251

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

A ja tak jako nieaktywny, ale ciągle jednak zainteresowany tym co się dzieje, zapytam - gdzie jest jakaś jedna, duża paczka ze wszystkimi pracami z compo? Na OFICJALNEJ stronie cisza - w newsach są tylko wiadomości sprzed party, po party już nic, tak jakby prace uczestników nie były już tak istotne.

Ludzie mają teraz szybki internet i pewnie znacznie szybciej ściągnęłoby się wszystko w jednym pliku ZIP z oficjalnego serwera, żeby na spokojnie przejrzeć sobie prace z dysku. Nie mówię tu o Demozoo (gdzie trzeba mocno się naklikać) ani o Pigwie (gdzie transfer jest zupełnie nieprzystający do standardów XXI wieku).

W ogóle chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom oraz przede wszystkim zwycięzcom konkursów - tego zdecydowanie zabrakło na forum. Serdeczne gratuluję więc grupom Altair, Mystic Bytes, Resistance, Dentifrice, tr1x, SMFX, Sedma, Effect, Agenda, Atari Invasion i Tristesse za zdobycie I miejsca w swoich konkurencjach. Gratulacje też dla takich osób, jak: KK, Lancelot, Piesiu, !Cube, Pator, Carrion, Pigu - czyli zwycięzców konkursów indywidualnych.

Miesiące pracy warte są chyba pogratulowania. Jakoś tak obserwowałem ten temat i zastanawia mnie jak się ma rozwijać jakakolwiek scena, jeżeli wszystkie gratulacje i podziękowania są jedynie kierowane w stronę organizatora. Nie umniejszam ogromu pracy, który został włożony przez Greya, ale nie wyobrażam też sobie jak ktokolwiek mógłby być zmotywowany do robienia czegokolwiek, jeżeli jedyne, co się docenia, to organizację party. To tak, jakby oglądać walkę bokserską o mistrzostwo świata. W trzeciej rundzie zawodnik nokautuje przeciwnika, słychać niemrawe oklaski, publiczność nie interesuje się specjalnie tym, co się dzieje na ringu itd. Sędzia wręcza medal zawodnikowi, a ten schodzi po cichu z ringu. Po czym na ring wchodzi organizator gali i wszyscy wiwatują, szaleją, biją brawo, przynoszą kwiaty... Czy tak to powinno wyglądać?

Na party nie byłem, bo już na parties nie jeżdżę, ale wiem, że trzeba poświęcić wiele godzin na zrobienie pracy oraz wiele tygodni na zrobienie dema. Dlatego też pełen szacunek dla zwycięzców! Mam nadzieję, że wielu z Was, aktywnych scenowców, napisze jakieś ciekawe recenzje produkcji i prac w tym temacie, żeby pokazać kolegom scenowcom, że ich ciężka praca została zauważona i doceniona.

Ostatnio edytowany przez XTD (2019-12-27 10:09:56)

252

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

XTD napisał/a:

"w newsach są tylko wiadomości sprzed party, po party już nic, tak jakby prace uczestników nie były już tak istotne."

Piotrek, nie wysuwaj tak daleko idących wniosków, bo są absurdalne. Nie umieszczałem nic na stronie, nie z braku szacunku do kogokolwiek - nie ma tam też podsumowania party czy czegokolwiek innego (oprócz tych na forum). Czy to oznacza, że nie mam szacunku do osób, które musiały pokonać tysiące kilometrów, aby dotrzeć na party-place?

Był deadline na podesłanie ostatecznych wersji prac do 23-go. Kolejnego dnia puściłem wszystkie brakujące prace - zgodnie z tym, co obiecałem przed party. Część osób uploadowała prace sama do północy 23-go grudnia - resztę (które widziałem że brakują) wysyłałem ja. Dlatego na Demozoo jest najbardziej aktualna lista prac. Ściągnę to wszystko i porobię ZIPy platformami i może jeden ogólny. Nie robiłem tego w Wigilię ani w Święta, ponieważ obchodziłem je rodzinnie (jak co roku).

