176

Odp: Fortification 2015

Sikor: "Jeśli muzyka pisana jest w mono, a tracker _umożliwia_ pracę w stereo".

Czy CMC umożliwia? Heloł!

177

Odp: Fortification 2015

reg napisał/a:

II.2. "Prace będą prezentowane w stereo. Jeśli muzyka pisana jest w mono, a tracker umożliwia pracę w stereo proszę zdublować podstawowego POKEY-a przepisując wartości w songu na drugi układ".

Sikor napisał/a:

Więc muzyk pisząc muzykę w standardowym CMC co ma zrobić, aby praca poszła w stereo?

Pewnie wyłączyć CMC i odpalić TMC. A tak na serio ... Matko boska ;)

Przepraszam Sikor, ale ciężko się rozmawia na tym poziomie. Czy potrafisz przeczytać 2 zdania ze zrozumieniem ;)

Co do reszty, to przyznam że nie czytałem - znudziło mi się trochę. Dozo na party, zresztą przygotowujemy dość ciekawą atrakcję. Pierwsze podejście w tym tygodniu ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

178

Odp: Fortification 2015

W zdaniu koniunkcja logiczna, a godzina już późna ... ;)

KMK
? HEX$(6670358)

179

Odp: Fortification 2015

Padło tutaj parę frazesów na temat wolności decyzji i respektowaniu różnych punktów widzenia, a przeciwnicy konkretnych punktów w regulaminie przeoczyli jeden prosty fakt - to oni chcieliby jednostronnego podejścia do tematu i zablokowania wolności decyzji o tym, co regulamin party ma wspierać a czego nie. Sami podaliście przykłady regulaminów konkursów, które nielubianych przez was decyzji nie zawierają. Macie z tym problem? Startujcie tam! Nie podoba wam się zapis o nieużywaniu nielegali? Piszcie gry na konkurs Abbuca! Róbcie te wypasione, wykorzystujące do granic możliwości produkcje. Na co czekacie?

A ja nie zrobię gry na konkurs Abbuca bo nie podoba mi się zapis o ograniczeniu pamięci do 128KB i dyskietek ED. Ale nie będę pisał petycji i monitów do organizatorów, żeby to zmienili. Ten konkurs chce wspierać gry napisane w inny sposób, kompatybilne z czymś innym i kij wam do tego. Wolność decyzji macie, nikt za uszy was do tego nie ciągnie. Zabawne jest to, że osoby gardłujące w tej sprawie i tak nic nie zrobią, więc z łaski swojej - proszę - zbojkotujcie ten straszny regulamin, skończcie z jęczeniem jak on Was strasznie ogranicza i nie oczekujcie, że wszyscy będą się dostosowywać do was, bo akurat wasz pogląd jak powinny być robione gry na Atari jest też mocno dyskusyjny.

Szeryf, napisałeś o nie zniechęcaniu twórców rozszerzeń sprzętowych i to jest właśnie w ten sposób osiągane, jak chcesz to zrobić nie wspierając tworzenia gier, które będą z nimi kompatybilne?  To robią już inni, przykłady padły, droga wolna. Chcecie zrobić grę na party? Róbcie. Nie chcecie, nie potraficie wg przedstawionych wymagań - nie róbcie. Koniec kropka.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

180

Odp: Fortification 2015

@Wieczorze, odniosę się do Waszego ostatniego postu jak już mamy ze sobą rozmawiać w liczbie mnogiej :), bo reszta tekstu to może do mnie, może nie do mnie :)

Ja tak sobie myślę, że idea włożenia 65816 do Atari powstała głównie po to, żeby robić programy z wykorzystaniem jego możliwości, a nie tylko po to żeby męczyć się i robić programy na stock tak żeby chodziły na tym rozszerzeniu. Skoro jest takie fajne to pewnie niedługo powstanie trochę więcej programów wymagających większej wydajności i  dedykowanych pod ten sprzęt umacniając jego sens istnienia. Chyba jest to na dobrej drodze, czy nie? Ludzie oswoją się z tym, stworzy się osobną kategorię w compotach i wszyscy będą szczęśliwi. To miałem na myśli, zachęcając zainteresowanych do popularyzowania tego 16-bitowego procesora, a nie "przycinania" czegokolwiek co może pójść na stock . A może prędzej przyjmie sie Rapidus, więc zachęcajmy aby programy były kompatybilne z nim? A może "Tomek" lub "Weronika"? Każdemu trzeba dać szansę. Nie można jednak tego robić na siłę bo w ten sposób uzyskuje się odwrotny skutek - czy jest to już w miarę zrozumiałe? :)

Po za tym niepotrzebne te emocje :)  zaraz sprowokujesz kogoś mniej spokojnego swoim wyrzucaniem niedoszłych gości party z Fortificatoin do Abbuca i wrzucaniem do jednego wora i wtedy wcale się nie zdziwię, że S0nar i Pin będą mieli tego wszystkiego dosyć, a zapowiada się fajne party i szkoda tych prac co już podobno powstają... Trzeba się cieszyć, że na razie nikt nikomu specjalnie nie dokopuje i niech tak zostanie :)

181

Odp: Fortification 2015

A spójrz na to z innej strony. Taki regulamin umożliwia odpalenie programu praktycznie na każdej konfiguracji. Czy to coś złego?

