Temat: EverDrive od Krikzza

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w kupowaniu multi-cartridży od Krikzza?
Kupował ktoś ze strony Everdrive.me? A może od któregoś z resellerów?
Chciałbym się po prostu upewnić co do pewności i bezpieczeństwa.

2

Odp: EverDrive od Krikzza

Ja mam same chińskie klony tych kartów (SNES,MD, N64), ale jak się interesowałem to nie znalazłem żadnych negatywnych opinii o nim.

ps. Teraz doczytałem, że wysyłka jest z Ukrainy :) więc pewnie dojdzie cło i vat.

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-03-10 12:41:47)

3

Odp: EverDrive od Krikzza

Mnie interesuje Turbo Everdrive.
Istnieje chińska podróba za 150 zł do kupienia na aliexpress. Oryginał (w nowszej wersji) jest za jakieś 320 zł+. Jeszcze nie ustaliłem w czym podróba jest gorsza od oryginału, aczkolwiek nie jest dla mnie obojętne wsparcie twórcy. Tylko właśnie obawiam się jakichś niedogodności związanych z zakupem.

4

Odp: EverDrive od Krikzza

z tego co można kupić pod nazwą "everdrive" dla genesisa:
chinski klon wygląda zgoła inaczej - zamiast fpga jest np asic, albo inne cuda
mają rozmach...
sumarycznie, jeśli to ma być coś więcej jak wgrywadło, może lepiej pójść w oryginał?

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: EverDrive od Krikzza

Trudno znaleźć jakieś wiarygodne informacje o chińskim klonie. Może dlatego że to w miarę nowy produkt. Aczkolwiek nie ma za dużego pola manewru co do możliwości takiego urządzenia. To multicart, czyli mam na karcie microSD ROMy, które wgrywam i uruchamiam je na konsoli. Różnica może być oczywiście w jakości wykonania, ale pewnie i w tempie ładowania.
Co do Turbo Everdrive, to klon jest ze starszej wersji niż oferowany oryginał, więc różnica to pewnie jakieś usprawnienia i czytałem że w nowszej wersji jest wsparcie dla kartridża systemowego PC Engine z dołączonym CD.

Ogólnie, to nawet byłbym w stanie zapłacić 2x więcej za oryginał, żeby być spokojnym, tylko założyłem ten topik w poszukiwaniu osoby, która może już taki oryginał kupowała i wie czy są jakieś problemy z zakupem (chociażby typu tego cła którym straszył lopez) i ew. poleciła konkretnego resellera.

6

Odp: EverDrive od Krikzza

chinski klon pewnie ma możliwości jak x3 (piszę o genesis) a sprzedawane jest x7 - przed redukcją kosztów
dla kogoś kto by chciał pouczyć się używać sprzęt nie będzie to bez znaczenia, natomiast dla kogoś, kto chce zebrać wszystkie pierścienie w sonic'u - cóź
jeśli zaś chodzi o samą wysyłkę z ukrainy, to prędzej dostarczy ci to lokalny przewoźnik (bus) niż ichnia poczta i jest to "standardowy" sposób załatwienia sprawy - ale znam to tylko z opowiadań
(zapytaj Sebana)

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: EverDrive od Krikzza

No właśnie. I dlatego w ogóle rozważam aliexpress, bo tam zapłacę blikiem i wiem że po paru tygodniach mi przyjdzie. A na kupowaniu z Ukrainy zupełnie się nie znam.

8

Odp: EverDrive od Krikzza

Ja już 6 lat temu kupowałem Everdrive tutaj https://shop.retrogate.com/
Sklep z Cypru. Nie było problemu z zamówieniem za ponad $200 wyslanym do USA. Przesyłka tania i sprzęt oryginalny.  Chyba na Black Friday mają zniżki 20%.

9

Odp: EverDrive od Krikzza

ja mam everdrive'a właśnie z ukrainy przywiezionego.

10

Odp: EverDrive od Krikzza

Przywieziony prywatnie? Czy jakoś instytucjonalnie? Ja chciałbym to kupić, a nie załatwiać po znajomości, bo nie znam nikogo ns Ukrainie ;)

11

Odp: EverDrive od Krikzza

nno właśnie.  mam znajomego który ma na ukrainie jakąś rodzinę, czy teściów.. ten mój ever został kupiony "wewnętrznie" na ukrainie, a znajomy mi go stamtąd przywiózł do pl jak był u nich na święta. to było ilka lat temu i chyba wówczas nie dało się kupić bezpośrednio z ukrainy do polski. a z niemiec mi się nie chciało (:P te paypale no i drożej wychodziło).

Ostatnio edytowany przez takron27 (2020-03-12 09:14:02)

12

Odp: EverDrive od Krikzza

A ja kupiłem na ebayu za 30$ do Megi:

https://www.ebay.com/itm/218-in-1-Multi … Sw8fddtVM5.

Wszystko działa, wnuki szaleją. Nawet nie wiedziałem, że jakiś everdrive istnieje.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

13

Odp: EverDrive od Krikzza

ale tu masz only 218 tytulow, a na evera wgrywasz z karty sd  .. demka tez :)

.

14

Odp: EverDrive od Krikzza

Poza tematem: mój klon do Segi MegaDrive działa z grami MD bezproblemowo na MegaDrive ver. 1 i ver. 2, natomiast gry z SMS (Master System) na MD2 działają, a na MD1 nie działają, tylko śmieci na ekranie widać :( może ktoś wie co może być uwalone na MD1 (Z80?)

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-03-12 18:26:05)

15

Odp: EverDrive od Krikzza

kupilem orginal do SNESa i gameboya advance color czy jakos tak. Mam tez chinczyki do segi genesis i segi master system. oba produkty dzialaja, wiadomo ze chinczyka nie zaktualizujemy jak by sie pokazal nowy soft, ale szczerze nawet nie patrzylem czy jest dla tych produktow co mam orginaly. Po prostu, dziala to gram i sie ciesze.

jednak z drugiej strony jak cenimy kogos prace to dobrze mu dac zarobic, bo moze zrobi cos dla naszej nastepnej konsoli, to tak jak z plytami cd, kupuje tylko tych wykonawcow ktorych cenie.

Ostatnio edytowany przez micromax (2020-03-12 18:57:45)

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

16

Odp: EverDrive od Krikzza

@micromax Gdzie kupiłeś?
Właśnie o to się rozchodzi, że próbuję ustalić gdzie najpewniej kupić, bo resellerów jest wielu. Sklep, który podał ZuluGula wydaje się nie działać.

17

Odp: EverDrive od Krikzza

tu https://krikzz.com/store ale widze ze juz sie nie da.

ale chyba tu mozna https://everdrive.me/

Ostatnio edytowany przez micromax (2020-03-13 11:44:17)

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

18

Odp: EverDrive od Krikzza

Sytuacja z covidem zniechęciła mnie do zakupów na Ukrainie i zdecydowałem się na Chińczyka, który dotarł do mnie w mniej niż 2 tyg. od zamówienia i działa tak jak potrzebowałem.