Temat: 7800

Od jakiegoś czasu myślę o 7800 i dochodzę do wniosku że chciałbym ta maszynkę mieć (czy to ma sens to inny temat...).
Kolekcjonuje ktoś 7800, akcesoria, gry? Ile trzeba przygotować na konsolę w pudełku w dobrym stanie? Które gry lub akcesoria są mega rzadkie..? Czy w Polsce był to "popularny" sprzęt i czy dzisiaj są ludzie "interesujący" się nim...?

2

Odp: 7800

100€ to dobra cena za konsolę i pady. Ja kupiłem trochę taniej, a ostatnio kolega z forum w tej cenie miał jeszcze karty z grami.
Obowiązkowy jest moduł poprawy grafiki UAV (Ultimate Atari Video) oraz programowalny kart DragonFly naszego kolegi RJ1307.

Popularność w Polsce była znikoma, w sumie to dopiero ostatnio konsola zdobywa nasz rynek.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: 7800

Mam konsole i mam prawie cala biblioteke.

Rzadkie sa gry od Activision, Absolute oraz Froggo. Wiekszosc od Atari mozna zdobyc po £10-£20. Sporo gier mozna kupic we Wloszech i w UK.

Musisz miec swiadomosc, ze gry sa w wersji NTSC i PAL, tak samo jako konsole. Istnieje tez konsola zwana Peritel, ktora ma wyjscie RGB na DINie takim jak Atari ST, a na drugim koncu jest SCART. Takie cos we Francji sprzedawano. To jest konsola PAL z dodatkowym daughterboardem wlasnie obslugujacym to wyjscie.

Gry od Atari w zasadzie sie nie roznia w zaleznosaci czy sa to wydania PAL czy NTSC, obydwie gry Froggo sa tylko w NTSC, gry Absolute aja rozne wydania na NTSC i PAL i do tego PAL byly w dwoch smakach. Nie wiem czy chcesz zbierac cala biblioteke, wiec nie wiem czy powyzsze informacje maja jakas wartosc.

4

Odp: 7800

Dzięki pięknie. Czy będę chciał całą bibliotekę - jeszcze nie wiem. Na pewno będę chciał mieć "must have" gry (dla mnie np. commando czy ikari warriors ;))
Co do francuskiej wersji - czy to jest faktyczne RGB (tzn. czy jakość różni się znacząco od zmodowanego s-video)?