182

Odp: Fortification 2015

Szeryf napisał/a:

a nie tylko po to żeby męczyć się i robić programy na stock tak żeby chodziły na tym rozszerzeniu.

To się nie męcz i nie rób. Odpocznij.

Szeryf napisał/a:

zaraz sprowokujesz kogoś mniej spokojnego swoim wyrzucaniem niedoszłych gości party z Fortificatoin do Abbuca i wrzucaniem do jednego wora i wtedy wcale się nie zdziwię, że S0nar i Pin będą mieli tego wszystkiego dosyć

Nikogo nie wyrzucam, sami się wyrzucają. A S0nar i Pin mają dość takiego jałowego gdakania jak powyższe więc uprasza się o nieodwracanie kota ogonem. Jak ktoś zapyta skąd wiem, to odpowiem że z dobrego źródła. Zwróć uwagę, że to oni ustalili regulamin, mieli po temu określone powody i skończmy tę farsę, ok? Za chwilę party w ogóle nie będzie a doprowadzi do tego bezsensowne chrzanienie ludzi, którzy i tak tam się nie wybierali, albo nie zamierzali nic wystawiać. Jednak faktycznie są ludzie, którzy mają problem ze wszystkim co ich otacza.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2015-02-10 02:37:42)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

183

Odp: Fortification 2015

@Vasco, myślę, że Twój argument jest dobry jeśli zależy Ci żeby wszystkie produkcje miały szanse pójść również na (popraw mnie jeśli się mylę) wciąż jeszcze mało popularnym rozszerzeniu (a niestosowanie nielegali jak wiemy nie wystarczy do tego) bo chyba o tym mówisz mówiąc "każda konfiguracja" , a niedobry argument jeśli chcesz aby Twoje 8-bitowe Atari można było wykorzystywać bez ograniczeń, w tym zakresie gdzie kompatybilność między egzemplarzami modelów XL/XE jest 100%,a że są zwolennicy obu idei stąd ta dyskusja :) Wydaje mi się, że nie ma problemu z zastosowaniem regulaminu szanującym oba obozy, a jak organizator wybiera inaczej to pozostaje tylko uszanować jego decyzję i proponować przemyślenie tego w przyszłości.

@Wieczór, jeśli Ci się nie podoba dyskusja to załóż konto na Abbucu i tam dyskutuj ;) Gadasz o bezsensownym chrzanieniu a sam to takie mądre rzeczy właśnie powypisywałeś? :) Ładny mi wzór :) Jakbym miał się licytować kto doprowadzi do rezygnacji z party to stawiam na tego pana co właśnie niepotrzebnie podnosi ciśnienie i szuka wrogów :) Dobrej nocy i do jutra (mam nadzieję) :)

184

Odp: Fortification 2015

@Szeryf: chrzanienie bezsensowne to np. zaśmiecanie wątku o party i nie ja to zacząłem. Organizatorzy się już tu wypowiedzieli, ja, jeśli nie zauważyłeś akurat bronię ich decyzji - oni ustalają regulamin i zmuszanie ich do jego zmiany w imię własnych upodobań jest nie bardzo w porządku.

Jeśli chcesz prowadzić dyskusję to załóż osobny wątek, podyskutujemy. I nie masz się co licytować, ani próbować spychać na nikogo odpowiedzialności, bo w to i tak nikt nie uwierzy.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

185

Odp: Fortification 2015

@Wieczorze, temat regulaminu otworzył organizator w tym wątku. Jak sobie życzysz to otwórz nowy, jeśli uważasz, że to ma sens. Ja już się pożegnałem na dziś :)

Nie wypowiadam się na temat wątku w którym wyczytałeś, że ktoś zmusza organizatorów do zmian bo go nie czytałem, tylko w obecnym. Zgadzam się, że zmuszanie byłoby nie w porządku.

Skoro mamy się nie licytować to proponuję już nie pisać więcej przez kogo to się teraz party może nie odbyć bo, jak chciałem Ci wykazać,  jest to broń obosieczna.

