26

Odp: Turba do malucha w Polsce

Aaaa... i to jest pewnie ten FLASH format we FlashDOSie by Marcin Długosz, chyba rozumiem! :)

I Ty zostaniesz big endianem...

27

Odp: Turba do malucha w Polsce

Zapraszam do czytania SERIOUS'a
Czy ktoś pamięta takie czasopismo jak IKS?
Był tam system TURBO 2T06.
Zrobiłem, działało za zwykłym magnetofonem.
Mam schemat, mam ten model, mam na taśmie kilka plików w tym formacie.
Nie będę tu gęby strzępił. Odsyłam do SERIOUS'a.
Ale tak, mogę spróbować odcyfrować co to za zwierz, ale muszę to mieć w domu.
Odcyfrowałem nie jeden schemat w/g połączeń na płytce i sądzę że dam radę.
Czasmi scalaki mają starte oznaczenia i wtedy dla uspokojenia nerwów wypijam jedno fiFFko w trzech. Ale tylko i wyłącznie wtedy.

Ale mam też inny model jeszcze nierozcyfrowany. Ktoś z okolic Gdańska podarował mi magnet a w nim turbo. Raczej obok niego. Bo płytka jest wielkości jak pół stołu. (elementy są baaaardzo lużno montowane). Niestety nie mam oprogramowania.
Ale schemat mieć będę bo da się to rozkodować.
Na pewno nie jest to żaden system wymieniony w powyższych tekstach. Jest to coś między nogą wołową i świńskim kopytem.
Czytajcie SERIOUS tam któregoś razu to opiszę.
Hołk!

Zenon ten od SERIOUS"a

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2005-09-04 14:44:20)

28

Odp: Turba do malucha w Polsce

A słyszeliście o TOSie? Czytałem o nim w 'Tajemnice Atari'. Nawet go przepisałem (listingi DATA). Ale nie zadziałał (tj. działał, ale nie współpracował z 'T:' - paski były, ale nie wgrywał nazw; gdy używałem np. SLOADERa to wgrywał gierki, a bez niego nie radził sobie). Później dowiedziałem się, o poprawkach do niego. Przeredagowałem i ... kupa. I tak nie działał. Nie wiem czy to mój błąd? Inną tajemniczą rzeczą związaną z TOSem jest jego kompatybilność z resztą systemów Turbo2000 - nie wiem czy chodziło o hardware, czy software? Może ktoś go ma - sprawnego - w swoich zbiorach?!

29

Odp: Turba do malucha w Polsce

... a jak juz tak odgrzaliście temata - to BLIZZARD miał bodajże 9600 baud ;) - więc T2000/x kuca :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info