151

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Pin napisał/a:

Demo Near ... powiem tak. Demo szacunek, ale jak zobaczyłem final wersię, to krzyknąłem do monitora (nic mi nie odpowiedział):

"ale urwał"

właśnie obejrzałem no i wypas. tak jak pin napisał chcemy więcej i dłużej.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

152

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Demko trwa tyle ile trzeba i wydaje mi się, że lepiej pozostawić mały niedosyt wywołany nie tyle długością dema a tym że patrząc na zarąbiste efekty zawsze chce się więcej, niż przedłużać nie wiadomo o co, także ja tez poproszę o więcej, ale takich dem :)

W każdym razie warto było poczekać. Miasto, greetsy, layouty z peronem (z ukrytym podpisem)  i panną w okularach + efekty do tego tworzą spójny i ciekawy obraz. Podoba mi się też to, że praktycznie wszędzie na różne sposoby uwidoczniona jest perspektywa co w połączeniu z efektem odbicia obiektu w szybach robi duże wrażenie. O poziomie efektów nawet nie wspomnę :) a muzyka spełnia swoje zadanie i to wszystko dobrze ożywia. Pozostaje mi pochylić czoło przed Agenda i odpalić sobie demko po raz kolejny :) Jak dla mnie kick-ass, w niecałych 100KB.

153

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Pin, jakie zjawisko masz konkretnie na myśli, bo może u nas nie występuje, a może jest zamierzone :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

154

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Odpaliłem Near i musiałem zerknąć czy  się nie pomyliłem  i nie podpiąłem c64 zamiast atari...... mega wypas

.

155

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Demko Agendy wyśmienite! Grafika, efekty i muzyka na najwyższym poziomie. Jedna z nielicznych produkcji na Atari8bit, którą chce się obejrzeć kilka razy pod rząd. Wielki szacunek dla twórców.

156

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

[offtop mode on] at0m dzięki za ADF-y z demami plikowymi :)))) [offtop mode off]

.

157

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Jeszcze jeden film z party.

http://youtu.be/eeFDrzp1sLQ

Ostatnio edytowany przez paptak (2015-01-16 22:38:05)

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

158

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Tak bez wazeliny, ale bardzo ładnie zmontowany film dość dobrze oddający klimat zlotu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

159

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Pin napisał/a:

Tak bez wazeliny, ale bardzo ładnie zmontowany film dość dobrze oddający klimat zlotu.

Szkoda, że to nie do końca moja zasługa.
Ja wybrałem tylko sceny, muzykę i styl a resztę zrobił http://www.magisto.com :-)

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

160

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Dobrze zrobił ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

161

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Pin napisał/a:

Dobrze zrobił ;)

Też tak mi się wydawało, dlatego go tu zamieściłem :)

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

162

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

A można tradycyjnie poprosić o plik źródłowy w wiadome miejsce? ;)

Wrzuciłem "Near" w wersji after-party zgrane z mojego Atari 800XE przez VBXE. YT w końcu sobie przypomniało, że istnieje coś takiego jak 50 klatek na sekundę zapisanych progresywnie. :) Jak na razie widać je w pełni tylko pod Google Chrome.

Link: http://www.youtube.com/watch?v=9EAG_811b4o

Ostatnio edytowany przez voy (2015-01-17 19:39:47)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

163

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

.. ja się tylko chciałem zapytać dokąd odleciał PTAK, który krążył nad miastem? :D

Bardzo to było fajne, no i znikło. Zamiast tego mamy kolorowe bary ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

164

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

at0m^Lamers napisał/a:

Demko Agendy wyśmienite! Grafika, efekty i muzyka na najwyższym poziomie. Jedna z nielicznych produkcji na Atari8bit, którą chce się obejrzeć kilka razy pod rząd. Wielki szacunek dla twórców.

Tak ZAJEBISTEGO DEMA nie widziałem wiele lat!!!!!!!!!!!!

Panowie pozamiataliście ..
I to jeszcze działa na 130xe .... o "qrfa"... msx(w stereo) po prostu magia, grafika magia.

A pr0be oj on to już totalnie zaszalał!

