Temat: TOMS 720 clone - projekt ?

No wlasnie. Moze sie pokusimy o REMAKE tomsa 720 ? tez w obudowie metalowe, moze troche ladniejszej ;-) - elektronicznie zgodnego z orgynalem...ze stajca 3,5 cala ?

jakies uwagi ? propozycje ?

albo po prostu - Lothar, idz spac...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Moze mniejsze gabarytowo i uzycie dyskietek 1.4 MB

3

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Mamy remake Pewexu, Syrenki... teraz TOMS, aby nie za dużo tych "rimejków"? Poza tym FD 3,5 są tak samo popularne jak kaseta CC czy VHS i... FD 5,25. Skoro są przestarzałe to może coś na karcie SD? Prawda, już coś takiego jest :D

Po prostu (moim zdaniem) nie ma taki projekt uzasadnienia. Dla "kolekcjonerów"? To będzie przecież kopia i to kiepsko naśladująca oryginał (jeśli 3,5 cala zamiast 5,25). Tylko kopia, a przecież kolekcjonerzy uganiają się za oryginałami. Więc po co?

Lothar, idź spać ;)

Ostatnio edytowany przez Bluki (2014-11-13 00:23:12)

4

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

A nie lepiej now stracje niz klona?
ZTCP zaxxon zbudowal sobie clona :)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

5

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Ja chce tomsa. Łatwo mowić komus kto ma tomsa "Lotharek idz spać " . nie stać mnie wywalić 500 euro za złom. A tu by była nówka .
Lotharek nie śpij tylko rób stacje !!!!

.

6

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Ja części mam, nawet napędy 5,25" 720KB się znajdą, mogę zrobić kilka klonów.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

7

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Jeśli TOMS to tylko oryginalny ! Klon... łeee, lepiej zrobić coś zupełnie nowego.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

willy napisał/a:

A nie lepiej now stracje niz klona?
ZTCP zaxxon zbudowal sobie clona :)

Nie tylko Zaxon, Zenon tysz....
Wiem o co najmniej 2szt clonów które są używane do dnia dzisiejszego.

Chętnie zakupił bym clona toms 720, ale który będzie Tomsem 720 5i 1/4cala.
Posiadam wszelkie schematy i opisy od działającego clona (romy itd.).
ORAZ CHĘTNIE UDOSTĘPNIE TO CO MAM, Duddiemu już kiedyś chyba wszystko "posłałem".....
Nie wiem czy schematy w sieci zostały poprawione ale mają błędy..

Napęd też nie problem, pojawia się często na ebayach.
Dla ortodoxów nowy napęd to koszt 100usd.
Mi się udało kupić za 45usd z przesyłką (teac-a fd55 720kb), ale debil amerykań tak go zapakował że przyjechał w częściach rozbity.
A aaaa nawet jest opis Jer-a jak zrobić z teaca HD wersję DD .. To już całkiem problemu nie ma.

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-11-13 09:43:37)

9

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

No ja bede musial sie przyjrzec napedowi mojem 720C bo od kiedy ja odzyskalem (sprzedalem jak wyjezdzalem do usa, ale pozniej udalo mi sie ja odzyskac) to ma duze problemy z czytaniem dyskietek. Moze potrzebuje nowy naped.

@AS: wiesz moze gdzie jest ten opis Jer'a o tej przerobce HD do DD ? Chetnie bym, sprobowal.

10

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Poszukaj na forum. Jest opis jak przerobic 1.2 na 720 KB
Lepszym klonem bylby toms 710 :p
Lub Simiusa trzeba zagadac. On ma doswiadczenie w robieniu stacji....

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Monsoft napisał/a:

@AS: wiesz moze gdzie jest ten opis Jer'a o tej przerobce HD do DD ? Chetnie bym, sprobowal.

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 75#p154075
Tych tematów było więcej....

12

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Wielkie DZIEKI !

13

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

za każdą nową stacja (3,5 lub 5,25) to ja sie obiema nogami podpiszę!   SAVE THE FLOPPY!

gep/lamers^dial

14

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

znaczy ile "eksperci po/eu" są w stanie dać za takiego klona?

