Temat: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Dzień dobry Państwu, witam serdecznie.
Mam pytanie, czy ktoś potrafi "wyciągnąć" z pliku ATR plik z grą w postaci XEX?
Posiadam grę Stealth (Stealth.ATR) gdzie mamy trzy do wyboru: 1. "zwykłą", 2. Stealth DATA, która nie działa i 3. Stealth Cheat gdzie mamy nielimitowane życia :-) i chciałbym ten jeden mieć w postaci XEX. Ktoś pomoże?

Post's attachments

Stealth.atr 90.02 kb, liczba pobrań: 16 (od 2022-09-15) 

stealth1.png 5.52 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Do uruchomienia potrzebne są dwa z tych plików. Ale w sieci jest przecież wersja XEX. http://atarionline.pl/v01/index.php?ct= … th#Stealth

Ostatnio edytowany przez perinoid (2022-09-15 16:46:26)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

perinoid - owszem jest ale żaden XEX tam nie ma nieskończonych żyć :-(
Kupiłem w roku 2015 dużo dyskietek z UK i na jednej z nich był właśnie ten Stealth
udało mi się go zgrać, no ale wolałbym mieć jego JEDNEGO jako XEX, żeby móc wrzucić sobie na kartridż
w ostateczności no będę odpalał ATR-a...

4

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Ten ATR jest jakoś zabezpieczony bo nie da się wylistować jej zawartości. Także bez pogrzebania w tej dyskietce nie ma co myśleć o wyciągnięciu z niej plików.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Może łatwiej by było zrobić sobie nieśmiertelność w normalnej wersji. Niedawno larek na swoim kanale youtube pokazywał jak się robi nieśmiertelność w grach.

6

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Może jeden z ATRów   Multiboot....   ma funkcję extract 

http://ftp.pigwa.net/stuff/collections/ … index.html

7

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Oczywiście odwdzięczę się za pomoc w "wydobyciu" tego XEX-a - kwestia dogadania.

8

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Hej!

Co prawda nie chciało mi się nic wycinać z załączonego wyżej źródła, ale zrobiłem od nowa wersję file z trainerem bazując na tym co jest dostępne na atarimania.com.

Mam nadzieję że ta wersja będzie przydatna, masz w niej możliwość wyboru nieskończonej liczby żyć i nielimitowanej energii, nadal jednak można zginąć rozbijając się o atakującego przeciwnika. Plik dodaję jako załącznik do tego posta.

UPDATE: Podmieniłem plik, zmiana jest kosmetyczna, spakowałem dodatkowo segment zawierający logo "Broderbund", na początku nie chciało mi się tego robić, ale zawsze to 2kB mniej.

Ostatnio edytowany przez seban (2022-09-16 12:43:18)

Post's attachments

stealth (trained).xex.zip 20.42 kb, liczba pobrań: 37 (od 2022-09-16) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

9

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Ale pięknie ten trainer zrobiony! Super:-)

10

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

seban napisał/a:

nadal jednak można zginąć rozbijając się o atakującego przeciwnika.

dodaj jeszcze to i niech sie chlopak bawi..

C 5E08 EA EA

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

11

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

xxl napisał/a:

dodaj jeszcze to i niech sie chlopak bawi..

ale ja celowo zostawiłem możliwość śmierci, takie ułatwienie to byłoby już zbyt daleko idące ułatwienie i zepsucie radości z gry :)

No ale jeżeli ktoś chce się bawić w dalsze przeróbki, to załączam wszystkie pliki + źródła dzięki którym powstała wersja file z trainerem.

Mq napisał/a:

Ale pięknie ten trainer zrobiony! Super:-)

Dzięki! Cieszę się że się podoba! :)

Ostatnio edytowany przez seban (2022-09-16 10:35:14)

Post's attachments

stealth.trainer.zip 82.41 kb, liczba pobrań: 24 (od 2022-09-16) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

12

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

to by byla "niesmiertelnosc" :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

13

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Seban! Jesteś wielki! Napisałem priv.
Natomiast nasuwa się kolejne pytanie, czy byłbyś w stanie zrobić to samo w grach - Jet Boot Jack oraz H.E.R.O.?
Bardzo lubię te gry ale są cholernie trudne :-)

Jeszcze raz dzięki!

