1

Temat: Prośba o diagnozę - Internal SDX

Przychodzi atarowiec do lekarza a lekarz też atarowiec... Tym sucharkiem godnym Familiady przejdę do sedna:
w moim 65XE mam Internal SDX zainstalowaną naście lat temu przez Pasia. Tą że SDX przerobiłem na wersję flashowalną korzystając ze schematu Truba, a w zasadzie próbowałem bo nigdy nie udało mi się uruchomić samego flashowania - problem z generowaniem stabilnego RW opisywany na forum. Sama Sparta, mimo mojego grzebania, działała prawidłowo na oryginalnym GALu i Epromie (oczywiście w wersji 4.22).

Obecnie przywiozłem Atari ze starego domu i próbuję je używać ale owa Sparta przestała działać, zamiast uruchamiać system pokazuje się na ekranie kaszanka (patrz załącznik). Z tym, że ta kaszanka jest widoczna tylko przy użyciu GALa ze wsadem "Pasiowym", przy wsadzie "Trubowym" do flaszowalnej Sparty komputer uruchamia się do Basica (ale przy próbie flashowania z flashera nie widzi pamięci).

W Sparcie wymieniłem praktycznie wszystkie ważniejsze układy: GAL, pamięć flash i eprom oraz przerzutniki 74HCT175, ale bez rezultatu. Zawsze mam objawy jak wyżej.

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi gdzie szukać problemu. Potrafię coś tam polutować czy posługiwać się miernikiem ale tego typu problemy mnie przerastają. Doktor Google też jest bezradny wink

Ostatnio edytowany przez G'Kar (2019-03-12 21:03:11)

Post's attachments

IMG_3215.jpg 436.78 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Tomasz Wojtkowiak
wyPASIona Atarka 65XE  / 1MB Ram / QMEG / SDX / Sio2IDE & CF 512 MB