26

Odp: Atari 800XL

Moje 3 grosze w tej dyskusji.

Awaryjnie do 65xe używam standardowej ładowarki dedykowanej do tabletu/smartfona Samsunga tej wersji 2A i sprawuje się bardzo dobrze. W tym celu przerobiłem stary kabel do drukarki (USB A ---> USB B) obcinając wtyczkę USB B i montując tam wtyk DIN 7. Myślę, że "na szybko" to jest najlepsze źródło zasilania.

Uważałbym z podłączaniem "losowych zasilaczy" bo zaraz może być procesor do wymiany dodatkowo :)

Kolegę Zenon/Dial pozdrawiam znad morza - bywam często "pod kamieniem" na Placu Zawadzkiego :D

Ostatnio edytowany przez ripperus (2017-02-03 09:02:34)

27

Odp: Atari 800XL

To może być najlepsze źródło nie tylko "na szybko" :) Zasilacze do telefonów są dość dobrej jakości i często mają dość sporą wydajność (im nowszy telefon, pojemniejsza bateria itp tym większą) więc to może być jedno z lepszych rozwiązań :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

28

Odp: Atari 800XL

witam ponownie, nie mając kompletnie czasu zająć się kupnem tych układów, może ktoś z forumowiczów ze Śląska, ma do odsprzedania 2 lub 3 takie układy pamięci? mógłbym w weekend podjechać, kupić  i wreszcie może uruchomić moją maszynę, dzięki za odpowiedź.

29

Odp: Atari 800XL

Pisałem już 19 stycznia że w NIKOMP dostaniesz.
Jeżeli koniecznie chcesz podjechać to można do mnie
Pamięci mam, z pewnością są dobre, gwarancji nie daję, bo to różnie bywa.
Ale będzie można je sprawdzić wkładając do sprawnego Atari który ma podstawki, a taki mam

30

Odp: Atari 800XL

dziękuję za odzew i chęć pomocy, postaram się aby płyta miała wlutowane 8 podstawek i sprawne 6 kości - moim zdaniem, wylutowane z płyty, mogę ją zabrać ze sobą oczywiście, jaki dzień weekendowy odpowiadałby Panu Zenonowi?

31

Odp: Atari 800XL

Odpowiadałby dzień np. sobota po południu, powiedzmy od 16.00
Obiad... poleżeć..... coś zrobić...... ważne by ruszyło
Zabranie płyty wskazane

32

Odp: Atari 800XL

Odpowiadałby dzień np. sobota po południu, powiedzmy od 16.00
Obiad... poleżeć..... coś zrobić...... ważne by ruszyło
Zabranie płyty wskazane

33

Odp: Atari 800XL

okej, to postaram się to wszystko posklejać na czas, będę w kontakcie na forum, jeszcze raz dzięki...

34

Odp: Atari 800XL

kol. Zenon wysłałem do Ciebie wiadomość na maila

35

Odp: Atari 800XL

okazało się, że jest spalony procesor (CO14806-12 III5I-12 MEXICO D 0698 8333), czy może ktoś z forumowiczów dysponuje takim procesorem? chętnie odkupię

Ostatnio edytowany przez Jarx5 (2017-02-20 18:09:14)

36

Odp: Atari 800XL

Po długiej walce Atari wróciło do życia :-), mam natomiast pytanie, podłączony do TV LCD KDL-37V4000 zgodnie ze schematem, czyli na 4 pinie composite, a na 3 pinie dzwięk, obraz jest czarno- biały,  kolor się nie pojawia, czy to może być wina TV?

37

Odp: Atari 800XL

może być tv, sprawdź na początek na innym, jak nie będzie koloru to na początek rusz potencjometrem.