276

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Las Maquinas de la Muerte – oto idzie on
Monstrum opanowuje tron, zabiera mój dom! :)

(c) by KULT

http://www.sillyventure.eu/pics/topofthemonth.png

ATTTTARI ! :) Na 10 produkcji "Top of The Month" w Grudniu 6 należy do naszej ulubionej platformy :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

277

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

* dziwny problematyczny format
* I/O potencjalnie niezgodne z systemowymi rozwiązaniami w temacie ładowania danych
* sioloadery wykluczające j.w.
* podpierdółki - spowalniacze, czyli granie muzyczek w czasie przydługich przestojów związanych z uciążliwym ładowaniem danych z powolnego nośnika
* problemy z zachowaniem spójności działania programu w czasie I/O i odgrywania muzyczek w czasie ładowania z innym nieprzewidzianym przez autora przeplotem sektorów
* uciążliwe sektorowe ładowanie danych z dyskietek

Do mnie to nie przemawia. Przeanalizuj regulaminy sprzed lat i dowiesz się, że nic takiego by nie przeszło na kompo NIGDY. Kiedyś było to normalne, bo użytkownik sprzętu traktowany był poważnie. Teraz użytkownik sprzętu to śmieć. Takie jest moje zdanie, zawsze takie było. Ostatnie wydarzenia utwierdziły mnie w przekonaniu, że temat zaszedł wystarczająco za daleko i nasłuchałem się oskarżeń i innych bluzgów. I teraz mam prawo wyboru - więc albo coś robię wg. starych panujących na scenie zasad - albo nie robię niczego. Niczego nie muszę.

Może jestem po prostu staromodny ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

278

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

nosty napisał/a:

ale chęć dowalenia personalnie XXL'owi. A na to zgody być nie może.

Nie zgadzam się jedynie na oprogramowanie nie trzymające systemowych (OS) standardów, lub umożliwiające ich naruszanie.

Następnym krokiem, czemu się nie zdziwię będzie sytuacja w której przyjdzie wariat, który napisze na kartce papieru wytyczne (które są obowiązkowe dla organizatora) a w nich przeczytasz, że albo masz prace odpalić na magnetofonie i drukarce, albo fucki będziesz czytał przez okres dwóch parseków ;) A Organizacja party będzie miała inny pomysł na reguły i co, będzie następny konflikt z wyznawcami magnetofonu?

EDIT:

Budujcie flejm pod następne party - z pewnością pozytywnie wpłynie to na ilość prac.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-12-30 23:53:04)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

279

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Pin napisał/a:

* I/O potencjalnie niezgodne z systemowymi rozwiązaniami w temacie ładowania danych

System w standardowym Atari można przecież wyłączyć i nie używać.

Pin napisał/a:

* podpierdółki - spowalniacze, czyli granie muzyczek w czasie przydługich przestojów związanych z uciążliwym ładowaniem danych z powolnego nośnika

Byłem przekonany, że to się nazywa "efekt" i po to się robi dema :)

Pin napisał/a:

* uciążliwe sektorowe ładowanie danych z dyskietek

Uciążliwe dla stacji?? Wkładasz dyskietkę, włączasz Atari i się ładuje, nie?

Pin napisał/a:

albo coś robię wg. starych panujących na scenie zasad - albo nie robię niczego. Niczego nie muszę.

Budujcie flejm pod następne party - z pewnością pozytywnie wpłynie to na ilość prac.

Jak na razie to ja widzę głównie Twój ostry flejm przeciw xB :)
Pewnie, masz wybór jak i każdy z nas.
Ja się np nie zgadzam na ograniczenia w regulaminie wobec softu który odpala się na standardowym Atari ze stacją. W końcu jesteśmy miłośnikami sprzętu retro.
Decyzje podejmie organizator, czyli S0nar.

EDITED: Właśnie zauważyłem, że dyskutujemy w wątku poświęconym SV :[ Wobec tego przepraszam i już do tego nie wracam, chyba że w odpowiednim topicu poświęconym Forti.

