.

Na koniec dodam jeszcze taki wniosek czy raczej obserwacje swoją.

Wydaje mi się, ze stanowisko, które przedstawiają(li) wyżej kolega Jurgi, czy Vasco (w tym temacie), jest stanowiskiem typowo nastawionym na konsumowanie tego co daje party. Czyli, przyjeżdżam, tylko oglądam i stawiam wymagania, żądam tego, tamtego, tu o tamto etc, etc. Czyli taki tylko czysty konsument. Nic na tym nie traci, a tylko stawia wymagania. Tyle, ze sam nic nie przywiezie. Nic, czego mógłby bronić i co też mogłoby zostać jakimś głupim przepisem skrzywdzone.
Wydaje mi się, ze to "trochę" nie fair w stosunku do ludzi, którzy poświęcają swój czas na stworzenie jakichś produkcji i nie raz godzi w poszanowanie praw autorskich. Juz nawet Vasko zarządził w msx compo obowiązek podawania źródłówek. A nikt nie pomyśli o tym, że ktoś może nie mieć na to ochoty.  No tak w przypadku gfx trudno mówić o źródłówkach więc trzeba dać konsumożercom informacyj więcej.
Wymagania są coraz większe i aż się boję pomyśleć co jeszcze niektórym przyjdzie do głowy. Do wszystkiego obowiązek dodawania źródłówek, jeszcze z obowiązkiem komentarzy i z opisem ich?.  Tak, żeby Heniek mógł dostać gotowca i potem pasożytować sobie na pracy innych. Nie podoba mi się ta tendencja oj niepodoba.
Ludzie to , ze jest wśród nas tyle fantastycznych ludzi, którzy za darmo udostępniają swoją pracę i wiedzę nie znaczy, że można to narzucic wszystkim.
Dla mnie to tak, jakby pójść do restauracji zamówić kaczke w pomarańczach i wymagać do tego od kucharza przepisu na to danie.
Tyla.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

191

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Dyskutujesz z dwoma, bo ja mam podobne zdanie co Jurgi :)

Co do referendum na zlocie to nie troche za pozno? Regulamin powinien byc znany przed zlotem, a nie na zlocie mysle.

192

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

No może i racja trochę późno, ale akurat tę kwestję możnaby ostatecznie przegłosować na party.  No ale jeszcze jeden pomysl mam. Chcieliście kompromisu ?   ok mam propozycje.
Zróbmy tak, aby podawanie informacji których żądacie było dobrowolne.  Ten który chce się podzielić informacją o swojej pracy, tym jak i na czym robil, niech podaje sobie takie info, a ten który nie ma zamiaru z nikim się tym dzielić może nic nie podawac.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

193

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Dopiero teraz tak naprawdę przeczytałem regulamin na stronie Vasca.
I mam jedną uwagę - otóż wydaje mi się, że z biegiem lat wymagania w kompotach się zaostrzają (zwłaszcza w MSX compo)
Dziwne to jest, biorąc pod uwagę, że ilość produkcji jakoś nie rośnie.
Mówienie o 'równych szansach', czyli narzucanie composerów, jest imho bzdurą. I tak np. w regulaminie nie ma nic o RMT - tzn jest, o ile 'organizator wyrazi zgodę'. A co to za kryterium? I czy to podpada pod 'MSX Conversion'? Poza tym, ja bym się zawsze ucieszył jakby ktoś zrobił muzę w czymś nowym - kreatywność trzeba wspierać a nie tłamsić. Co np z muzyczką napisaną w assemblerze (a co :) )- mam dawać kod?
Podobnie z grafiką - czy g2f jest uznawany za konwersję?
Gdzie tu konsekwencja - czemu kod może być na PC a grafa nie? No i co to za formaty .GIF i .JPG? :)
No i dlaczego nikt koderom nie każe udostępniać źródłówek? Może dlatego, że trudniej się zrzyna kod niż np. instrumenty?

Dla mnie najważniejsze aspekty każdej pracy to:
- jej oryginalność
- to, że chodzi na standardowym atari (gdzie standardowy = ogólnie zaakceptowana konfiguracja).
reszta? a kogo będzie obchodzić reszta po party?