14

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Myślę, że Ty sam byłbyś w stanie to zrobić ->

Ostatnio edytowany przez maw (2022-09-17 20:42:31)

___
Press play on tape...

15

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

maw - dzięki! Próbowałem trochę z tym co Larek mówi, w Jet Boot Jack - niestety nie uruchamia się, z H.E.R.O. jest jeszcze gorzej...
Dlatego chciałbym aby ktoś kto to ogarnia zrobił, oczywiście nie za darmo :-)

16

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Jaro124 napisał/a:

Bardzo lubię te gry ale są cholernie trudne :-)

Mają być trudne. Oglądnij "Gramy na Gazie" gdzie Borsuk je przechodzi i TRENUJ! :P
Seban ma poważniejsze misje i nie należy go rozpraszać ;)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

17

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Stealth jest super, ale da się naprawdę przejść bez trainerów.

Seban jest wielki.

A co do trainerów, fajnie by było, jakby emulator miał je wbudowane - może wrócę do pomysłu z tego wątku, dodanie prostych trainerów to oczywista oczywistość :)

: 404. Stopka not found

18

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Hejka!

eru napisał/a:

Seban jest wielki.

No nie przesadzajmy, czasami człowiek musi zająć się jakimi innymi tematami aby głowa mogła odpocząć od spraw bieżących i monotonnych. Tak traktuję takie mini-zadania :) Są po prostu relaksująco odprężające (jeżeli mam oczywiście czas aby się czymś takim zająć).

Jaro124 napisał/a:

Natomiast nasuwa się kolejne pytanie, czy byłbyś w stanie zrobić to samo w grach - Jet Boot Jack oraz H.E.R.O.?

H.E.R.O. było nawet dość proste ... dołożyłem "trainer" i spakowałem packerem SoTe. W załączniku jak zwykle dodaję wersję gry z trainerem oraz źródła, dla zainteresowanych, może kogoś to zainspiruje do własnego wykonywania tego typu przeróbek.

Tę wersję przygotowałem bazując na obrazie carta który leży na atarimania, trzeba było wykonać również minimalny "crack", bo gra próbowała zamazywać obszar $8000-$BFFF w którym się znajdowała, to oczywiście nie przeszkadzało w niczym gdy gra odpalała się z cartridge, ale jeżeli próbowało uruchomić się "dump" z pamięci RAM to tak prymitywne "zabezpieczenie" skutecznie blokowało taką możliwość.

eru napisał/a:

A co do trainerów, fajnie by było, jakby emulator miał je wbudowane - może wrócę do pomysłu z tego wątku, dodanie prostych trainerów to oczywista oczywistość :)

W jakimś stopniu jest to wbudowane a Altirra (menu "Cheat", opcja "Cheater") ale nie jest to zbyt intuicyjne narzędzie dla nazwijmy to "zwykłych" użytkowników. Jeżeli swój projekt rozbudowałbyś o coś na ten kształt ... to mógłbym się jedynie cieszyć :) Zawsze to fajna dodatkowa opcja dla atari800! (Altirra co prawda działa z wine, ale czy odpalanie emu w ten sposób jest mało wygodne :) zdecydowanie wolę atari800 na platformach *.nixowych).

Ostatnio edytowany przez seban (2022-09-19 12:07:11)

Post's attachments

hero (trained).xex.zip 8.89 kb, liczba pobrań: 29 (od 2022-09-19) 

hero.trainer.src.7z 15.98 kb, liczba pobrań: 11 (od 2022-09-19) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

19

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

eru napisał/a:

Stealth jest super, ale da się naprawdę przejść bez trainerów.