Pozdrawiam

update: gratulowałem wszystkim autorom prac, niektórzy już otrzymali ode mnie nagrody pocztą (m.in. wspomniany przez Ciebie Carrion, do którego wcześniej dzwoniłem też z gratulacjami), bądź osobiście (na party i po party - w ostatni poniedziałek zawiozłem "paczki" do 3 osób na terenie Trójmiasta, co mogą potwierdzić tu na forum). wzrastająca liczba prac na compo co roku świadczy chyba też o tym, że motywacja jest - w czym (dodam nieskromnie) mam też swój udział (zainteresowani wiedzą o co chodzi).

Dlatego @As & reszta: powstrzymajcie się z gratulacjami wink Naprawdę, nie trzeba. Decyzję co do SV miałem podjąć do 24-go, ale dałem sobie jeszcze trochę czasu, aby ocenić, czy faktycznie jestem w stanie to pociągnąć.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2019-12-27 13:27:38)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

253

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Nie wysuwam żadnych daleko idących wniosków, podaję fakty i osobiste spostrzeżenia.

Dowiedziałem się, że było Silly Venture i że Lamersi zajęli drugie miejsce. Zainteresowałem się trochę, obejrzałem na YT, a potem swoje pierwsze kroki skierowałem na oficjalną stronę imprezy - tam spodziewałem się znaleźć wyniki oraz prace.

Nie mówię, żeby w święta bawić się w porządkowanie prac, ale wyniki na oficjalnej stronie powinny być przede wszystkim (a te były dostępne zdaje się ostatniego dnia party - na długo przed świętami). To jest jakaś historia i główna część imprezy - podsumowanie współzawodnictwa. Strona internetowa to wizytówka imprezy - fajnie więc, gdy wyników nie trzeba szukać na innych stronach.

Miło, że na Demozoo prace zostały wrzucone - ale też nie zaszkodziłoby dodanie takiej informacji na oficjalnej stronie. Życie party nie powinno kończyć się na zamknięciu imprezy. Po party również to wszystko powinno żyć - produkcje powinny być przedstawione, opisane itd. na oficjalnej stronie.

Nigdzie nie napisałem, że zwycięzcy nie otrzymali nagród (paczek). To fajnie, że trzymasz rękę na pulsie i że wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni. Ja jedynie pisałem, że mało się na forum dyskutuje o produkcjach i podałem pewną analogię, żeby pokazać, jak to odbieram.

Odrobina krytycznego spojrzenia osoby z zewnątrz chyba nie jest czymś niewłaściwym. Zamiast tłumaczyć mi, że były święta (wiem o tym), wystarczy napisać "tak, wyniki/prace na oficjalnej stronie będą niebawem" albo "nie, strona przestaje funkcjonować gdy tylko zaczyna się party, potem to już jest kontynuowane w oparciu o zewnętrzne serwisy".

Pozdro!

PS.

Czy to oznacza, że nie mam szacunku do osób, które musiały pokonać tysiące kilometrów, aby dotrzeć na party-place?

Bez przesady - nie szanuje się ludzi za to, że podróżują, chyba że są zawodowymi podróżnikami. Ja mówię o grupach z podium, o szacunku dla tych, którzy przygotowywali prace (bo za to się ludzi szanuje, a nie za sam fakt uczestnictwa w imprezie - to nie jest impreza dla dzieci, gdzie wszyscy dostają puchar "za udział"). Wypisanie ich na oficjalnej stronie imprezy jest dla mnie czymś tak oczywistym, jak informacja kto zdobył Oskary na stronie poświęconej tym nagrodom.

Ostatnio edytowany przez XTD (2019-12-27 13:49:14)

254

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Wyniki oraz wszystkie prace z SV2k19 dostępne także na oficjalnej stronie eventu - http://www.sillyventure.eu w dziale "NEWSY".

Dziekuję koledze XTD za zwrócenie uwagi.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

255

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Na Pigwie leży mirror katalogu z Fujiology Lotka (skąd on linkuje pod Demozoo), stąd nazwy skrócone do 8+3. Mogę wrzucić wszystko w jeden .7z, .rar, .zip, czy co tam kto woli i umieścić w katalogu. smile

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

256

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Jeśli ktoś jeszcze nie widział... wink Na początku koledzy rozmawiają o MMA itd. wink Ale później już są konkrety big_smile (od 1:31:11)

I jeszcze tu, ale pod sam koniec... (od 9:49)

Enjoy smile

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2020-01-21 13:38:14)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)