301

Odp: pokrywa

ZuluGula, włączyłem się w temat. Materiał jest podobny do tego, z którego są robione blistry, ale znacznie grubszy. Przeżyje transport, spokojnie, to jest w pudle i ma spory dystans do ścianek. Musiałby ktoś na to stanąć. Zresztą połowa zamówiona w pre-orderze, zostało mi jakieś 35 sztuk, sprzedam w końcu i nie robię więcej. Szkoda kasy, poświęconego czasu i nerwów.
Za 70 sztuk pokryw w pudłach zapłaciłem 3500 PLN, czyli wychodzi 50 PLN za sztukę, sprzedawałem w pre-orderze po 40 PLN, sądząc, że pomoże mi to rozpędzić produkcję i w istocie bardzo pomogło. Sprzedaję po 79 PLN na Allegro i dostaję maile, że za 30 to by gość wziął. Za 30 to sam bym kupił.... 29 PLN zysku, ale jeszcze muszę odjąć prowizję Allegro, podatek dochodowy i VAT oraz uwzględnić ewentualne straty. Skórka za wyprawkę ;)
Jeszcze gdyby się sprzedało powiedzmy 140 sztuk, to wtedy sumaryczny koszt byłby niższy. Ale nie zanosi się na to. Zresztą, daję sobie 3 miesiące jeszcze, żeby zobaczyć, czy nie dołożę do interesu.
W każdym razie dziękuję Ci za ciepłe słowa na AAge.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2015-02-27 21:13:29)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

302

Odp: pokrywa

no poczta to chyba "w standardzie" ma zgniecenie paczki... ot ona tak już funkcjonuje... jak w poprzednim i obecnym ustroju...

303

Odp: pokrywa

ale nic to, widziałem jak kurier GLSa wlazł na pakę busa i z busa wyrzucał paczki na taśmę która przesuwała się z tyłu samochodu...

304

Odp: pokrywa

tak sobie myślę, że gdyby Ktoś podjął się zrobienia  gniazdek SIO i związanych z nimi rozgałęziaczy to mógłby zrobić biznes - lepszy niż alegrowy "oferent" Bart3kK

305

Odp: pokrywa

Panie, Proponowałem zawiezienie na party i odwiezienie…

No way :)

To jusz daffno zrobione :)

306

Odp: pokrywa

A może skoro tak to takie rzeczy trzeba sprzedawać tylko na party i bez pudełek, a nie wysyłać.

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

307

Odp: pokrywa

ZbyniuR, na party sprzedałbym może 20 sztuk. I to w porywach. Generalnie trend jest taki, że za złomiasty i brudny komputer ludzie się tłuką na Allegro, płacąc kilkaset złotych i znacznie przepłacając, natomiast fabrycznie nowa pokrywa to dla niektórych tylko "kawałek plastiku" wart może 20 zł. Jeśli policzyć koszt samego materiału, pewnie tak. Nikt nie wie i nie widzi, ile pracy to kosztuje i ile czasu trzeba poświęcić, a także nie widać pobocznych kosztów. I tu jest generalnie problem.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

308

Odp: pokrywa

bezrobotny napisał/a:

no poczta to chyba "w standardzie" ma zgniecenie paczki... ot ona tak już funkcjonuje... jak w poprzednim i obecnym ustroju...

Dostaję kilka paczek tygodniowo, przez chyba wszystkie możliwe firmy "d(o)ręczycielskie" i Poczta Polska wypada najlepiej, praktycznie bez zastrzeżeń, czego nie mogę powiedzieć np. o UPS i Siódemce. Z kurierów to jeszcze DHL trzyma dobry poziom.
Mówię zarówno o traktowaniu przesyłek, jaki klientów.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

309

Odp: pokrywa

Dzisiaj wychodzi pierwsza partia pokryw, zgodnie z kolejnością zamówień. Osoby chcące zachować opakowanie uprzedzam, że pod stretchem nie ma nic, więc przy ciachaniu nożem wskazana ostrożność, żeby nie rozciąć opakowania.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

310

Odp: pokrywa

Zamówiłam pokrywy do XE i A1200. Szkoda, że nie zrobisz więcej, bo najbardziej zależało mi na pokrywie do STE. Tak, czy siak dzięki.

311

Odp: pokrywa

ale my tu naprawdę nie jesteśmy aż tak bardzo winni... ja na przykład jestem notorycznym bezrobotnym - zatrudniają mnie, a po miesiącu wywalają... podejrzewam, że nie tylko mnie - sam bym kupił i dziesięć, ale nie mam aż tyle kasy - takie fakty...

312

Odp: pokrywa

Pokrywy do STE będą za ok 10-14 dni... :)

bezrobotny sprzedaj kilka zajedobrych zasilaczy i masz na 1000 pokryw :D

313

Odp: pokrywa

Dajcie znać jak dojdą do Was pokrywy, jestem ciekaw, czy nie będzie jakichś "wyczynów" ze strony PP.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

314

Odp: pokrywa

Ja to bede mogl odebrac dopiero w sobotę.

315

Odp: pokrywa

Duddie czy pokrywy do A1200 też są w tej partii wysyłek czy nie ?? Jeśli nie jak daleko jesteś od finalnej wersji do amig.

316

Odp: pokrywa

Do A1200 jest na razie pre-order do 10.03. Jeszcze chwilkę cierpliwości, może ok. 2-3 tygodni a będą dostępne już do A1200. Sytuacja rodzinna nieco mi, niestety, spowalnia cały proces.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

317

Odp: pokrywa

Do mnie przyszła dziś i wygląda super. Dziękuję! :)

Szanowna PP chyba stawiała przesyłkę na jakichś wystających elementach, bo coś przebiło dno prawie na wylot w 2 miejscach, ale nie na tyle mocno, by zaszkodziło to zawartości paczki.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

318

Odp: pokrywa

Do mnie też doszła, cała i śliczniutka. Dziękuję

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

319

Odp: pokrywa

Doszła, zawartość w stanie nienaruszonym, jedno male przebicie dna, nie rzutujące na nic. Dzięki! :)

320

Odp: pokrywa

Dzięki za info, chłopaki. Ciekawe, na czym oni to stawiali...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

321

Odp: pokrywa

pewnie chcieli zgnieść, a że się im nie udało to podziubali...

322

Odp: pokrywa

Wczoraj do mnie dotarła. Pokrywa świetna, karton pełen profesjonalizm.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

323

Odp: pokrywa

Melduję posłusznie, że przesyłka dotarła. Rewelka i pełna profeska :)
Dziękuję.

324

Odp: pokrywa

Fajnie, że Wam się podobają. To motywuje do dalszej pracy nad rozszerzaniem oferty.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

325

Odp: pokrywa

conrad napisał/a:

Pokrywa świetna, karton pełen profesjonalizm.

Za kilkanaście lat karton będzie wart więcej niż jego zawartość. Nie wyrzucać, wręcz zatrzymać :>

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2015-03-06 14:14:57)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...