Ostatnio edytowany przez Szeryf (2015-02-10 03:27:17)

186

Odp: Fortification 2015

<rechot mode>

analizując słodkie pier_olenie w temacie niektórych osób łatwo wywnioskować o co biega - że nawet nowa kropla cyny w atarce to już nie Atari.

załóżcie se więc ortodoksy kościół atary a nas z ekskomunikujcie w trybie natychmiastowym orzekając nas heretykami. jak kto nie wie o co biega to niech sobie poczyta http://www.tinyurl.pl/?DCMAqqXf

ale nie możecie zapomnieć o najwyższych waszego kościoła - wybierzcie se papeRZa - może ktoś wam spasi? ale nie pozabijajcie się o to stanowisko papeRZa atary. Ciemnota wiernych postawi Wam wATARYakan za odpadki ze stołu...

potem se wybierzcie kapłanów co będą kropić ciemnotę bit(r)ami wody śfenconej...

wiadomo - niewiernych trza nawrócić. jak to wskazuje historia - nabijanie na pal, obdzieranie ze skóry, palenie na stosie i wyciąganie flaków czyni cuda na skalę światową... to działa! :D

trza też napisać nowy regulamin chyba bo kościół znów się wku_wi...

może to im spasi:

- odpalać na plombowanym japońskim Atari wyłącznie NTSC zasilanym z japońskiego przenośnego 110V reaktora wz. 1983 
- rzutnik oryginalny monitor Atari CRT - zasilany też z w/w reaktora. lornetki z odpustu fundują organizatorzy...
- kod wyłącznie na nielegalach, zero legali bo działają i będzie za mało gwizdania dla 'nierobów'...
- muzyka wyłącznie w mono
- nośniki: wyłącznie dyskietka 5,25 i kaseta z oryginalną naklejką Atari...
- żadnego atarowskiego DOSa bez licencji na niego bo to będzie mega profan

xxl pisze że ma ochotę na spotkanie przy kiełbasie - to polecam mu to miejsce: http://www.tinyurl.pl/?DCYkbSdS i pewnie nawet kaszanka się znajdzie...

...bo Fortification to party miłośników komputerów (żeby nie było że Atari wbrew woli Waszego kościoła) a nie kiełbasiarnia...

http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20130331181857/creepypasta/images/3/35/LOLOLOLOL.jpg

</rechot mode>

hm... a tak na poważnie to potrzebuję 2 czyste atari 65XE i 130XE do dyspozycji na zlot... ma ktoś takie? mogą być brudne - chodzi o nie przerabiane, nie naprawiane, nie rozkręcane - z plombami i święcone codziennie japońskim 'złotym deszczykiem'  bo kościół się wku_wi że to nie Atari :D

miłego dnia ;)

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

187

Odp: Fortification 2015

sOnar rozbawiłeś mnie do łez z XXL-em i kiełbasą...

188

Odp: Fortification 2015

:)  @S0nar, a może być zamiast tego Atari 65XEGSRXVDAFDSA XVII, z oryginalnym kawałkiem obudowy doczepionym za pomocą plastra (więc to nadal Atari) do wiatraczka chłodzącego 116-to-corowy procesor z trybem emulacji Atari Basic i naprawionym działaniem instrukcji NOP, która w oryginalnym procku nie chciała "dzialać" ?:) Daj znać to zamówię ciężarówkę do transportu o ile masz na miejscu do podłączenia wyświetlacz holograficzny o wystarczającej rozdzielczości (bo o reaktorze coś wspominałeś, ale i tak dobrze by było poprosić miasto o użycie rezerw) ;) W zestawie parę kilo cyny jakby w czasie transportu pojawiło się coś ciekawego do dołączenia, a w na drugiej ciężarówce system chłodzenia do zasilania wiatraczka na procesor. ;)

A poważnie to mam nie ruszane 65XE ale z uwalonym GTIA, to chyba się nie przyda.

189

Odp: Fortification 2015

sOnar napisał/a:

nawet nowa kropla cyny w atarce to już nie Atari

Uwaga, nie dotyczy mapramu. Dlaczego? Bo tak :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

190

Odp: Fortification 2015

@Wieczór, cieszę się, że Ci przeszło i nadal możemy trochę pozaśmiecać wątek bezsensownym chrzanieniem, bo momentami robiło się już za poważnie :)

191

Odp: Fortification 2015

Szeryf napisał/a:

65XE ale z uwalonym GTIA, to chyba się nie przyda

Dlaczego? Przecież takie GTIA to oryginalna konstrukcja Atari, na pewno ma wiele "nieudokumentowanych" :D możliwości. Wymiana takiego GTIA to przecież zbrodnia, pseudo-ataryzm i degeneroscena.

KMK
? HEX$(6670358)

192

Odp: Fortification 2015

drac030 napisał/a:

Wymiana takiego GTIA to przecież zbrodnia, pseudo-ataryzm i degeneroscena.

