1

Temat: Buduję sobie klawiaturę (pytania, wątpliwości, przebieg prac)

Witam po przerwie.
Moja ataryna dalej leży ubita, ale zamiennika (płytki) fredka od Simiusa już płyną, więc mam nadzieję na wskrzeszenie.
Więc skoro nadzieja jest i wyposażyłem się też w potężne narzędzie jakim jest drukarka 3D to można wrócić do roboty :D

Zadko się pojawiam, więc pewno nikt nie pamięta (o co ciężko nawet mieć pretensję, bo dawno o tym pisałem :D) klawiatura ma być wariacją XE+ST, czyli klasyczna klawiatura (układ) z XL/XE + osobne klawisze kursora i blok numeryczny.

Zaczątek już jest (zdjęcie), a reszta czeka na kolejne weekendy (w tygodniu kilkugodzinne wydruki odpadają).
----
Problem w klawiszach kursora, bo są 2 opcje i nie wiem która będzie lepsza.
1. Klasycznie, czyli podpięte pod Control+strzałka. Pomijam tutaj póki co problem zwierania 1 klawiszem różnych linii.
2. Jako F1-F4.

I właśnie problem mam z klawiszami f1-f4, bo niby rozwiązanie najprostsze, dające dodatkowe opcje (z SHIFT i CONTROL), ale czy działające zawsze, w każdym programie?
Czy jednak pewniejsze będzie rozwiązanie nr 1 mimo braku paru dodatków.

Płyta to 65XE bez ECI, obecnie nadal martwa, więc nawet nic nie sprawdzę, a chciałbym już zacząć prace.

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2021-03-17 22:36:38)

Post's attachments

1.JPG 86.56 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Buduję sobie klawiaturę (pytania, wątpliwości, przebieg prac)

Kiedyś dorobiłem klawisze F1-F4 w klawiaturze od XEGS i generalnie wszędzie tam gdzie używany jest std E: lub jego odpowiednik klawisze funkcyjne działają jako sterowanie kursorem bez problemu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Buduję sobie klawiaturę (pytania, wątpliwości, przebieg prac)

Oooo i to brzmi niezwykle obiecująco oraz ułatwi pracę, chociaż płytkę pod kursory to akurat powinienem zrobić.... gorzej z tak dużymi jak ta pod główną klawiaturę, jeszcze nie opanowałem tej sztuki w wystarczającym stopniu.

4

Odp: Buduję sobie klawiaturę (pytania, wątpliwości, przebieg prac)

Można powiedzieć, ze coś zaczyna się wykluwać.

https://lh3.googleusercontent.com/fife/ABSRlIois6K9ca1N09_8-i3bw0yKYmUOH8cjatJh7xstx55UKmTCWA7wNbrjA1_zEWafBFSnMrSJd4K9lhiHhGBXD59NvRaH-VfFyEplBTUbbiBFYjjU3rU_gXp8lt9vAm09kRoi5HmfjaHM8TFD6LnILsAna-NPCoW9FkJJ1OzaNwUzO1AI8NzyyU69C_xTx4TaMhSsGeTvWj56GmVbhi_rvV7B5BnQ6iNbJWvxZJg15jACf4_fMpEODQeW_s9FXz5RCM1oY4Gq6v2tis7QlFNyVbkG_McWTGRjbrCc2oW60eox4zLJz1Kf3vLU4v3UbERswZJ6mlsBA7jr4yvNsROrCfieXuXSxluA-kb_NpKLQt2OEXCFWTcSdB89XvrI6-HVOu850nJIPPjcwNr7mbA4puklyFCd-k27jFbgDFV5fgy91VlRlLZqxL1puzrI1E3sQtl-ytF5ZitL_Xz5Mg21RK2bVSwXLg1zM-KXVJsymYYYZJgKFc4pZVvoP_D_mhVOhLZRBjaRuCzqp27mfXrCLpiBuI8QRoMrx5Q7GMYn6dhjtu9U9PSaapjXcUQxh9XzpnZntmTJqisEDQfSBOTWYl2KyhAa1vCEWhLL6nnwJkrxz49sVmexdHOEnZmwqEfsT0J140MpSgsqoIYzLlJhZMtvmH-6QeF6T4EEUScvD3-_xE7_B2MW3YFdJXj0hlGv60mI1eMyifMeKXlKZGYuErR2xdTJTghe6g=w3780-h1866-ft

---- edyta ----

Po kolejnej awarii serducha projektu chęci zmalały, ale skoro zacząłem to może wolniej ale coś trzeba robić.
I tak wykluła się obudowa, będąca też mocowaniem klawiszy (świeża sprawa, jeszcze na szybko poklejone taśmą... co widać :D).
https://lh6.googleusercontent.com/ClhfheNtMEjznrxhdVEMafakdq9NWdqgu4ZvZZSEUtCzqT0Ky9L-Fwj6b3ciR-JcA1wyS5mPTiApWQ=w2947-h1740

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2021-04-11 17:27:28)