Ale się poczepiałem :) uf.
Czas na piwo.

: 404. Stopka not found

194

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Xray: co do Gfx Compo - tutaj, owszem, glosowanie na party moze sie odbyc, ale np. warto aby teraz ustalic zasady na pozostale konkursy - prace na Gfx Compo i tak zostana dopuszczone (problem w tym czy na jedno, czy na 2 konkursy itp), ale jezeli np. ktos zlozy demko, ktore (jak pozniej sie okaze) zostanie zdyskwalifikowane, bo nie spelnialo jakistam ustalen, to nie bedzie milo. Dlatego mysle, ze poki jeszcze na powaznie nie ruszyly prace ustalic zasady teraz, a nie np. podczas party, poki nie jest zbyt pozno. Pamietasz chyba sytuacje z Joyride z Quast-a 95 ?

195

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

No też właśnie dlatego pytam o zdanie Eijka. Czy on ma jakieś poglądy? W tym temacie? Zróbmy tą ankietę przed party, ale zorientujmy się, czy Eijk uzna jej wyniki :) .

X-Ray: no nie bądź taki drażliwy. Na żartach się nie znasz? Ja się akurat Niemcom nie dziwię... Czy nie za poważnie niektórzy traktują tą dyskusję tę? Rzadko mam okazję z kimś polemizować (odkąd Jabol zniknął...) to korzystam.

Co ilości dyskutatntów, to się zgadzam - praktycznie jest nas tylko dwóch w tej chwili. Mam rozumieć że to koniec dyskusji? :(

BTW: nie zjeżdżajcie tak Vaska za regulamin, bo jak już to i mnie się to należy: jego wersja "kanoniczna" ;) jest również moim dziełem. A dokładnie: Vasco określał ogólne zasady, ja pisałem, Vasco zatwierdzał. Może i jestem nazbyt drobiazgowy...

X-Ray: niedaleko posunąłeś ten kompromis. No ale niech ludzie rozstrzygną. Ja - jak mówiłem - mogę się dostosować. Staram się oddzielać prywatne zdanie od działalności publicznej. Zresztą w końcu nie musi taki sam regulamin obowiązywać na każdym zlocie :) . Jak będę organizował własny, to zrobię po swojemu...
A powiedz mi jeszcze X-Ray, czy w ogóle jesteś za jakimikolwiek ograniczeniami w compo? Czy wolisz tak, jak było na ostatnim Quascie? Bo jak do tej pory wszelkim ograniczeniom byłeś przeciwny: zakaz konwersji - nie, zakaz coverów - nie, zakaz przerysów - nie...
I sumie chyba na tym możemy faktycznie dyskusję zakończyć... Do czasy pojawienia się nowych głosów...

196

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Z tego co slyszalem na ostatnim QUAST, Eijk nie ma wyrobionego zdania na temat kompotow na "malucha". Moznaby powiedziec, ze 'umywa rece' w tej kwestii i ewentualnie czeka na rozstrzygniecia zawilosci regulaminu wsrod maloatarowcow...  ;)

Mozna tej dyskusji nie traktowac powaznie, tylko pozniej na QUAST wystapia jakies zgrzyty, itp.  :oops:

Czy JABOL byl mistrzem polemiki?  ;)    Wydaje mi sie, ze on nie "zniknal", nawet jest (byl?) zarejestrowany na tym forum, no i udziala sie w zinie SERIOUS (ostatnio stal sie fanem emulatora Atari  :)  ).

Jurgi, narzekasz na mala ilosc dyskutantow??  :lol:   Ja stwierdzilem ze nie ma sensu nic dodawc, bo tylko bym powielal argumenty, podobnie jak to czyni tzw. strona przeciwna...  :?  A to tutaj co pisze XRAY jest wg mnie racja i nic juz dodac ani ujac.

