226

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

u mnie się wgrało!! 467 obrotów ! super !

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

227

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Bursztynka już nie ma :( Info na pierwszej stronie:

http://hostelbursztynek.pl/

Ponoć teraz już jest tylko kupa gruzu.

PS. Oczywiście lista chętnych jak najbardziej wciąż działa (sekcja GOŚCIE) i czeka na spóźnialskich :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2016-04-21 11:51:40)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

228

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Muza świetna, fajne wykorzystanie grafy, super że jest normalne menu. Gratulacje.

Do czego by się tu przycze... o, fajnie, że jest nieszablonowo, ale nie warto by bylo chociaż raz wspomnieć w opisie party, że to impreza demoscenowa? czy to w tej chwili tylko dodatek? ;)

Have You Played ATARI Today? F..k no! have better things to do with Atari! ;)

229

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

no to bomba w gore ;-)

"Undocumented opcodes and OS calls are allowed only if you supply another identically-looking version of the intro that doesn't use such operations."

wymaganie od kodera drugiej wersji... wiadomo jak to sie konczy :-) oczywiscie to "identycznie wygladajace" jest tez tylko umowne, bo jak nie bedzie to mozliwe?



no i wciaz robimy z siebie posmiewisko:

"Two banks has to be left for DOS"

:D


ale ogolnie... pozytyw i radosc.

Ostatnio edytowany przez xxl (2016-04-21 12:49:29)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

230

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Pośmiewisko to jest wtedy, kiedy demo compo nie umożliwia użycia czegoś ponad standardową pamięć i stację dysków... A jak nie będzie to możliwe?

Na szczęście udział w compo jest nieobowiązkowy, można przyjechać i po prostu oglądać, dobrze się bawić. Jest wystarczająco wielu, którzy potrafią kodować w elastycznym środowisku :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

231

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Zdaje się, że oba obostrzenia (banki, nieudokumentowane rozkazy w 256B) dotyczą tylko anglojęzycznej wersji regulaminu. Nie jestem pewny: należy je rozumieć jako rekomendacje czy bezwzględny wymóg?

Nie chcę kwestionować zapisów ale spytam dla własnej wiedzy: czy ktoś używa konfiguratora banków w demie czy to raczej zbędna profilaktyka?

232

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Moment bo wygląda na to że jest tu niespójność, niezależnie od zasad regulaminy muszą być identyczne.

PS. Ok, wygląda na to, że podczas edycji treści wkradło się małe przeoczenie. Regulamin w języku polskim został przeedytowany, natomiast w wersji angielskiej (który również został zredagowany) przez pomyłkę pozostała w środku znaczna część tekstu ze starego regulaminu, która oczywiście powinna również zostać usunięta. W obecnym momencie oba teksty zostały ujednolicone i miejmy nadzieję, że wszyscy są już szczęśliwi :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2016-04-21 13:24:40)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

233

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

wieczor napisał/a:

Pośmiewisko to jest wtedy, kiedy demo compo nie umożliwia użycia czegoś ponad standardową pamięć i stację dysków... A jak nie będzie to możliwe?

nie wiem jak sie do tego odniesc bo Twoj wpis nie ma zadnego odniesienia do rzeczywisctosci



> czy ktoś używa konfiguratora banków w demie czy to raczej zbędna profilaktyka?

to taka "tradycja". powinno byc w crazy compo - najbardziej upierdliwa wybieraczka bankow - nie wiadomo po co... dodatkowo z oznaczeniem ktore banki dla DOS :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

234

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Teraz jest bomba :)

235

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

@szeryf: słowo "PLAY" ma tutaj nieco inne (szersze) znaczenie :) zresztą podobnie jak z koszulką we wstępniaku :) a tak poważnie - nasz event skierowany jest do wszystkich, i do demosceny i do game dev'u, stąd taki a nie inny regulamin :)

@xxl: dzięki za czujność, swoją drogą zastanawiam się czemu czytałeś akurat wersję angielską regulaminu :D

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2016-04-21 14:20:08)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

236

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Bo domyślnie otwiera sie angielska wersja strony i ja np. szukałem chwilę gdzie jest przełącznik do polskiej.

237

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Wyeksponujemy przełącznik. Domyślnie powinna się otwierać zgodnie z ustawieniami językowymi przeglądarki - przy pierwszej wizycie - lub na ostatnio włączoną - przy następnych.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

238

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Niestety za pierwszym razem nie działa. W FF miałem już przełączone, ale Chrome i IE otwarły się w /en/.
Ale to mało ważne.

239

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

xxl napisał/a:

to taka "tradycja". powinno byc w crazy compo - najbardziej upierdliwa wybieraczka bankow

Nie każdy używa komputera do młócenia zboża ;)

Edit:

Po regulaminie widzę, że w przypadku XL/XE coś bieda ze sprzętem jest.
Jest opcja na mod compo na XL/XE? interesuje mnie wyłącznie covox.

Demo na VBXE i 64k? :O

reg napisał/a:

uruchamiane przez SIO2 loader

Co to takiego? ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2016-04-21 19:20:50)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

240

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

czy ktokolwiek używa rozdziałki 1024x768? ... czy  to tylko ja jestem w XIX wieku? Sajt SV dziwnie wygląda w takich warunkach.

EDIT:

Aha - cycki są lepsze tym razem :D Tak trzymać!

