51

Odp: "Piszczenie" i czarny ekran.

Mój TV ma 1xEURO + 1x biały i żółte chinch, a tę przejściówkę na S-Video to mam. Jeżeli nie znajdę kabla z S-Video to kupię jak w/w. Jeszcze wybielić klawisze i obudowę i prace można uznać za zakończone ;) Dziękuję Wam za poświęcony mi czas i pomoc. W razie czego się odezwę...

52

Odp: "Piszczenie" i czarny ekran.

Modulator nie ma żadnego związku ze scanlines - obraz z gniazda monitorowego również będzie je zawierał :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

53

Odp: "Piszczenie" i czarny ekran.

Dlatego napisalem "na dobrym CRT". Teraz dodam, ze tv CRT, poniewaz na monitorze scanlines nie uswiadczysz.

54

Odp: "Piszczenie" i czarny ekran.

To przypadek - znalazłem w domu kabel din -> euro - obraz od razu lepszy.
Chciałem się jeszcze zapytać ze stacją dyskietek California Access CA-2001. Czy to normalne, że stacja przy odczytywaniu wydaje głośne dźwięki (wiem, że FDD wydają takie dźwięki) ? Coś jak drukarka podczas drukowania. W zestawie było również wiele dyskietek - część działa świetnie, a inne działają połowicznie albo wcale. Połowicznie - ogólnie gra się wczytuje, ale widać "krzaczki", literki np. zamiast postaci. Inne z kolei się w ogóle nie ładują - słychać tylko szum i widać czarny obraz albo cały ekran jest pokryty w/w "krzaczkami". Jak sądzicie, to może być wina stacji czy dyskietek ? Ostatnie 20 lat przeleżały na strychu (ale w suchym)...

55

Odp: "Piszczenie" i czarny ekran.

Tak, ta stacja jest dość głośna. :)

Co do objawów ładowania: możliwe, że to efekt uruchamiania z włączonym BASIC-iem. Spróbuj przy włączaniu komputera przytrzymać klawisz OPTION.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

56

Odp: "Piszczenie" i czarny ekran.

Nasmaruj prowadnice, ona zgrzyta jak drukarka wtedy, gdy nie ma już smaru na prowadnicach. Po przesmarowaniu jest cichutka.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

57

Odp: "Piszczenie" i czarny ekran.

Człowiek się całe życie uczy. :P

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

58

Odp: "Piszczenie" i czarny ekran.

Jak ręką odjął - 80% dyskietek nagle "ożyła", z wciśniętym klawiszem "OPTION" przy uruchamianiu. Ten sprzęt jest faktycznie nie do zajechania (a nowy lapek już poszedł po niecałym roku na gwarancję) ;) . Chociaż prędzej czy później trzeba będzie sobie sprawić SIO2SD.

59

Odp: "Piszczenie" i czarny ekran.

hexagon95 napisał/a:

Jak ręką odjął - 80% dyskietek nagle "ożyła", z wciśniętym klawiszem "OPTION" przy uruchamianiu.


No nie mogę :DDD
(żeby nie było, przez pierwsze 2 minuty użytkowania tego komputera też byłem w tym błędzie)

.: miejsce na twoją reklamę :.