1

Temat: Atari800Win - Boot Error pod Windows 7 64bit

Witam

Używam tego emulatora na Windows 7 Pro 64bit i ogólnie nie sprawia problemów oprócz tego ze w trybie fullscreen wyświetla kolory nieprawidłowo; drugie issue jest takie ze na starcie zawsze wypluwa BOOT ERROR, taki jak w załączniku.

Na 1) znalazłem solucje na forum pt zabijamy explorer.exe na czas pracy emulatora i wszystko smiga.

Nie moge rozwiązac problemuz z Boot Error. Pomoże ktoś? Restartowałem do ustawien domyslnych i nic. Ten sam emulator odpaliłem na Virtualboxie z zainstalowanym XP i tam ekran początkowy pokazuje prawidłowy (ten zielony z opcjami testów do wyboru).

Ostatnio edytowany przez BTC (2019-12-06 15:30:47)

Post's attachments

boot_error.png 1.4 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Atari800Win - Boot Error pod Windows 7 64bit

BOOT ERROR to "efekt" zamontowanego obrazu dyskietki (z którym jest coś nie tak).

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

3

Odp: Atari800Win - Boot Error pod Windows 7 64bit

Przepraszam za zawracanie głowy - masz 100% racji. Odmontowałem obraz i wszystko wróciło do normy.
Dziękuję za bezcenną pomoc i wszystkiego dobrego z okazji Nadchodzących Świąt.