Jak kiedyś grałem w tę grę i ją ukończyłem, to ona wypisała na koniec cytat... potem zagrałem jeszcze raz po jakimś czasie i zobaczyłem znowu cytat ze słów znanej osoby (chyba był to Albert Einstein)... gdy robiłem ten trainer i przeglądałem pamięć którą zajmuje gra, ze zdziwieniem zobaczyłem że tych cytatów w grze jest naprawdę cała masa, nie liczyłem dokładanie ale gro pamięci zajmują te cytaty jest ich chyba "dziesiąt"... dużo pracy zajęło samo wybranie tychże cytatów... :) Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy że ta gra została dopracowana w takich szczegółach :)

@Jaro124: Jeżeli chodzi o "Jet Boot Jack" rzucę okiem jak będę miał chwilę wolnego czasu, jeżeli nie będzie w tej grze jakiegoś strasznego zamiąchu to również spróbuję zrobić wersję z nieśmiertelnością, proszę jedynie o cierpliwość :)

20

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Hero super strajnowany:-) Ja wiem, że to małe robótki, ale mi się podoba mimo wszystko elegancki sposób w jaki to robisz i zwracanie uwagi na szczegóły. Brawo!

21

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

jet boot jack z trajnerami jest tu:

http://patch.atari.pl/index.php

- rozpoczynanie od dowolnego levelu
- POWER nigdy się nie kończy
- nieskończona ilość żyć
- brak kolizji z tłem, windami i przeszkadzajkami
- brak windy poziomej lub pionowej nie zabija

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

22

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

eru napisał/a:

Stealth jest super, ale da się naprawdę przejść bez trainerów.

potwierdzam;)

23

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

No to jeszcze dorzucę tego "Jet Boot Jack", zajrzałem z ciekawości do oryginałów (tzn. obrazów ATX i CAS utworzonych z oryginałów). Powiem że loader gdy w wersji ATX jest bardzo fajnie pomyślany, debug tego i analiza bez emulatora w dawnych czasach musiała być bardzo niewygodna i czasochłonna, świetne tricki ze zmienianiem wskaźnika stosu (TSX, TXS) i "skoki (a właściwie powroty) "za pomocą instrukcji RTI zamiast RTS, super pomysł. Wielka szkoda że do Polski w tamtym czasie docierały już tylko "połamane" wersje tych wszystkich gier. Ile to by się człowiek wtedy ciekawych rzeczy naoglądał i ile nowego nauczył ;-)

A skoro już zagrzebałem się w dłubaniu w tym to koniec końców zrobiłem jednak wersje file z wersji kasetowej, chciałem mieć pewność że niczego nie zepsuję, a nie chciało mi się aż tak dogłębnie grzebać w loaderze z wersji dyskowej.

Jak zwykle dołączam zarówno wersję file z trainerem jak i również wszystkie materiały źródłowe.

W trainerze mamy możliwość wyboru zarówno nieograniczonej liczby żyć jak i nielimitowanej energii na "odrzutowych" butów Jacka ;) "Poprawki" działają dla obu graczy, oczywiście gdy wybierzemy taki tryb gry.

Post's attachments

JetBootJack (trained).xex.zip 12.55 kb, liczba pobrań: 22 (od 2022-09-21) 

JetBootJack.trainer.src.7z 36.33 kb, liczba pobrań: 7 (od 2022-09-21) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

24

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

solo/ng napisał/a:
eru napisał/a:

Stealth jest super, ale da się naprawdę przejść bez trainerów.

potwierdzam;)

Ja kiedyś na kasecie posiadałem tylko wcześniejszą/roboczą wersję tejże gry, która była zatytułowana "LANDSCAPE", oj grałem w nią jak nawiedzony, ta gra ma coś takiego w sobie że człowiek może lecieć i lecieć :) oczywiście walczyłem również bez trainera, wtedy nie potrafiłem go sobie jeszcze "dorobić" :D

25

Odp: Stealth z cheat-em "wyciągnięcie" XEX z ATR

Dziękuję Wszystkim za wsparcie a w szczególności Sebanowi! :-)