Temat: Atari 520ST / SF314 - Częstochowa

Mam ogromną prośbę do Was o wyjaśnienie mi, zapewne trywialnych kwestii, ale jednak kluczowych dla mnie. Noszę się z zamiarem zakupy GOTEK:

https://allegro.pl/oferta/szara-stacja- … 8850553474

- Techniczna możliwość podłączenia GOTEK w obudowę od SF314?
- Możliwość odpalania systemu TOS 2.0 z GOTEK automatycznie?
- Ktoś z Częstochowy wesprze w laickich moich działaniach instalacji GOTEK, rozszerzenia krótkiego 520ST do 1MB?

2

Odp: Atari 520ST / SF314 - Częstochowa

Do SF314 nie podejdzie bez cięcia obudowy, a tego nie rób bo naprawdę szkoda sad.

Aby podłączyć goteka to wystarczy zakupić wtyczkę DIN14 (ciężko dostępne, ale np. u exxos'a są)  i polutować kabelek, nie potrzeba żadnej elektroniki.

Co masz namyśli unieruchomienia TOS 2.0 ?

3

lopez napisał/a:

Do SF314 nie podejdzie bez cięcia obudowy, a tego nie rób bo naprawdę szkoda sad.
- mam dwie stacje, jedną sprawną, druga nie daje oznak życia, zabuczy i koniec, ale nie diagnozowałem, może faktycznie, bardziej ekonomicznie będzie przywrócić ją do życia niż wykorzystać obudowę,

Aby podłączyć goteka to wystarczy zakupić wtyczkę DIN14 (ciężko dostępne, ale np. u exxos'a są)  i polutować kabelek, nie potrzeba żadnej elektroniki.
- mówisz o wtyczce która służy do podłączenia stacji do jednostki głównej?

Co masz namyśli unieruchomienia TOS 2.0 ?
- a tak czasem mam pragnieine, aby odpalić sobie GEM pod TOS 2.0 i oglądać sobie coś innego ;-) wiem wiem dziecinne, ale jakoś tak mam

W GOTEKU upatruję także czegoś co pozwoli poznać mi inne oprogramowanie niż to jakie poznałem 30 lat temu korzystając z Atari ST, albowiem w ww. ofercie PENDRIVE zawiera - jak mniemam takie oprogramowanie.

Ostatnio edytowany przez macherstudio (2020-01-19 18:02:51)

4

macherstudio napisał/a:

- Możliwość odpalania systemu TOS 2.0 z GOTEK automatycznie?

Wrzucasz do katalogu AUTO program z desktopem 2.0 i masz. Ewentualnie odpalasz obraz dyskietki z boot'owalnym 2.06 i też masz smile

Było miło :) Do widzenia.

5

lopez napisał/a:

Popieram, żeby nie ciąć, ale robiłem przymiarki i wydawało się, że wszystko pasuje (poza taśmą, którą trzeba wymienić lub zrobić przedłużkę).

GOTEK pasuje w wycięcie pod obie stacje stosowane w ST (w sumie to stacji było znacznie więcej niż 2) i to również w wersji z wyświetlaczem OLED i enkoderem. Jedynie w wersji z szerokim przyciskiem pod GOTEKiem pozostaje niewielka szczelina i trzeba dołożyć podkładki/dystanse (ja używałem tulejek jakie stosuje się w PC do montażu płyty głównej).

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2020-01-16 14:00:27)

Atari 1040STe (TOS 1.62/2.06 UK, 4MB RAM), Atari 1040STfm (TOS 1.04 UK, 1MB RAM, BLiTTER, Gotek FF)
Digital Data Deicke HD64 (Megafile 60), SF314, UltraSatan, Gotek HxC, NetUSBee
Atari 65XE (64kB), Atari 800XL (64kB), Sinclair SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB)

6

Przekonaliście mnie NIE BĘDĘ CIĄŁ także dlatego, że stacja okazała się być prawie dobra, w innym wątku dostałem informacje, jak ją dalej sprawdzić, tak więc najprawdopodobniej wstanie i będzie działać, a takiej działającej stacji nie ma co niszczyć. Dlatego może łatwiej będzie zakupić 1040ST i nie bawić się tylko w niego zainstalować GOTEKa ;-)

Ostatnio edytowany przez macherstudio (2020-01-19 18:03:11)