1

Temat: Ma ktoś Vistę?

Jeśli tak, proszę o próbę zainstalowania RECOIL i sprawdzenia, czy RECOILWin się uruchamia. Jeśli wyskoczy komunikat błędu, poproszę zrzut ekranu. Dzięki!

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

2

Odp: Ma ktoś Vistę?

Hej!

Windows Vista już co prawda nie mam na żadnym realnym hardware, ale uruchomiłem ją pod Virtualbox, dokładnie to chodzi o Windows Vista Biznes (x32) [Service Pack 2], wygląda na to że RECOIL zainstalował się bez problemu:

http://seban.pigwa.net/aa/VirtualBox_windows%20vista_28_02_2021_18_03_58.png

ps1) pomyśl proszę aby dodać do rapo, ew. na stronie z RECOIL jakiś plik z przykładowymi plikami (będzie łatwiej testować osobom które nie mają takiej kolekcji plików różnorakich na dysku). Wiem że to może być problematyczne ze względu na prawa autorskie, ale może dałoby się dodać jakieś parę obrazków które nie są objęte prawami autorskimi?

ps2) nie sprawdzę niestety na Windows Vista x64 ponieważ nie mam żadnego obrazu systemu w tej wersji.

3

Odp: Ma ktoś Vistę?

Super, dzięki!

pomyśl proszę aby dodać do rapo, ew. na stronie z RECOIL jakiś plik z przykładowymi plikami (będzie łatwiej testować osobom które nie mają takiej kolekcji plików różnorakich na dysku).

Jest od zawsze examples.zip i aktualizowany na bieżąco. :) Przy czym są to po prostu moje pliki testowe, więc są interesujące ze względów technicznych, a nie estetycznych. Nie badałem licencji każdego pliku, natomiast odfiltrowałem NSFW.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

4

Odp: Ma ktoś Vistę?

Fox napisał/a:

Jest od zawsze examples.zip i aktualizowany na bieżąco. :)

Ależ ja jestem ślepy... wczoraj właśnie tam szukałem, bo mi się wydawało że kiedyś widziałem, ale wczoraj nie zauważyłem. Prawdę mówiąc to ja nie wiem jak mogłem tego nie zauważyć :)

Co do Visty to chciałem sprawdzić na maksymalnie zaktualizowanym systemie, ale już nie dam rady bo MS postanowił że wszystkie podpisy będą już tylko SHA-2, a Viśta domyślnie potrafi tylko SHA-1... więc Windows update już po prostu nie działa w tym systemie (tak wiem że nie ma on już od lat wsparcia, etc... ale i tak uważam takie postępowanie za czyste kures#&%$&##&. Powinni pozostawić możliwość aktualizacji chociażby w celach historycznyo-wykopaliskowych. Ew. wydać taki super-viśta-update pack i zapomnieć raz na zawsze o tym systemie)

Ostatnio edytowany przez seban (2021-03-01 13:01:05)

5

Odp: Ma ktoś Vistę?

Vistę 32 bit mam, ale na razie nie sprawdzę, bo w tamtym kompie padł zasilacz... Jak wymienię kondensatory to zobaczę (może i 64 bit spróbuję).

Co do update-u to nie wiem jak jest obecnie, ale jeszcze w 2018 Vista ściągała update-y, instalowała je, a po instalacji Service Pack-a uaktualniała Windows Update i... update przestawał działać. Szukałem wtedy rozwiązania i ludzie pisali, że to wina serwera. Tymczasem wyglądało na to, że sam update się uszkadza/ł, bo przy odłączonym internecie tak samo jak przy podłączonym w nieskończoność sprawdza/ł update. A skoro wcześniejsze update-y ściągał to znaczy, że serwer działa/ł. Może jest na to jakiś sposób?