51

Odp: [S] Wtyczki SIO

Pytanie z innej parafii - Dało by radę np. skopiować obudowę, powiedzmy 130XE?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

52

Odp: [S] Wtyczki SIO

Dało by np. skanerem 3d i potem ją trzeba by było obrobić.
O drukowaniu takiej obudowy zapomnij. Koszt przewyższa całe sprawne atari.

53

Odp: [S] Wtyczki SIO

Zmniejszyłem o 0,5mm wtyczkę i żadnego luzu już nie ma.
Jak są chętni to proszę odezwać się na PW.

54

Odp: [S] Wtyczki SIO

mógłbyś jednak pomyśleć o tej blokadzie, babka z linku poinformowała, że nie ma innych rozmiarów...

55

Odp: [S] Wtyczki SIO

Takie mikro części po druku mogą pęknąć przy skręcaniu, zwłaszcza że będą ściskać kabel.
Pewnie widziałeś blokady kabla we wtyczkach DB9 czy DB25. Są tam takie dwa metalowe elementy skręcane dwoma śrubami. To też by pasowało.

56

Odp: [S] Wtyczki SIO

a można gdzieś takie obejmy kupić? ja od Ciebie zamówię trzy kolejne wtyki po pierwszym - do testów, na razie sprawdziłem chińskie piny, wchodzą ;) ale nie podoba mi się ta dziura od czoła wtyczki, moim zdaniem pin będzie tędy wyłaził, nie robiłem testów bo nie mam na razie pinów, ale od czoła otwory powinny być w jakiś sposób zmniejszone

57

Odp: [S] Wtyczki SIO

To zrób test jak będziesz miał piny.
Musiał bym poszukać bo ktoś to produkuje :)

58

Odp: [S] Wtyczki SIO

wiesz, bo ja nie znajdę...

59

Odp: [S] Wtyczki SIO

@Rufus nie wnosząc nic konstruktywnego do rozmowy... współczuję Ci że sprzedałeś produkt bezrobotnemu.

Co do dodatkowych elementów np zabezpieczających kabel - przecież nie koniecznie trzeba używać tych metalowych obejm z wtyku DB9 czy podobnego lub z innych wtyków plastikowych. Można równie dobrze zabezpieczyć to zwykła trytyką (jak to zwią, ściągacz nylonowy itp) i po sprawie. bez wielkich kombinacji. Nawet pistolet w kleju by wystarczył. Przecież tutaj nie ma żadnej filozofii przy takich sprawach.

60

Odp: [S] Wtyczki SIO

Bezrobotny ma trochę racji, ale przy tym jest za bardzo "skrupulatny".
Jak by wszyscy byli samodzielni to nikt by nie potrzebował pomocy i to wszystko by się nie kręciło :D

61

Odp: [S] Wtyczki SIO

to jak na filmach o katastrofach samolotów,
trochę nie działa - to działa czy nie działa?

a trytkę (chyba opaskę zaciskową jeśli już) to możesz wsadzić tuskowi w d...
daję dwie i jest kibel więc nie mów takich głupot...

P.S. widział gdzies Ktoś takie blokadki luzem?

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2015-10-25 12:18:45)

62

Odp: [S] Wtyczki SIO

@bezrobotny nieraz stosowałem taką opcję a że Ty masz 2 lewe ręce to nic nie poradzę.
Co do tych metalowych i plastikowych "zatrzasków" to da się dokupić - sprawdziłem i są dostępne, poszukaj sobie.

Druga kwestia ja nie mówiłem a jedynie napisałem...

63

Odp: [S] Wtyczki SIO

bezrobotny napisał/a:

a trytkę (chyba opaskę zaciskową jeśli już) to możesz wsadzić ****** w d...

Naprawdę sprawdzałeś, że się da i jaki daje to skutek ?
Przestają mnie w takim razie dziwić twe problemy techniczno-logistyczne bo zwykle służą do czegoś innego.

64

Odp: [S] Wtyczki SIO

http://allegro.pl/wtyczka-sio-do-atari- … 48780.html

:) :)

XE maniac! ;)

65

Odp: [S] Wtyczki SIO

Bezrobotny może sprzedawać po ile chce ;)

66

Odp: [S] Wtyczki SIO

Btw, jaka jest obecna cena kompletnych wtyczek? Mam nadzieję, że nie ma Lotharkowego monopolu?

XE maniac! ;)

67

Odp: [S] Wtyczki SIO

Lotharek jest chyba jedyna osoba, ktora robi nowe wtyczki na masowa skale. Nie mozna nigdzie kupic oryginalnych "nowych" wtyczek Atari. Wiekszosc ludzi kupuje kable i je rozbiera, przerabia. Taki kabel z dwoma wtyczkami wychodzi podobnie do dwóch wtyczek Lotharka. Niektórzy tez niszcza magnetofony i drukarki uzyskujac w ten sposob wtyczki. Wlasnie niedawno kupilem XC11 od jakiegos idioty, ktory obciąl kabel.