Ostatnio edytowany przez nosty (2014-12-31 00:06:59)

280

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

nosty napisał/a:

chyba że w odpowiednim topicu poświęconym Forti

...raczej ani tu ani w Forti...

od tego jest temat od xB i tam sobie khm... polemizujcie...

pozdrawiam

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

281

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Myślałem, że rozmawiamy o regulaminie compo Forti.

Ostatnio edytowany przez nosty (2014-12-31 00:33:57)

282

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Nosty napisał/a:

System w standardowym Atari można przecież wyłączyć i nie używać.

Owszem, tylko można zrobić to na różne sposoby, niektóre bywają upierdliwe ;)

Nosty napisał/a:

Byłem przekonany, że to się nazywa "efekt" i po to się robi dema

Przeważnie mizeria dodatkowo spowalniająca I/O, ograniczająca możliwość transferu do odpowiednika stacji. Otóż z czego wiem, to w przypadku dysku twardego można bez łaski użyć wszystkich czterech kanałów. Nikt tego jednak nie robi, bo prawdopodobnie użytkownik nie zdążył by usłyszeć sensownego dźwięku. Powód prosty - dane zostały by już dawno załadowane. Problem w tym, by pisać soft dla każdego urządzenia, to nie boli, da się. xB tego nie gwarantuje co już niejednokrotnie wyszło na światło dzienne i dla mnie jest jednoznaczne w świetle tego o czym pisałem. XXL niejednokrotnie otrzymał różne propozycje rozwoju swojego produktu, jednakże wszystkie zanegował.

Nosty napisał/a:

wobec softu który odpala się na standardowym Atari ze stacją. W końcu jesteśmy miłośnikami sprzętu retro.

Otóż okazało się, że soft na xBios nie zawsze odpala na standardowej stacji ze standardowym Atari 130XE.

Nosty - jest pewien plan na Forti, jeśli to wszystko padnie to na priv napiszę Ci co to takiego miało być.

EDIT:

Dely - jak możesz, zrób z tego nowy wątek.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-12-31 00:38:26)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

283

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Pin napisał/a:

* dziwny problematyczny format

tak AtariDOS to dziwny format :)

... reszta tez wyssana z palucha.

rownie dobrze nalezy zabronic MyDOSa bo ma potencjalna mozliwosc napisania programu tak, aby nie dzialal pod niczym innym albo po przekopiowaniu programu na inny nosnik :-)

:D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

284

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

nosty napisał/a:

Myślałem, że rozmawiamy o regulaminie compo Forti.

Z regulaminem się nie rozmawia.

xxl napisał/a:

rownie dobrze nalezy zabronic MyDOSa bo ma potencjalna mozliwosc napisania programu tak, aby nie dzialal pod niczym innym albo po przekopiowaniu programu na inny nosnik :-)

Złośliwe działania będą premiowane. Program może działać pod MyDOS, pod SDX, pod xBios, DOS II+D, ewentualnie dowolnym loaderem nie wymagającym dostępu do plików ponad program binarny. Program może odpalić spod sio2sd, ide+, sic, maxflash, xf551, ca2001 ... niewiele zazwyczaj potrzeba do tego by wszystkim żyło się lepiej ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-12-31 00:43:56)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

285

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Pin napisał/a:

Otóż z czego wiem, to w przypadku dysku twardego można bez łaski użyć wszystkich czterech kanałów.

zabronic bo po przekopiowaniu programu na np. stacje nie bedzie sie ladowalo :D

Pin napisał/a:

XL niejednokrotnie otrzymał różne propozycje rozwoju swojego produktu, jednakże wszystkie zanegował.

zapraszam do odpowiedniego watku o xB :-)

Pin napisał/a:

Otóż okazało się, że soft na xBios nie zawsze odpala na standardowej stacji ze standardowym Atari 130XE.

bzdura

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

286

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

@XXL - i potwierdzasz bzdury dzięki którym demo nie odpaliło na kompo na SV. Nietypowy format. Co do rozwoju w wątku o xB - to wybacz, ale to strata czasu, bo to jest w zasadzie głównie Twój monolog.

