1

Temat: Zamienię napędy SCSI, parity generator

Padł mi dysk w Profile 40, standardowy seagate ST 157N. Pomyślałem sobie, że nic strasznego, bo mam dysk apple scsi quantum 500MB, więc wymienię. Jednak nie wymienię, bo quantun nie ma magicznego jumpera parity. No więc jest jeszcze wewnętrzny zip 100MB SCSI, ale ten też bez parity. Więc dysk i napęd nie działają Atari, przynajmniej nie w Mega ST z Profile, TOS 1.04. Są sprawne, do starszego Maca lub Amigi. Do zipa mogę dodać zipetkę. Zamienię na dysk ok. 500MB SCSI z parity, żeby zagadał i działał w Atari. Wiem, jest przecież Ultrasatan. Jednak ten ostatnio mi spadł i gniazdo SD jest do wymiany. Poza tym lubię jak jest głośno. Przynajmniej wiem, że wszystko działa:)
Jest jeszcze inna opcja. Podobno można dodać SCSI parity generator do Protar Profile?

Ostatnio edytowany przez jarema (2022-07-03 23:00:53)

2

Odp: Zamienię napędy SCSI, parity generator

https://atari.joska.no/parity/

Było miło :) Do widzenia.

3

Odp: Zamienię napędy SCSI, parity generator

Dzięki, poradziłem sobie. Zamieniłem 500MB Apple na 250 MB z parity, więc jestem w plecy o 250 MB:). I tak namęczyłem się z driverem, dopiero scsi tool dał radę. To znaczy AHDI podzielił na partycję, a tool zrobił resztę. HDDriver i ICD okazały się bezużyteczne.
Temat do zamknięcia.