Ee tam... zaraz wymienię na Nvidia GeForce Super-10000 delux i dołożę fazę i odpalę pac-mana albo "riwerajda" w 2000 FPS ;) Trochę będzie wystawać z obudowy ale po podniesieniu sufitu o pół metra powinno być ok ;)

193

Odp: Fortification 2015

Szeryf napisał/a:
drac030 napisał/a:

Wymiana takiego GTIA to przecież zbrodnia, pseudo-ataryzm i degeneroscena.

Ee tam... zaraz wymienię na Nvidia GeForce Super-10000 delux i dołożę fazę i odpalę pac-mana albo "riwerajda" w 2000 FPS ;) Trochę będzie wystawać z obudowy ale po podniesieniu sufitu o pół metra powinno być ok ;)

Wyobraźmy sobie taka sytuację: grafik 'rzeźbi' pół roku grafike na swoim 800XE z uwalonym GTIA, cydzeluje na maksa wykorzystując nawet artefakty, przyjeźdża dumny na party, wystawia a tam... zonk, zero artefaktów, wycydzelowana do granic możliwości grafika wygląda jak praca trzylatka z ciężkim FAZem...

Czy teraz organizator party powinien drzec szaty i przepraszać, czy to jednak grafik powinien wziąć pod uwagę, że jego, prawdziwe i niemodyfikowane Atari ma jednak jakis problem?

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2015-02-10 10:59:48)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

194

Odp: Fortification 2015

Adam, obawiam się, że cała puenta spaliła na panewce bo naprawa sprzętu to nie to samo co instalacja rozszerzeń / modyfikacja :(

A co powinno się zrobić w takim przypadku? :)

A) wystawić w kategorii z pracami innych dzieci (jako że ostatnio chętnie tworzą grafiki na małe Atari) aby praca "3 latka" miała szanse :)

B) walić gfx-kompo i wystawić w wildach na Atarce z uwalonym GTIA, bo chodzi o fun a nie o nagrody :)

195

Odp: Fortification 2015

Szeryf: ale sprzęt jest sprawny :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

196

Odp: Fortification 2015

Racja, "sprawny inaczej" :)

Ostatnio edytowany przez Szeryf (2015-02-10 11:39:16)

197

Odp: Fortification 2015

Atari tak chciało :P

198

Odp: Fortification 2015

Adam Klobukowski napisał/a:

Wyobraźmy sobie taka sytuację: grafik 'rzeźbi' pół roku grafike na swoim 800XE z uwalonym GTIA


nie zauwazyles oczywiscie ze nie kazde atari ma uszkodzone GTIA :-)
obrazowo: sa atarki xl/xe w ktorych tryby GTIA dzialaja lub nie dzialaja :-)
ale nie ma atarek w ktorych rozkazy nieudokumentowane stabilne dzialaja lub nie - dzialaja zawsze i zawsze tak samo :D

czyli lepiej jest uzywac niepublikowane rozkazy bo jest gwarancja niezawodnosci, niz tryby gtia ktore niezawsze sa na atari wyswietlaja poprawnie ;)

w troll regulaminie tamdemu Pin&Mono pojawi sie zapis o zakazaniu uzywania trybow GTIA?

:D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

199

Odp: Fortification 2015

Vasco/Tristesse napisał/a:

Atari tak chciało :P

Vasco, tego nie łyknąłby nawet radykalny kościół św. Atarki niepokalanej lutownicą powołany dziś przez abp.S0nara ;)

200

Odp: Fortification 2015

Nie no - chyba czas przyznać nie do porażki...

Nie dam rady chyba, że boska nieskazitelna moc Atari nazywająca się Atari (czytaj: bogiem) raczy się okazać i wskazać nam potępieńcom co czynić by godnym być choć słowa o Atari...

Co by trzeba by zrobić zlot godny boskiego Atari? Nie ogarnia tego mój prymitywny umysł ale może są szansę, że samo arcyboskie i arcydoskonałe Atari nam odpowie?

1. Świata stworzonego przez moc Atari

2. Miejsca w niebie Atari (najlepiej na chmurkach)

3. Sali stworzonej wyłącznie przez moc Atari

4. Atari stworzonego przez moc Atari a nie ręką człowieka

5. Gier, grafik i muzyki stworzonej wyłącznie przez boską wolę Atari

6. Głosowania przez boską moc Atari wyłącznie na Atari

Tak więc mamy wyniki z góry we wszystkich konkursach.

Po co robić zlot potępieńców niegodnych myśli o doskonałości Atari?

Po co używać tej małej szarej podróby z niegodnych ludzkich (tajwańskich) rąk która niczym nie odzwierciedla cudów Atari?
Ech ten Tajwan i Japonia. Ci to dopiero mają prze_ebane u Atari...

Ja niewierny idę się teraz biczować, łamać swe kości, miażdżyć swe ciało, chlastać, podduszać, podtapiać za karę, że tyle razy wzywałem bóstwo Atari (ups, znowu... to teraz kara x2) nadaremno...

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]