Temat: Filmy na KMK/JŻ, IDEa, IDEPlus

Hejka,

Pamiętacie temat odtwarzania filmików na SIDE sprzed kilku lat?
Działo się wtedy trochę na AtariAge-u:
https://atariage.com/forums/topic/21168 … /#comments

Wziąłem ostatnie źródła opublikowane przez Phareona, zamieniłem rejestry, dodałem detekcję PBI i oto jest on: player zremiksowany dla KMK/JŻ v1, IDEa, IDEPlus.

Sukces jest niestety połowiczny:
* KMK/JŻ v1 oraz IDEPlus sprawdziłem na emulatorze - działa bez zarzutu
* IDEa - sprawdzona na realnym sprzęcie. Tu są schody, bo wiele zależy od karty.
SanDisk Ultra 1GB nie ma najmniejszych problemów.
Z drugiej strony Kingston 8GB z kwiatkiem oferuje bliżej nieokreśloną kaszanę. Jednocześnie ta sama karta włożona do SIDE jakoś odtwarza. Trochę glitchuje (ale mniej niż CP2077). Ma ktoś pomysł gdzie może być przyczyna?

Dla chętnych - binarka, oryginalne i zmodyfikowane źródło w załączniku.
Na onedrive kilka teledysków: https://1drv.ms/f/s!Al-x2lbdaRKHjdlep1YlMp3VD_SOOg

Zapraszam do testów.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2020-12-20 17:08:13)

Post's attachments

movplay.zip 12.18 kb, liczba pobrań: 6 (od 2020-12-20) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
grzybson/SSG^NG

2

Odp: Filmy na KMK/JŻ, IDEa, IDEPlus

Ja się tak bawiłem na AVG bo on umie odtwarzać z pliku (nie trzeba pakować luzem na kartę). Nawet sobie skrypty w Linuksie przygotowałem do automatycznego przerabiania filmów. Działa fajnie tylko dźwięk mocno cichy.

"Kwiatkowe" Kingstony mają kłopoty z trzymaniem specyfikacji. Mogą być zbyt powolne. Już nie pamiętam, czy to było akurat na Kinkstonie ale miałem taką sytuację, że ten sam film, który ładnie się odtwarzał z jednej karty, z innej nie chciał (po prostu się nie wyrabiała).

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-12-20 17:15:54)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Filmy na KMK/JŻ, IDEa, IDEPlus

Ja mam skrypty do VirtualDuba i jakoś idzie :)

Mam jeszcze dwie karty, ale nie testowałem ich na IDEa
* przemysłowa Allen Bradley 128MB - w ogóle nie daje rady, na SIDE wali błędem IDE
* Niebieski Kingston 1GB - na SIDE obraz w porządku tragiczny dźwięk.

Zaskakuje mnie ten kingston z kwiatkiem - na SIDE nawet daje radę, na IDEa - kaszana. Jakby sam fejs wprowadzał jeszcze opóźnienie.

Ktoś testował dostępne na Alledrogo karty Transcenda? A co z przelotkami SD-CF?

grzybson/SSG^NG

4

Odp: Filmy na KMK/JŻ, IDEa, IDEPlus

Ja używałem właśnie Transcendów z Side2 - nie było problemu.

[Edit]
A jak chcesz Monty Pythona już po konwersji to daj znać na priv :-)

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-12-20 17:58:58)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Filmy na KMK/JŻ, IDEa, IDEPlus

grzybson napisał/a:

Wziąłem ostatnie źródła opublikowane przez Phareona, zamieniłem rejestry, dodałem detekcję PBI i oto jest on: player zremiksowany dla KMK/JŻ v1, IDEa, IDEPlus.

ale ten player też czyta raw dane wrzucone wprost na dysk jak rozumiem?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Filmy na KMK/JŻ, IDEa, IDEPlus

Tak jest. Czyta RAW dane tak samo jak wersja dla SIDE, począwszy od LBA16.

Ostatnio testowaliśmy z Zaxonem jego CFki - kilka Transcendów 128MB, jedna PQI, jeszcze jakieś noname-y. Na większości od razu waliło błędem IDE. Tylko na jednej coś tam było widać (pół obrazu co ileś klatek). Jak na razie SanDisk Ultra króluje.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2020-12-24 00:04:58)

grzybson/SSG^NG

7

Odp: Filmy na KMK/JŻ, IDEa, IDEPlus

hehh, to by nie tracić możliwości boota z dysku, to najlepszym rozwiązaniem by było opcjonalne odpalanie filmików z urządzenia slave. Da się to w ten sposób ogarnąć?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info