165

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Pin napisał/a:

.. ja się tylko chciałem zapytać dokąd odleciał PTAK, który krążył nad miastem? :D

dla tego lubię oglądać live z party.
może video jest to gdzieś dostępne

AS... napisał/a:

I to jeszcze działa na 130xe

128kB to fajny kierunek, oby więcej takich dem działających na fabrycznym komputerze.

AS... napisał/a:

"qrfa"... msx(w stereo) po prostu magia, grafika magia.

świetna muzyka, dodatkowo fajnie dodane stereo.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

166

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Dodałem Duchoskoczka Tedeca w wersji 1.9, Ni z Gruchy ni z Pietruchy od Tristesse i Goto Lamersów do kategorii Wild, filmik od Paptaka, wersje party CyberPunk i Near.

Zgrałbym Ni z Gruchy ni z Pietruchy do wideo na YT, ale nie mam ani SDX w wersji 4.47, ani Covoxa. :/

@Cyprian: oryginalnie muzyka w Near jest mono, player rozkłada ją fajnie na oba POKEY-e. Można już ją pobrać z repozytorium SVN ASMA, jeśli ktoś ciekaw. :)

Ostatnio edytowany przez voy (2015-01-21 17:08:39)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

167

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

voy napisał/a:

Zgrałbym Ni z Gruchy ni z Pietruchy do wideo na YT, ale nie mam ani SDX w wersji 4.47, ani Covoxa. :/

... a ja mam odwrotny problem. Mogę odpalić, ale nie mam czym zrobić video.

Voy - Pasiu ma wszystko, co potrzebne.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

168

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

voy napisał/a:

@Cyprian: oryginalnie muzyka w Near jest mono, player rozkłada ją fajnie na oba POKEY-e.

w sumie to rozgryzłem to w Audacity :)
tak jak wspomniałem, jest to fajny kierunek gdy demo zadziała na stockowej 130XE

voy napisał/a:

Można już ją pobrać z repozytorium SVN ASMA, jeśli ktoś ciekaw. :)

git

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2015-01-21 17:37:33)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

169

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

@Pinek: tyle że u mnie można wideo zgrać prościutko z wyjścia RGB z VBXE, a u Pasia przez konwerter. :) Oj, komuś pomarudzę o Covoxa... :P

@Cyprian: w ASMA jest w wersji mono, jako że w takiej wersji dostałem ją od stRinga.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

170

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

a będzie to ASMA jako natywny format czy razem z playerem?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

171

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

voy napisał/a:

@Pinek: tyle że u mnie można wideo zgrać prościutko z wyjścia RGB z VBXE, a u Pasia przez konwerter. :) Oj, komuś pomarudzę o Covoxa... :P

Będę w niedziele i mogę zabrać sprzęt ze sobą. W swoim srAtari mam wszystko co potrzeba, prócz kabla vbxe2vga, który z tego co pamiętam jest u Ciebie.

172

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

@Cyprian: w ASMA jest jako SAP, ale jako że pod WASAP można wydłubać oryginalny plik, to wkładam oba w załączniki. :)

@pasiu: oki. Racja, zapomniałem o tym kabelku. :)

Post's attachments

Near.rmt 5.87 kb, liczba pobrań: 4 (od 2015-01-21) 

Near.sap 7.95 kb, liczba pobrań: 6 (od 2015-01-21) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

173

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

voy napisał/a:

Można już ją pobrać z repozytorium SVN ASMA, jeśli ktoś ciekaw

tu jest


--EDIT--

voy napisał/a:

@Cyprian: w ASMA jest jako SAP, ale jako że pod WASAP można wydłubać oryginalny plik, to wkładam oba w załączniki. :)

dzięki :)

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2015-01-21 17:49:38)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

174

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

Cyprian napisał/a:

dla tego lubię oglądać live z party.
może video jest to gdzieś dostępne

Jest TUTAJ.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

175

Odp: Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy

voy napisał/a:

@Cyprian: w ASMA jest w wersji mono, jako że w takiej wersji dostałem ją od stRinga.

Podobny zabieg był zrobiony w c-drug. Fajny patent, muzyk się nie musi gimnastykować a i pamięci to mniej zabiera bo nie trzeba dawać dodatkowych paternów robiących stereo.