68

Odp: [S] Wtyczki SIO

ZuluGula napisał/a:

Wlasnie niedawno kupilem XC11 od jakiegos idioty, ktory obciąl kabel.

Strasznie szybka ocena :)

Są ludzie dla których XC11 nie jest bożkiem, a obcięcie kabla nie jest desakracją.
Tak samo jak są ludzie dla których idiota to taki co kupuje zafoliowane gry za grube pieniądze (tylko dlatego że zafoliowane) albo tacy
co święcą swoje atarowe ołtarzyki retrobrightem, żeby bożek miał bielszą skórę :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

69

Odp: [S] Wtyczki SIO

Są ludzie dla których XC11 nie jest bożkiem, a obcięcie kabla nie jest desakracją.
Tak samo jak są ludzie dla których idiota to taki co kupuje zafoliowane gry za grube pieniądze (tylko dlatego że zafoliowane) albo tacy co święcą swoje atarowe ołtarzyki retrobrightem, żeby bożek miał bielszą skórę :)

A skąd wiesz, że przypadkiem nie obraża to czyichś uczuć religijnych albo nie znieważa kultu? :D
Już widzę te nagłówki w gazetach, a sprawę w prokuraturze ;)

A poważniej, to owszem z pewnością zdecydowana większość społeczeństwa widzi nie tylko w XC11, ale
i w całym sprzęcie Atari tylko złom, nadający się na śmietnik ew. do wybebeszenia lub urżnięcia kabli
i do ewentualnego opchnięcia tego na Alledrogo... ale my TUTAJ nie musimy się z tym zgadzać ani tego popierać...
Tym bardziej, że jest to chyba miejsce fanów, użytkowników, sympatyków, ect... starych komputerów i głównie
spod znaku /|\.
Owszem kolekcjonerskie zapędy też mnie śmieszą, kartony, folie, kąpiele na plastik a la Michael Jackson, gruba kasa za złom... ale o ile urżnięcie kabla w zepsutym, współczesnym żelazku można potraktować jako działanie czysto praktyczne
i utylitarne to już kaleczenie nadal sprawnych, zabytków techniki bądź co bądź lub rzadkich sprzętów jest swego rodzaju barbarzyństwem, ale niekoniecznie godnym słowa 'idiota'... może wynikało to z braku, wiedzy, świadomości.. ale jeżeli nasi 'bracia w hobby' sami użynają przewody aby zdobyć wtyczki, bo są trudno dostępne, albo bo Lotharek sprzedaje za drogo.. to jest to przewinieniem po 100kroć większym niż działanie nieuświadomionej osoby, 'spoza branży'.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

70

Odp: [S] Wtyczki SIO

Panowie.... przecież nie ma żadnego monopolu, wtyczka przecież jest na alle.. dane są w innym wątku.... a każdy może sobie przecież "wystrugać" w 3D.

71

Odp: [S] Wtyczki SIO

Obrzynanie kabli to byl normalny trend jakies 10-15 lat temu. Malo ktore SIO2PC mialo niewyszabrowana wtyczke.

72

Odp: [S] Wtyczki SIO

erOS napisał/a:

ale my TUTAJ nie musimy się z tym zgadzać ani tego popierać...
Tym bardziej, że jest to chyba miejsce fanów, użytkowników, sympatyków, ect... starych komputerów i głównie
spod znaku /|\.

Wśrod retrofanów też są ludzie którzy nie czczą XC11 i jego kabla :) A tym bardziej nie czują się idiotami z tego powodu :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

73

Odp: [S] Wtyczki SIO

syscall napisał/a:

Wśrod retrofanów też są ludzie którzy nie czczą XC11 i jego kabla :) A tym bardziej nie czują się idiotami z tego powodu :)

Pomijając czy ktos ma sentyment do XC11 czy tez nie, wlasciciel tego magnetofonu moglby go wymienic na ebay za szesc (6) wtyczek SIO zamiast zostac z jedna (1) wtyczka i bezwartosciowym magnetofonem. Jak juz ktos koniecznie musi poswiecic jakis sprzet na czesci to moglby wybrac cos mniej unikatowego, np 410 albo kabel SIO2Centronics.

74

Odp: [S] Wtyczki SIO

Po primo, to nie każdy ma czas i ochote na geszefty allegrowo ebayowe jak mu potrzebny na szybko wtyk SIO, a po secundo mógł nie wiedzieć o unikalności XC11 :) bo nie wyznaje kolekcjoneryzmu :) No ale najlepiej nazwac kogos idiotą i jeszcze kupić tanio 'od frajera' :) taki jest cały ten światek :) Pozdro :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

75

Odp: [S] Wtyczki SIO

Idac takim tokiem myslenia, to najlepiej bawic sie w emulatory i dac sobie spokoj z wtyczkami.