15

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

ty sie bezrobotny za produkcje stacji lepiej nie bierz, bo wyjdzie taka, że trzeba będzie ją ładować wózkiem widłowym na lawetę która będzie robić dla niej za biurko

gep/lamers^dial

16

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

I za "70 mld. Dolarów" :)

17

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

eee, tak drogo nie będzie, obudowa po pralce automatycznej z odzysku. Zasilacz z Rubina. Zasilanie 3-fazowe.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

18

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Klon 720? Według mnie nie ma sensu - dlaczego? Kolekcjoner nie kupi (bo to nie oryginał), osoba z praktycznym podejściem też nie - dyskietki wymierają, zdobycie 5,25 to już duże wyzwanie, fabrycznie nowych nie ma, stare powoli niszczeją i tracą swoje parametry. Dyskietki 3,5 oficjalnie można jeszcze zdobyć (nieużywane), ale to i tak kwestia czasu, że będą coraz trudniej dostępne.

19

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Osoba z praktycznym podejściem nie kupi Atari, bo praktyczniejszy jest emulator. Atari też coraz trudniej zdobyć bo wymierają. To nie jest argument.... Dla kogoś, kto lubi tzw. "real feel", SIO2SD jest do d..., SIDE jest do d..., woli dyskietki i to 5,25", bo przypominają mu dawne czasy. A zdobyć można, także nowe - to że są coraz trudniej dostępne i coraz droższe - to inna sprawa.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

20

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

macgyver napisał/a:

fabrycznie nowych nie ma.

eee co jakis czas można chwycić na aukcjach, co prawda rzadko i czasem ceny wysokie, ale dać sie da. Ja jakis czas temu kilka nowych pudełek nabyłem, całkiem niedawno nowe 3M-ki wpadły mi w ręce. Przez ogłoszenia wszedłem też w posiadanie kilku paczek róznych firm a i w DE w kilku miejscach jeszcze są nówki do dostania. Cały czas mówimy o dyskach DD 5'25 cala. Kilku znajomych też zdobyło nówki w "folijkach"więc jak ktoś chce to na pewno mu sie uda.

Dla mnie osobiście przydałaby sie stacja współpracująca z dyskami 5'25 ale też typu HD. Mam ze 400szt takich dyskietek czystych i jakby dało sie ich uzywać z Atari byłaby fajna zabawa. Póki co mogę li tylko ponagrywać na nie sobie soft na Amigę.

Ostatnio edytowany przez gepard (2014-11-13 14:12:29)

gep/lamers^dial

21

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Jakis chory fetysz z tymi Tomsami.
Flopki powinny odejsc :) a do okazjonalnego uzywania 'real floppy' mozna uzyc dowolnej istniejacej MASOWO stacji dyskow do atari. Robienie zupelnie nowej stacji tez uwazam obecnie za chory fetysz :) (kiedys mialem inne zdanie, ale mi przeszlo)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

22

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

fetysz nie fetysz, ale jakakolwiek nowa stacja działająca ze wszystkimi typami dyskietek 5'25 lub 3'5 cala w kontekście utrudnionego dostępu obecnie do nośników byłaby fajnym pomysłem

gep/lamers^dial

23

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Fajnym pomyslem jest rowniez polska stacja kosmiczna albo tramwaj w radomiu :) tylko ze to sie wpisuje raczej w slomiane inwestycje - tak samo jak taka stacja. Ale jezeli sa odwazni na zainwestowanie SWOJEJ kasy w taki projekt to ich broszka :)
Ja wypowiadam sie tylko za siebie :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

24

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

no to miałem na myśli, każdemu według potrzeb i oczekiwań

gep/lamers^dial

25

Odp: TOMS 720 clone - projekt ?

Mogłaby się przydać o tyle, że byłaby jakaś nowa konstrukcja działająca po sio w standardowy sposób i łykająca pcetowe napędy1,2 i 1,44.

Z wbudowanym zasilaczem, mała, w zwartej, prostej obudowie. Bez wodotrysków. Może jakaś kompilacja najlepszych cech XF i Tomsa. Co prawda w sumie jest karinka, ale mało praktyczna - kiepsko to wygląda na stole, na co dzień trochę niewygodna.