1

Temat: 8-4 bit sample converter for SDX

Tytułem wstępu muszę nadmienić, iż tak na prawdę to kompletnie nie mam pojęcia czy to się komukolwiek do czegokolwiek przyda.

Więc do rzeczy. Po dwóch latach nic nierobienia ukończyłem pracę nad tym czymś  - cóż, potrzebowałem programu który zapisze mi sampla 4 bit (po dwie próbki na bajt) no i okazało się że żaden z używanych i znanych mi programów na współczesne sprzęty nie oferuje mi pożądanej funkcjonalności ;) Powstało więc to coś:



Konwerter działa wyłącznie pod Sparta DOS X, plik do konwersji podajemy mu jako parametr (można to więc zintegrować z RUNEXT). Dane wejściowe to plik WAV 8 bit unsigned mono, wyjściowo każdy bajt pliku wynikowego zawiera po dwie próbki 4-bit. Program nie jest demonem prędkości - napisałem to w TBXL(kompilowany), jednakże z bożą pomocą i dopałką na CPU można powiedzieć, że działa to dość znośnie.

Plik WAV maksymalnie do 16MB, co jest w zasadzie ograniczeniem wynikającym z filesystemu SDX.

Minimalne wymagania - SDX + FDD(czy tam jego sprzętowy emulator)

Zalecane wymagania - SDX + HDD + co się tylko da :D

Mam też nadzieję, że moja zerowa znajomość języków obcych mnie nie zawiodła, więc wszelkie błędy można zgłaszać, np. tu.

pliczek:
http://pinokio.pigwa.net/8_4_BIT.ARC

Ostatnio edytowany przez Pin (2022-01-06 20:01:00)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info