Piszesz: "Może i jestem nazbyt drobiazgowy..." - czy to tak z wiekiem jest?  ;)

"Ja - jak mówiłem - mogę się dostosować."
cale szczescie, ze chociaz Ty tak mozesz...  :)

"w końcu nie musi taki sam regulamin obowiązywać na każdym zlocie"
oby

"Czy wolisz tak, jak było na ostatnim Quascie?"
a co, bylo tak stasznie wtedy?  ;)  Z tego co pamietam, to w koncu bylo calkiem sporo grafik - od paru lat tak nie bylo chyba.  8)

197

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

No może źle nie było... ale skoro regulamin jest niepotrzebny to po co ta dyskusja? Myślę, że jednak jakieś zasady powinny być, choćby po to, żeby wiedzieć, czego się trzymać.

Dlaczego? Bo np. skoro dopuszcamy covery/przerysy, to kto mi zabroni skowerować utworek X-Raya (niekoniecznie Porażkę), albo przerysować twój rysunek (niekoniecznie Pragnienie). Oczywiście mówię pół żartem, bo nie sądzę, żeby ktoś to zrobił na poważnie, celem przekrętu. Jak już to dla jaj...

Inny przykład: czemu by nie wystawić dema wymagającego 1 mega ramu? Mieliśmy taki zamiar, a nie wyszedł z powodu awarii Pinokiowego sprzętu... Zresztą, jakie my mieliśmy pomysły...

198

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Jurgi: no tu przeinaczyłeś moje zdanie, nie czytasz dokłednie moich postów, albo po prostu widzisz to co chcesz widzieć. 
Moją główną zasadą, jaka ma panować jest to aby każda praca  była orginalnym dziełem danego autora.
Więc jeśli chcesz przerysować coś cudzego, czy konwertować (jak to piszesz) moj kawałek to wybacz, ale na to nikt się nie zgodzi.  Cały czas usiłuję zwrócić na to uwagę i powtórzę to jeszcze 234566 raz, że konwersja to nie cudza praca, tylko przeniesienie z sprzętu na sprzęt, a czegobyś nie robił praca musi być twoim dziełem!.
No ale oczywiście jeśli narysowałeś sobie coś na kartce, potem zeskanowałeś, obrobiłeś na pc przekonwertowałeś na atarke i wygląda to genialnie to masz ode mnie 10pkt.
Wypraszam sobie przypisywanie mi popierania coverów.

A tak poza tym to mam pomysł jakby to wszystko zorganizować, żeby udało się zbiorowo podjąć decyzję. 
Robimy projekt karty, ankiety  jako plik txt czy jakiś doc. 

zawieramy w nim wszystkie nasze sporne i niewyjaśnione zagadnienia formułując je w pytania ankiety.

Gotowy opracowany już plik pobiera, Dely lub Lewis i wysyła mailem, do wszystkich zarejestrowanych userów AA.

Ludzie wypełniają i odsyłają ankiety do jakiegoś tam terminu.

Wszystkie ankiety są jawne, podpisane i zostają opublikowane w sieci.

I na koniec na ich podstawie spisujemy regulamin.


da sie zrobic ??

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

199

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

Ktoś wyraźnie pisał, że zakaz wystawiania coverów jest be, i że ogranicza możliwości debiutu, etc. Wydawało mi się, że to ty, ale skoro się mylę, to przepraszam. Zaufałem swojej pamięci i nie sprawdzałem tego ze względów czasowych (mój dostęp do sieci jest limitowany czasowo).

> "Moją główną zasadą, jaka ma panować jest to aby każda praca była orginalnym dziełem danego autora." - wybacz, ale akurat takiej wypowiedzi nie kojarzę. Jeśli tak uważasz, to mnie to tylko cieszy, że przynajmniej pod jednym względem się zgadzamy.

Czyli jednak jakiś regulamin być musi i chętnie bym ujrzał twoją (pełną) propozycję.

200

Odp: Regulamin QuaST Party 2k4

xray> [o konsumpcyjnym podejsciu do party]

Mikey nie bardzo do tego pasuje, bo mial raz przeboje w konkursach w Opalenicy. TimeKeeper byl dopuszczony warunkowo do konkursu (mial byc w ciagu miesiaca poprawiony - nie zostal) i Mikey nie mogl wystawic intra na party. Wydaje mi sie, ze on wie co to restrykcje :)

xray> Juz nawet Vasko zarządził w msx compo obowiązek podawania źródłówek

Jezeli uznajemy format wynikowy programu muzycznego za zrodla, to mozna to tak napisac. Tylko dlaczego to stwierdzenie pada dzis? Wlasnie odpalilem invitke na Last 97 - wtedy tez byly wymagane formaty "zrodlowe". Wybacz, to jest lekko "przedawnione".

eru> w regulaminie nie ma nic o RMT - tzn jest, o ile 'organizator wyrazi zgodę'.

