Temat: Przyciski do SIO2SD

Cześć, mam pytanie "jak wy to robicie". Zakupiłem SIO2SD od Lotharka (golas) i sam zmontowałem sobie pudełko. Wszystko fajnie, ale nie mam pomysłu jak w nim zorganizować obsługę przycisków. Te są znacznie niżej niż ekran, więc jakieś suwnice, czy co tam jeszcze można? Nawet nie wiem co wpisać w wyszukiwarkę, żeby sobie w tym temacie pomóc. Oczywiście mogę kupić od ww. gotowy zestaw, ale sam chciałem się pobawić, a finalnie wsadzić SIO do magnetofonu (tu wiem jak sobie poradzić).
Podpowiecie coś?
Dzięki!

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: Przyciski do SIO2SD

Możesz kupić tact-switche z długim rdzeniem  (np 2cm) i wyprowadzić je ponad ekran i z obudowy przez otworki...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3

Odp: Przyciski do SIO2SD

Ja pomyślałem ostatnio nad "stopniem" w obudowie, który obniżyłby obudowę i dał możliwość założenia gumek na przyciski...

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

4

Odp: Przyciski do SIO2SD

W jednej wariacji mojej obudowy zrobione z obudowy uniwersalnej użyłem śrubek M3 odpowiedniej długości. Zrobiłem sobie prowadnicę z kawałka jakiegoś znalezionego plastiku.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.