1

Temat: [S] Telefon ISDN Ascom Eurit 4000

Hej!

Wiosennych porządków ciąg dalszy, tym razem mam do zaoferowania stacjonarny telefon "biznesowy" przeznaczony do współpracy z linią ISDN. Jest to produkt firmy ASCOM, model Eurit 4000.

Telefon ma swoje lata i był wykorzystywany przez długie lata jako telefon współpracujący z terminalem NT1 i linią ISDN od TP S.A. ... potem gdy już zrezygnowałem z usługi ISDN telefon służył następne lata jako VoIP podłączony do routera Fritz!Box 7050. Część routerów tej firmy ma po prostu gniazdo ISDN i router taki działa jak centralka telefoniczna i potrafi realizować połączenia VoIP przesyłając wszystko do telefonu ISDN.

Także jeżeli ktoś chce się "pobawić w ISDN", lub skorzystać z tego telefonu jako aparatu/terminala VoIP, może mieć taką okazję. A jeżeli ktoś ma do kompletu kartę ISDN do komputera, trochę zacięcia, czasu i wiedzy to może eksperymentować ze stworzeniem własnej mini-centralni VoIP w oparciu o np. Asterisk-a.

Kończąc już ten nieco przydługi wstęp, oto wspominany telefon, w komplecie pełne oryginalne okablowanie i zasilacz:

http://seban.pigwa.net/temp/eurit4000_c.jpg

http://seban.pigwa.net/temp/eurit4000_a.jpg


Proponowana przeze mnie cena to 40zł + koszt wysyłki (paczkomat inpost). Sprzęt oczywiście ma swoje lata i nosi widoczne ślady użytkowania.

Do tego telefonu mogę dorzucić też Router Fritz!Box 7050 (za dodatkowe 30zł), ale muszę się upewnić że router bo tylu latach nadal ma się dobrze, jeżeli ktoś jest tym zainteresowany to oczywiście sprawdzę router.

Jeżeli ktokolwiek byłby takim sprzętem jak Eurit4000 zainteresowany to powinienem mieć gdzieś jeszcze następne egzemplarze. Ten widoczny wyżej mi się nawinął pierwszy pod rękę podczas porządków.

Ostatnio edytowany przez seban (2021-03-01 11:27:38)

2

Odp: [S] Telefon ISDN Ascom Eurit 4000

sprzęt widzę jednak zbyt rzadki/nieprzydatny/mało ciekawy/zbyt hardcorowy :) Proszę o zamknięcie tematu.