276

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

żebym pamiętał co ja chciałem...

pewnie wszystko...

;)

277

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Mam wrażenie, że zainteresowanie jest mniejsze niż przy pierwszej dziesiątce. Póki co, ankieta: http://retroage.net/newsy/wielka-ankiet … s-retroage
Dajcie znać, co Was interesuje. Czekam również na wszelkie uwagi i spostrzeżenia odnośnie kolekcji.
Mam już zgodę na wydanie Robbo i Misji, rendery w załącznikach.

Post's attachments

misja_front.png 1.33 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

robbo_front.png 1.04 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

278

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

@Duddie moje małe spostrzeżenie jest takie że wydanie tak dużego pakietu za jednym zamachem z ceną jaką znamy to dla portfeli wielu osób jest sporo i zakup drugiej dziesiątki w tak krótkim czasie wydawanej po pierwszej dziesiątce może być tym bardziej problematyczne finansowo do zakupu. Wydać w ciągu około 3-4 miesięcy blisko 2000zł (lub więcej) na gry to sporo.
Oczywiście to moje subiektywne zdanie.
Ja osobiście nie pisałem się ani na pierwszą serie ani na drugą - nie widzę takiej potrzeby gdyż mam większość tych tytułów, które mnie interesowały w postaci kasety lub dyskietki zakupionych jeszcze w dawnych czasach.

279

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

dokładnie, bardzo dobrze powiedziane - w związku z tym ja przynajmniej liczę na system jak przy pierwszej dziesiatce...

pewnie nie tylko ja, ale nie ogarniam tego co piszesz...

ta nowa dycha to pełne pudełkowe wersje? czy te okrojone na taśmach? czy co jeszcze innego? piszesz różnie w różnych miejscach...

280

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

@paweł: dlatego jest możliwość zakupu w abonamencie. Mógłbym wydać 3-4 tytuły, tylko cena byłaby wyższa, bo w drukarni i firmach produkujących np. wkładki pozycjonujące czy hologramy, płacę za ilość. Im mniej - tym drożej. A cena i tak jest wysoka. Ja widzę brak zainteresowania, bo kilka osób, które wyraziły swoją chęć zakupu to zdecydowanie zbyt mało. Chciałbym ten projekt kontynuować, ale piętrzą mi się przeszkody coraz większe i stoi to pod wielkim znakiem zapytania.

@bezrobotny: przecież masz możliwość zakupu na raty, co i tak średnio wychodzi. Uwierz mi, dla Ciebie czy innych klientów wydanie kilkuset złotych to problem, ja wyłożyłem 35kzł żeby to wyprodukować.... Na razie zarobili licencjodawcy, skarbówka i ZUS, a także firmy typu drukarnie. Ja jestem na mocnym minusie wciąż. Dlatego nie wyprodukuję drugiej dziesiątki, dopóki nie będzie minimalnej liczby chętnych. A póki co - nie ma. Nie uśmiecha mi się wydawać kolejnych kilkudziesięciu kzł, żeby zapełnić magazynek.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

281

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

ale może by  tak zrobić ankietę na użytki?

qa
cmc
automat perkusyjny

282

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Użytki nie mają ŻADNYCH szans. Nikt tego nie kupi. Ja w każdym razie nie zaryzykuję. Tak jak na początku byłem optymistą, tak teraz skrzydła mi podcięła sytuacja. Jak wygram w Lotto to będę to robił dla funu i oferował po kosztach - wtedy każdy sobie kupi. Póki co jest to źródło mojego utrzymania, ale część związana z grami przynosi spore straty. Jak będzie z książkami - czas pokaże, ale też raczej nie jest to dobra ścieżka do rozwoju. Wrócę najprawdopodobniej z powrotem do rozgrzebanych projektów, nowych stacji dysków dla Atari, nowych modeli pokryw i innej elektroniki. To przynajmniej sprzedaje się na ebay.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

283

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ja myślę , jak pokazał przykład Ruszczyca, że książki mogą bardziej wypalić, bo mają wciąż sporą wartość użytkową, nie tylko kolekcjonerską. Oczywiście jest jeszcze kwestia ceny i kosztów...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