O RMT bylo w tym watku. W skrocie RMT (i G2F) bardzo zachwialy tradycyjnym podzialem na muzyke pisana czesto na PC (mody) i Atarka (jak i zwyklym gfx compo a conv). Naprawde sporo myslalem o tym, czy dopuscic te formaty czy nie. Ostatecznie chyba zdecydowalo to, ze bylo to ostatnie party i uznalem, ze moja decyzja nie bedzie miala i tak wielkiego wplywu na inne regulaminu. Prawdopodobnie gdyby byly nastepne party, dopuscilbym te formaty. Tak mi sie przynajmniej wydaje...

eru> 'organizator wyrazi zgodę'

To "zabezpieczenie". Kiedys Replay przywiozl rewelacyjna grafike w PGR chyba. Nikt nie widzial tego programu. Musialbym odrzucic te prace. Ale dzieki temu, moglem (w zamian za puszczenie programu) dopuscic prace do kompo. Ale chyba sie powtarzam - pisalem juz o tym. No i nie zapomnij: "jeśli painter jest powszechnie dostępny". Moglem o jakims formacie zapomniec.


eru> No i co to za formaty .GIF i .JPG?

Pisalem o tym wczesniej! Jest to konwersja? Jest przegladarka na Atari?

dracon> Z tego co slyszalem na ostatnim QUAST, Eijk nie ma wyrobionego zdania na temat kompotow na "malucha". Moznaby powiedziec, ze 'umywa rece' w tej kwestii i ewentualnie czeka na rozstrzygniecia zawilosci regulaminu wsrod maloatarowcow... 

Potwierdzam - tez to slyszalem.

dracon> "Ja - jak mówiłem - mogę się dostosować." cale szczescie, ze chociaz Ty tak mozesz... 

Jakie "chociaz Ty"? A inni sie nie dostosuja? Nie pamietam, aby jakas grupa na party wychodzila podczas kompotow na znak protestu przeciwko regulaminowi. Mi sie nigdy nie podobalo laczenie conversji i zwyklych gfx - po prostu glosowalem zgodnie ze swoim sumieniem. Nie rzucalem pomidorami w konwersje ;)

[ankieta]

Nikt jeszcze nie podal swoich propozycji pytan (minal tydzien od mego pytania czy ktos robi...), a szkoda, bo znowy wyjdzie, ze cos narzucam. To takie robocze - wybaczcie nieraz smieszne sformulowania ;) Staralem sie dobrac te opinie, ktore wyszly z naszej dyskusji (jak cos pominalem, to niechcacy!). Napiszcie co dodac/podawajcie wlasne propozycje.

1) Msx compo
   A) Ilosc konkursow
      a) Jedno msx compo dla wszystkich prac
      b) osobno mod+neo oraz muzyka na pokey'a
      c) mody razem z ST compo (a co wtedy z covoxowymi neo???)
   B) Formaty
      a) tylko "zrodlowe": CMC, MPT, TMC itd.
      b) takze wykonywalne
2) Gfx compo
   A) Ilosc konkursow
      a) jedno compo
      b) osobno "pure" Atari i conwersje
   B) formaty
      a) "zrodlowe"
      b) takze wykonywalne (czyli takze duszki, DLI itd.)
3) Demo compo
   A) Ilosc pamieci
      a) 64 KB
      b) 128 KB
      c) 320 KB itd...
      x) bez ograniczen
(moze lepiej podac: "co najmniej 320 KB" itd...)
   B) dostep Antica do extra ramu
      a) razem z 6502
      b) starnard 130XE
   C) nielegalne rozkazy
      a) dozwolone
      b) zakazane
   D) "srodowisko"
      a) musi ruszac z dosu (kilka wersji pytania: rozne dosy, memlo itd.)
      b) moze byc samouruchamialne