Ostatnio edytowany przez Pin (2016-04-21 19:28:51)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

241

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Co masz na mysli - dziwnie? Mi sie wydaje ze calkiem normalnie.

Co do sprzetu to nie jest tak zle - wszystko zalezy od przyjetej definicji "standardu" :)

Cytat: "Na party-place dostępne będą następujące komputery. Sprzęt z tej listy jest traktowany jako STANDARDOWY.

- oryginalne Atari 800XL oraz 65XE bez żadnych modyfikacji (6502C, 64KB RAM, 1x POKEY, GTIA)
- oryginalne Atari 130XE bez żadnych modyfikacji (6502C, 128KB RAM, 1x POKEY, GTIA)
- oryginalne Atari XEGS (64KB RAM, 1x POKEY, GTIA, Atari Light Gun)
- rozbudowane Atari 130XE (1MB Ultimate, 2x POKEY - stereo, VBXE 2.1 core 1.24)"

Ostatnia pozycja.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

242

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

a - dobra, co do tego VBXE to racja, jest ok.

Dobra, ponawiam pytanie o covox'a bo mam aktualnie modka "in progress" - 80%

Ostatnio edytowany przez Pin (2016-04-21 19:43:05)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

243

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Na stronie dodaliśmy nowy dział - "Plotki" (w wersji angielskiej "Rumours") :) Będą znajdowały się w nim bardzo ogólne informacje odnośnie planowanych prac na compo, wg. poniższego wzoru:

Atari XL/XE (1 demo, grupa z Polski, 80%)
Atari ST/STe (1 intro 96kb, grupa z Francji, 60%)

Gdzie "%" oznaczać będzie deklarację co do wystawienia pracy w compo. Nie chcemy do końca zdradzać kto i nad czym pracuje, chcemy żeby szczegółowe informacje zostały niespodzianką do czasu party. Natomiast sama już taka "zapowiedź" powinna działać motywująco - być może znajdą się osoby/grupy, które będą chciały "podjąć rękawicę" i stanąć do wspólnej rywalizacji - na to właśnie liczymy ! Dlatego mała prośba do wszystkich chcących wystawić prace na SV2k16 - podeślijcie mi info j.w. na mail'a. Nie będziemy zdradzać "co i kto", tylko zmieniać "statystykę" planowanych prac.

Po zaprezentowaniu strony SV2k16 nadszedł czas na invitki. Obecnie powstają 3 w różnym stopniu zaawansowania (25%, 75% i 80%). Poszukiwana jest osoba, chcąca pełnić funkcję designera do invitki na Atari VCS 2600 - ktoś, kto ma pomysły co mogłoby się w niej znaleźć, jakiś scenariusz itd. Koder i muzyk już jest. Osoby chętne do pomocy proszę o bezpośredni kontakt na mail'a - błagam, tylko nie przez forum, żadnych PW itd. Z góry dziękuję !

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

244

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

... ale jak skończę pracę w najbliższym czasie to nie wpiszę tego w plotki, bo taka praca fizycznie zaistnieje ;) ok, tylko nadal nie wiem, czy jest sprzęt do prezentacji. Z czego widzę potrzebne będzie około 400kB ram i covox, oraz Atari XL/XE. Moduł na NeoTracker'a.

Ostatnio edytowany przez Pin (2016-04-21 19:59:20)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

245

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

wieczor napisał/a:

Bursztynka już nie ma :( Info na pierwszej stronie:

http://hostelbursztynek.pl/

Jest jakaś alternatywa?

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

246

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

karimata za bigskrinem ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

247

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

to wiem :), a coś bardziej cywilizowanego?

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

248

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Pin napisał/a:

Z czego widzę potrzebne będzie około 400kB ram i covox

W Głuchołazach z powodzeniem odbyło się mod compo na pokeyach :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

249

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Cześć.

@Pin, dzięki za czujność Pin. Ten "SIO2 loader" to powinien być "SIDE loader". Tak to jest jak się regulamin po nocy pisze. :-)
@Wieczór - możesz to poprawić w wersji ENG i PL?

Co do Covoxa, to mam pytanie. Bo oczywiście można by powołać kategorię i dopisać do regulaminu. Ale tak realnie to na ile możemy liczyć prac? Z poprzednich edycji pamiętam że było tego dokładnie zero. Teraz byłaby jedna: Twoja, ale myślę, że jedna praca to może być trochę mało, żeby powoływać kategorię.

Czy byłoby Ci bardzo przykro, gdyby Twoja praca poszła w kategorii OTHER? Miałbyś szansę wtedy naprawdę powalczyć o nagrodę. Bo co to za przyjemność wygrać z nikim w pustej kategorii?

Natomiast jeżeli zadeklarujesz gotowość do wystawienia pracy to sprawię sobie Covoxa specjalnie dla Ciebie, choćby to była jedyna praca na ten sprzęt. Słowo honoru.

250

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

@wieczor: Chyba na tych, co akurat spałem w czasie kompo ;)

nie jestem zainteresowany pokeyem w kwestii mod kompo. To jak, da się czy nie?

EDIT: -

Yolk: w 2010 raz na SV wystartowało takie kompo, napisałem tam muzaka. Jeśli nie będzie na obecnej edycji więcej prac w kategorii to oczywiście nie ma problemu - niech leci gdzie może ;) Ok - dokończę i podeślę na priv.

Ostatnio edytowany przez Pin (2016-04-21 21:30:24)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info