26

Odp: Programowy przełącznik

Pisząc "na bazie sio2sd" miałem na myśli zrobienie nowego urządzenia, do wbudowania w Atari, z którym można się komunikowac przy pomocy SIO (wariant 1). Daje to tę zaletę, że wszystko jest (chyba) w biosie. Napisałem też, że jeżeli ktoś ma już SIO2SD wbudowane w Atari, to będzie je mógł rozszerzyć o funkcje przełącznika (wariant 2).
Oczywiście, jeżeli ktoś ma SIO2SD na kablu na zewnątrz, to byłoby to "okrężne kombinowanie" i zostaje mu wariant 1.
Co do zapchania ROM'u w SIO2SD 3.x to zgadzam się, że chyba jest pod korek, wolnych pinów I/O też już nie ma. Wariant 2, może nie być możliwy do zrealizowania bez np. rezygnacji z LCD i części funkcjonalności.
Na razie bazując na dostępnym kodzie SIO2SD 2.5 zacząłem kleić wariant "1.5", który będzie wersją wyposażoną tylko w kartę SD i funkcję przełącznika. Zrobię to na płytce arduino nano (atmega328), bo były kiedyś wyprzedawane po kilka złotych i są malutkie. O przygotowanie porządnej płytki będę pewnie musiał kogoś poprosić, ale to pieśń przyszłości.

27

Odp: Programowy przełącznik

najprościej do u1mb podłączyć ekspander w postaci rejestru przesuwnego i obsłużyć to w biosie - jest bezkolizyjnie i spójnie, pinów na ekspender wystarczy

przechodze na tumiwisizm

28

Odp: Programowy przełącznik

Taki rejestr przesuwny, to dobry pomysł przypadkiem. Tyle, że zamiast u1mb wystarczy do tego Attiny13:-)