Demo nie odpaliło na takim konfigu i zrozum, że to nie jest mój problem. To twój problem w zasadzie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

287

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

XXL, Pin ma rację...
Niestety nie udało mi się odpalić tego dema  z dyskietki skopiowanego nawet track copoierem na ca multi,
Pierwsza strona działa, bez problemu..2ga........... Strona............?!!!!!.......

288

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Pin napisał/a:

potwierdzasz bzdury dzięki którym demo nie odpaliło na kompo na SV. Nietypowy format ...

ten "nietypowy format" wygenerowal program Hiasa :D zglos mu bug reporta... ale tylko sie osmieszysz, bo nie umiesz kopiowac.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

289

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

AS... napisał/a:

Pin ma rację...
Niestety nie udało mi się odpalić tego dema  z dyskietki skopiowanego nawet track copoierem na ca multi,

w watku 600 byla mowa dlaczego nie mozna tego skopiowac track kopierem :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

290

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

to prace, których nie można skopiować nawet track kopierem możesz śmiało wyjebać z kompo.

@Nosty - masz odpowiedź czemu służy pobłażanie i odpuszczanie zasad na kompo.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-12-31 01:06:41)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

291

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Pin napisał/a:

to prace, których nie można skopiować nawet track kopierem możesz śmiało wyjebać z kompo.

czyli zabraniasz uzywania programu Hiassoft dir2atr

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

292

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Jeśli generuje bzdury takie, jak piszesz ostatnio w co drugim poście - to tak! ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

293

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Pin napisał/a:

to prace, których nie można skopiować nawet track kopierem możesz śmiało wyjebać z kompo.

@Nosty - masz odpowiedź czemu służy pobłażanie i odpuszczanie zasad na kompo.

XXL chętnie Tobie pokaże :)
Trudno namówić napęd 40scieżek aby w ed?! wyjechał powyżej 40ścieżek :P

294

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

nie, ten program nie generuje bzdur :) ale ma potencjalne mozliwosci utworzenia atr ktorego nie przekopiujesz track kopierem :)

---
czyli co, za potencjalne mozliwosci nie mozna uzywac programow: MyDOS, xBIOS, DIR2ATR.

ktorych jeszcze?

Ostatnio edytowany przez xxl (2014-12-31 01:19:13)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

295

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

to niechaj sobie generuje ATR poza kompo.

@XXL - słuchaj, nie chce mi się tej dysputy ciągnąć dalej. Albo regulamin przyjmiesz na klate albo wybierz sobie alternatywną imprezę na której zaprezentujesz prace. Proste?

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-12-31 01:21:49)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

296

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

proste. kiedy regulamin bedzie dostepny?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

297

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Dzięki Tobie (serio) tak ze dwa trzy tygodnie później. Trzeba się przygotować na absurdalne sranie po regulaminie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

298

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Zieffff.....
Myślę że XXl dostarczy każdą nowa produkcję na 5 i 1//4 cala...

Qrka padł mi dzisiaj mój Toms 710, przebieg go zabił.... Tym razem na całkiem....

Zabiłem napęd.
je**** robotron :(

299

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Kochani, zmienia nam się nieco "sub-title" imprezy i w tym roku będzie on brzmiał:

40th anniversary of the 6502 !

Podziękowania dla AdamaK, który poinformował mnie o tej zacnej rocznicy. Tym samym zmianie ulega też tytuł wątku.

Prezentacja logo powinna mieć miejsce do najbliższego poniedziałku. Przedstawione zostaną też osoby odpowiedzialne za compo na poszczególne platformy oraz konfiguracje. Podobnie zmiany dotyczące regulaminu.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

300

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Można zrobić podwójny subtitle, tak jak to miało miejsce ostatnio (Lynx i STE) bo rocznice się mnożą :) Proponuję dodać jeszcze 15th anniversary of Silly Venture (nikt nie zauważył?)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem