Temat: Atari LYNX 1-gen

Witam!
Mam okazje kupic atari lynx w bardzo ladnym stanie jak nowe ale sprzedajacy mowi, ze jedyny minus to poziome linie na wyswietlaczu i tu moje pytanie czy jest to latwa usterka do usuniecia tzn tylko wina kondensatorow czy moze byc cos powazniejszego i lepiej jej nie kupowac?

2

Odp: Atari LYNX 1-gen

generalnie, to czy ten wyświetlacz jest "sprawny", czy też nie to oryginalne po 30 latach nadają się na złom. Jest mod z nową matrycą TFT i świeci to przepięknie lecz ... jest to dość droga zabawa. Z czego pamiętam to może do 600pln się zmieści. No i nie mam pewności, czy był to mod ogólnie dla dowolnego modelu Lynx'a, czy też tylko dla "dwójki".

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Atari LYNX 1-gen

Popieram. Mam jedynkę z MacWilem (czy jak to się tam nazywa) I jest bajka.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Atari LYNX 1-gen

Widzę że post zduloway, mam nowego lynx-a II, jego wyświetlacz, podkreślam nowy!
To dno i wodorosty.

Dokupiłem na yeajcu, nowego Tft jak Pin pisze,

5

Odp: Atari LYNX 1-gen

przy tym modzie z nowym wyświetlaczem polecam też wyjście VGA. Robi to robotę.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Atari LYNX 1-gen

Po co?

7

Odp: Atari LYNX 1-gen

Jak zobaczysz, to zrozumiesz.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Atari LYNX 1-gen

tylo, ze ja niechce wymieniac na nowoczesny ekran, chce zostac przy oryginalnym klimatycznym, dlatego pytam czy mozna naprawic ta konsole wymieniajac tylko kondensatory czy to jest grubsza sprawa?

9

Odp: Atari LYNX 1-gen

Pitulajg napisał/a:

ze jedyny minus to poziome linie na wyswietlaczu

dołącz zdjęcie jak to wygląda, bo czuje że ktoś kto to powiedział (sprzedający) to może nie wie jak wygląda sprawny wyświetlacz w Lynx'ie i być może wszystko jest ok a uważa, że są tam jakieś linie i że to nie jest ok. Oryginalny wyświetlacz ma takie "paski" w poziomie i wygląda to faktycznie z d_upy.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Atari LYNX 1-gen

Zdjecia wlasnie nie moge sie doprosic koles w ogóle nie odpisuje na wiadomosci a konsolke znalazlem na ebay i jest tylko opcja kup teraz i w opisie ze jest nowa nigdy nie uzywana i podlaczyl ja tylko raz zeby sprwadzic no i wlasnie sa te poziome linie wiec konsola wymaga tylko wymiany kondensatorow i bedzie ok - tak napisal.

11

Odp: Atari LYNX 1-gen

Poziome linie na ekranie to problem wyświetlacza i jego konstrukcji a nie kondensatorów.
Nawet jak uda Ci się zdobyć oryginalny sprawny wyświetlacz do Lynx I to pamiętaj, że jest on zakończony folią przylutowaną do PCB, jego wymiana wymaga sporej wiedzy i precyzji.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ … xposed.jpg

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

12

Odp: Atari LYNX 1-gen

Czyli sprzedawca pewnie wie, ze wyswietlacz padniety i dlatego nie chce pokazac zadnych zdjec kiedy konsola jest wlaczona.

13

Odp: Atari LYNX 1-gen

rj1307 napisał/a:

Poziome linie na ekranie to problem wyświetlacza i jego konstrukcji a nie kondensatorów.
Nawet jak uda Ci się zdobyć oryginalny sprawny wyświetlacz do Lynx I to pamiętaj, że jest on zakończony folią przylutowaną do PCB, jego wymiana wymaga sporej wiedzy i precyzji.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ … xposed.jpg

przyjrzałem sie teraz na linxa na youtube i one nie maja poziomych lini tylko pionowe wiec moze sie zle zrozumielismy a na innym filmiku widac jak sa grube poziome i gosciu wymienia kondensatory i po wlaczeniu wszystko wraca do normy.