Temat: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

Taki Frankie tak jak go kupiłem kiedyś w UK, dodatkowo sprzedawca zarzekał się, że to Atari w tej formie używał w latach 90.

- Góra z 520 STFM, ze stacją jednostronną 360KB chinon F-353AT
- Spód z Atari 520 STE

Obudowy nie są w 100% dopasowane, patrząc od tyłu, lewa strona na samym końcu ucieka do góry o ok 1mm, wspiera się po prostu na tej dziwnej stacji.

Bebechy, tutaj już lepiej: pełnoprawne STE, z zamontowanym 2MB RAM w 2 kościach SIMM 1MB, wszystkie ekrany na miejscu itp itd.

W tej starej stacji jest wymieniony pasek na nowy i stacja działa w tym zakresie w jakim byłem w stanie ją sprawdzić - czyli sformatowałem dyskietkę (HD) i utworzyłem potem na niej folder, czyli wygląda na to, że wszystko z nią jest w porządku (ta stacja to podobno "larytas", aczkolwiek funkcjonalnie to na 360KB za wielkiej zabawy nie będzie).

Przetestowałem dzisiaj trochę tą maszynę z jakimś Gotekiem i wszytko działa bez zarzutu. Gdzieś tam w screenach jest ekran z SYS INFO dla ciekawskich.

W licytacji (uzgodnionej z Zarządem forum) sam komputer + dokładam sprawny przewód RGB.

Galeria

Zaczynamy od 250 PLN, koniec we wtorek, 18.02.2020 dokładnie o 21:00 czasu rzeczywistego. Odbiór osobisty w okolicach Katowic albo przesyłka koszt kupującego.

2

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

Wybielany ?

.

3

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

300 zł

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

4

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

pablozp napisał/a:

Wybielany ?

Kuźwa nie pamiętam czy akurat tego wybielałem, chyba tak..

Tak, latem zeszłego roku. Wybielany.

Ostatnio edytowany przez Rzeznik (2020-02-15 17:32:07)

5

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

proponuję 350zł

6

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

Jest szansa na foto płyty bez ekranów? Jeśli mam dać więcej niż 350 zł to chcę wiedzieć, która to "rewizja" i jakie układy FDC i DMA tam siedzą.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

7

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

Ech, wiedziałem, że będę musiał to jeszcze raz całe rozebrać - ciężki jest żywot handlarza ;)

Proszę: https://photos.app.goo.gl/sn3L6q7UX3b8WUig7

8

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

To ja odpuszczam, mam tę płytę... fabrycznie połatana (układ "na barana" i sporo drucików), z DMA -38 i starym kontrolerem FDC.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

9

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

_tzok_ dał mi do myślenia i faktycznie ja też zrezygnuję jednak.

10

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

:)

.

11

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

Skoro obydwaj Panowie się wycofali i to w zasadzie pod sam koniec uznaję licytację za niebyłą. Licytacja zakończona. Nie było ofert kupna.

Ostatnio edytowany przez Rzeznik (2020-02-18 20:25:40)

12

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

Szkoda że się spóźniłem (?). Kupił bym!

Atari & Amiga User!

13

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

Rzeznik napisał/a:

Skoro obydwaj Panowie się wycofali i to w zasadzie pod sam koniec uznaję licytację za niebyłą. Licytacja zakończona. Nie było ofert kupna.

No wiesz... Niektórzy czekali, aby zobaczyć, jak to się rozwinie w końcówce... I zdecydować, czy to jeszcze poziom, który są w stanie zapłacić.
A ty zabiłeś od razu wszystkie emocje. :(

14

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

To raczej obydwaj koledzy zabili emocje, bo nie wiem czy teraz miałbym wrócić do 250 i sprzedać komuś za tyle, kto w ostatniej  chwili napisze czy oczekiwać kolejnego podbicia ponad 350. To nie allegro, gdzie mogę sobie zdecydować czy ofertę zachować czy usunąć. Dlatego wolałem stłamsić to w zarodku. Tym bardziej, że obydwaj zrobili to pod koniec czasu trwania licytacji.

Ostatnio edytowany przez Rzeznik (2020-02-18 20:56:03)