284

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

wieczor, tak, nakład Ruszczyca się prawie cały sprzedał. Została jedna sztuka, która wisi na Allegro. I to jest pewnie granica - max. 100 sztuk. Nakład pracy związany ze zrobieniem składu na nowo (OCR, korekta, przerysowanie na nowo rysunków, tabel, skład, korekta ponowna, druk) jest ogromny. Zarobek na takim nakładzie - nie pokrywa kosztów... Może Atari Basic W. Miguta też będzie cieszył się powodzeniem (chociaż tu pracy jest znacznie więcej, format duży, sporo stron - i większa cena...), reszta tytułów? Raczej nie. Sprzeda się może 30-40 egzemplarzy.
Martwi mnie to, niestety, bo nawiązałem współpracę z innymi wydawnictwami i jest szansa na ciekawe tytuły (Sigma-NOT, WNT i inne).
Najprawdopodobniej tytuły będą się ukazywać w momencie zebrania odpowiedniej liczby chętnych (i wpłat, może za pośrednictwem PolakPotrafi?). Ale zobaczymy co przyszłość przyniesie.
Uwierzcie mi, że to co robię, to moja pasja, daje mi dużo radości. Chciałbym to robić dalej.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

285

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

@bezrobotny - tak jak napisał Duddie - na użytki nie ma szans. Dobrze że w ankiecie ustawiliśmy czas do końca miesiąca - aktualnie zainteresowanie ankietą jest tak ogromne, że nie opłaca się wydać ani jednej gry (a żeby się opłacało, pasowało by wydawać tytuły jak do tej pory - dziesiątkami).

286

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

ooo my frajerzy...
czy możemy dowiedzieć się co jest obecnie grane? jakieś plany?

żeby nie było jak z pokrywami, że będą zawsze, a tu nagle d...

287

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

@bezrobotny: status jest taki, że na razie nie ma szans na kontynuację serii w wersji kolekcjonerskiej. Być może kilka tytułów do Atari w wersji Classic się jeszcze ukaże, przy okazji wydawania serii dla C=.
A z pokrywami jest tak, jak z każdym innym towarem: nigdy nie będzie wiecznie. Każdy sobie odkłada zakup na wieczne nigdy, a ja mam pełny magazyn towaru - przechowywanie też kosztuje, nie mówiąc o zamrożonych w towarze środkach. Nikt mi nie zrobi 10 sztuk pokryw, które sobie będę trzymał jak może bezrobotny się zdecyduje. Muszę zamówić co najmniej 100, a jak modeli jest kilkanaście, to już duży magazyn się robi. To samo z grami - schodzą jak krew z nosa, a pieniądze w tym są ogromne. Na szczęście już jest ich coraz mniej i niebawem nie będzie wcale - wtedy co poniektórzy się obudzą, że jak to, przecież miały być w ciągłej sprzedaży....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

288

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

wiadomo szacun!

krąży taka obiegowa opinia, że atarowcy to biedacy, można zarobić natomiast na commodorowcach...

P.S.
niezależnie co by się działo - ja się piszę na robbo misję lasermanieę robbo konstruktora... ;)

289

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

książki już wysłane?

290

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Jak wyślę, to poinformuję. Będzie to za jakieś 2-3 tygodnie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

291

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

ok, (Ktoś chyba już mówił) może by tak opakowania po 65 i 130? ;o)))

P.S. czy podrabianie pudełek to jakieś przestępstwo?

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2017-02-18 17:36:33)

292

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Opakowania nie mogłyby być oficjalnie oferowane. Poza tym, ich cena nie byłaby przystępna, ze względu na duży rozmiar i związany z tym koszt produkcji. A żeby się zwróciło, musiałyby być oferowane oficjalnie. I kółko się zamyka.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

293

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

to trzeba napuścić lokalnych liderów od sparty - oni są dobrzy w kopiowaniu...

294

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

UWAGA: czy ktoś z forumowiczów ma namiar na właścicieli (byłych) firm Domain Software z Wrocławia, Krysal z Krakowa, albo Spectra? Po wielu próbach bezowocnych poszukiwań poddałem się. Może jednak ktoś może pomóc? Będę wdzięczny.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

295

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Duddie: o ile dobrze kojarzę to zdaje się, że Domain Software to byli bracia Selinger (Paweł i Bartek), robili też jakieś dema... tworzyli grupę Top Odin. Obaj są na FB, a Bartka wśród znajomych ma Voy i Grey...

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

296

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Duddie: Spectra ma powiązania z późniejszym Sonixem - tu chyba należało by uderzać do Thorgalla (vel XL-Soft) i Magnusa.

Magnus

Thorgal

Ostatnio edytowany przez macgyver (2017-02-21 22:49:22)

297

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Rozmawiałem już z Bartkiem Selingerem, ale on nie był właścicielem DS i nie ma kontaktu z nim, czyli Adamem Szczukiewiczem z Wrocławia. Rozmawiałem także z Magnusem a propos Sonixa, ale rozmowa bardzo pod górkę. Ale dziękuję za chęć pomocy.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

298

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

jak tam sprawy się mają?

299

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

A o co pytasz?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

300

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

no o przyszłość... ciężkie czasy u nas atarowców...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2017-02-25 18:07:56)