251

Odp: Atari ST ATX - czy się uda?

No ok, ale nie zmienia to faktu, że kontaktu z autorem Eiffla nie ma, więc nie ma kto tego zrobić:-)
Na stronie Eiffla jest jeszcze wpis taki, że niby wersja 2.0 firmware miała powstać, ale nie jest już zgodna sprzętowo z dotychczasowym Eifflem, bo miał być szybszy zegar do mikrokontrolera, to i być może inne zmiany sprzętowe były planowane.
http://didier.mequignon.free.fr/eiffel-e.htm

Na powyższej stronie jest tylko opis wersji 2.0, ale nigdzie w necie nie znalazłem już informacji ani o nowszym sprzętowo Eifflu, ani o dostępności firmware nowszego. Ostatnia dostępna wersja firmware to 1.10 i takiej tu używamy.

Dla wersji 2.0 napisano, że miały być takie zmiany: Taktowanie urządzenia 8MHz zamiast 4MHz. Tam napisano, że się nie wyrabia szybkością transmisja i gubi niektóre kody przesyłane. Miała być też poprawka repetycji wciśnięć klawiszy. Te rzeczy tłumaczyły by to co się czasami dzieje, że klawisze się blokują czasem, np. jakiś klawisz sam się wciska. x_angel pisał mi o zasilaniu, ale ja znalazłem, że to są problemy powtarzalne, można znaleźć na naszym forum informacje o tym, pisane przez Krolla i kogoś tam jeszcze, nie pamiętam, bo w sumie nikt nie dyskutował o tym Eifflu u nas za dużo. Opisy tych problemów znalazłem też w wątkach na atari-forum i atariage, ale nigdzie nie było też rozwiązań, za to wszędzie było info, że nie ma kontaktu z autorem Eiffla.

Na powyższej stronie widnieje też informacja taka:
Near all IKBD supported (only IKBD_SET_MOUSE_THRESHOLD, IKBD_SET_FIRE_BUTTON_MONITOR, and IKBD_CONTROLLER_EXECUTE are not supported).

Nie znam się na tych procedurach systemowych, bo jak pisałem wcześniej nigdy nie programowałem nic na ST. Ale patrząc na nazwę procedury, może IKBD_SET_FIRE_BUTTON_MONITOR to jest właśnie to co nie działa i dlatego fire w grach nie chodzi? Ja nie umiem, ale gdyby ktoś potrafił jakoś zdebugować czy te niedziałające gry wykorzystują może właśnie tą procedurę, albo ktoś umiał by sprawdzić co ta procedura właściwe robi i czy to może mieć związek?

Przykładowe gry, w których na Eiiflu nie działa fire, a działa zamiast niego prawy przycisk myszy:
Prehistorik
Gods
Fred
Dizzy Prince of the Yolkfolk

Ilość gier rośnie, a ja sprawdziłem tylko coś koło 30-40 tytułów, przy czym nie są to jakieś tam byle gry, tylko czołówka hiciorów...

252

Odp: Atari ST ATX - czy się uda?

Poprawiłem interfejs Eiffel na potrzeby na potrzeby płyty ATX w kwestiach opisywanych we wcześniejszych postach.
Tu jest osobny wątek na ten temat: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=19470