1

Temat: [S] - GEM ST - by Oskar sp. z o.o. - 1989

Dobry Wieczór!

Tym razem mam do zaoferowania książkę "GEM ST", wydaną w 1989 roku przez OSKAR sp. z o.o.

Książka w stanie niezłym jak na swój wiek, jednak zaznaczam że nie jest to jakiś egzemplarz kolekcjonerski w super stanie, papier nie jest spleśniały czy śmierdzący, jednak jakości takiej jaka była dostępna w 1989 roku. Książka jest spięta "fikuśną" sprężyną która jest trochę pogięta. Fabrycznie książka ma jeden błąd, zmieniono strony 82/83 i 239/240, tzn. w książce zamiast stron 82/83 są strony 240/239, a zamiast stron 239/240 włożono stronę 83/82.

Cena startowa to 13zł (koszt wysyłki paczkomatem InPost), licytacja powiedzmy do środy do godziny 20:00.

Książka wygląda następująco:

Książkę udało mi się zeskanować, ponieważ nie chciałem jej rozszywać to wyszło jak wyszło, nie miałem innej możliwości, zatem dla zainteresowanych wersją elektroniczną, plik do pobrania tutaj: GEM ST. Uwaga! Plik waży około 278MB. W PDF poprawiłem błąd (zamienione strony) o którym pisałem wyżej.

Ostatnio edytowany przez seban (2022-02-05 19:28:18)

2

Odp: [S] - GEM ST - by Oskar sp. z o.o. - 1989

biere, 20pln

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: [S] - GEM ST - by Oskar sp. z o.o. - 1989

UWAGA! w tym poście, sqward napisał że ta książka jest właściwie nic nie warta, w sumie nie potrafię się do tego odnieść, ale uczciwość nakazuje aby o tym wspomnieć. Zatem wklejam to tutaj, aby ewentualny nabywca miał świadomość że książka ma chyba jedyne "wartość historyczną".

4

Odp: [S] - GEM ST - by Oskar sp. z o.o. - 1989

25pln

5

Odp: [S] - GEM ST - by Oskar sp. z o.o. - 1989

Przykro nazwać użytkownika sqward "człowiekiem mijającym się z prawdą", ale niniejszym to czynię:
edit: tak, muzealna wartość jest trochę inna ;)

27zł z mojej strony.

Ostatnio edytowany przez ccwrc (2021-12-10 17:54:35)

6

Odp: [S] - GEM ST - by Oskar sp. z o.o. - 1989

Hej!

Ja chyba źle się wyraziłem, albo zbytnio uprościłem swoją wypowiedź (zresztą jak zwykle). Sądzę Sqwardowi zapewne chodziło o zawartość merytoryczną tej książki, zapewne w dzisiejszych czasach są lepsze i precyzyjniejsze źródła wiedzy o GEM ST, być może ta książka zawiera masę błędów i nieścisłości. Ja napisałem że nie potrafię się do tego odnieść, w tym sensie że nie jestem w stanie ocenić poprawności informacji zawartej w tej książce, ponieważ moja wiedza o programowaniu Atari ST jest znikoma, a żadnej aplikacji z wykorzystaniem GEM dla ST nigdy nie popełniłem i nie zgłębiałem tejże wiedzy. Moje parę miernych produkcji napisanych w zamierzchłych czasach w ASM 68k z użyciem Devpac ograniczała się bezpośredniego mazania po ekranie, czy też prymitywnych programów używających jedynie "command line".

Nie sądzę aby Sqward pisał to złośliwe, zapewne swój komentarz pisał w odniesieniu do rzetelności wiedzy zawartej w tejże książce, na pewno jego wiedza o programowaniu ST jest na takim poziomie że może dokonać takiej oceny, ja wolałem uprzedzić ew. nabywcę że książka może nie spełniać pokładanych w niej oczekiwań, jeżeli chodzi o treść w niej zawartą.

Dlatego wolałem o tym wspomnieć w tym wątku, wcześniej nie zastanawiałem się nad rzetelnością informacji zawartych w tej książce. Jeżeli jest tak z nią źle, to książka może przedstawiać jak wspominałem już wcześniej wartość historyczną, dlatego postanowiłem ją zeskanować i udostępnić dla zainteresowanych.

7

Odp: [S] - GEM ST - by Oskar sp. z o.o. - 1989

51 pln

Ostatnio edytowany przez AS... (2021-12-09 22:17:40)

8

Odp: [S] - GEM ST - by Oskar sp. z o.o. - 1989

Chodziło mi o to, że jest to tylko lista funkcji AES/GEM i z tego co pamiętam swego czasu nie dało mi to nic, bez jakichkolwiek przykładów i pomysłów jak to wszystko się spina razem. Tłumaczenie też było słabe i z błędami.

Dla mnie jest to słaby podręcznik. Muzealna wartość to inna sprawa i do tego się nie odnoszę.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

9

Odp: [S] - GEM ST - by Oskar sp. z o.o. - 1989

@sqward: dzięki rzetelny i rzeczowy głos w sprawie i za jej dogłębne wyjaśnienie. Gdy wspomniałeś o tym w wątku gdzie udostępniłem skany, pozwoliłem sobie tutaj o tym wspomnieć aby ew. nabywca był świadom mizernej wartości merytorycznej tejże książki (o czym przed jej wystawieniem tutaj nie wiedziałem).

Zatem jeżeli po wyjaśnienie tej sprawy ktoś chce zrezygnować z licytacji to jak najbardziej to rozumiem, bo skoro książka nie posiada walorów informacyjno/edukacyjnych a jedynie jakąś tam wartość historyczną to być może zmieniać to również zainteresowanie nią, a ja tylko i wyłącznie ze względów historyczno/archiwizacyjnych postanowiłem wykonać i udostępnić jej skan.

10

Odp: [S] - GEM ST - by Oskar sp. z o.o. - 1989

Wszystko wskazuje na to że licytację wygrał AS, o ile nadal jest zainteresowany posiadaniem tej książki. Wszystkim biorącym udział w tej licytacji dziękuję za zainteresowanie.

11

Odp: [S] - GEM ST - by Oskar sp. z o.o. - 1989

Oczywiście że zainteresowany :)
Transakcje z Sebanem to czysta przyjemność.