1

Temat: obudowa do Falcona na ebay

heja

ktoś się mnie pytał o obudowę do Falcona,

jest na angielskim eBay...

ktoś potrzebuje?

https://tiny.pl/w4fbw

podro

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

2

Odp: obudowa do Falcona na ebay

potrzebuję góry + klawiatury, ale za te pieniądze, to spodziewałem się wersji pozłacanej - przynajmniej...
ambitnie jak na ktosia z zerową historią sprzedaży

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: obudowa do Falcona na ebay

Candle, zgadza się, ale uwierz mi że że to dobra cena - trochę obserwuję aukcje ;) jak za ładną obudowę. Aż się dziwię, że ogłoszenie jeszcze wisi.

Gość ma sporą historię sprzedaży, w opisie jest też napisane, że być może będzie klawiaturę sprzedawał.

A jeśli potrzebujesz tylko góry - kup od STe - różni się otworem na FDD no i emblematem, który można kupić. Będzie taniej ale nie będzie oryginalne. A koszty takiej ładnej obudowy z emblematem to pewnie z 500 będziesz musiał dać (bez kosztów wysyłki)

pozdro

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

4

Odp: obudowa do Falcona na ebay

Wysyłka z Polski. Brodnica.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: obudowa do Falcona na ebay

piter napisał/a:

uwierz mi że że to dobra cena - trochę obserwuję aukcje

Dobra... w czasach obrzydliwie chorych cen za byle gufno.  Ja się z tą patologią nadal nie godzę. Czekam aż ta bańka z gufnem pęknie prosto w paszcze spekulantów :-P

piter napisał/a:

Aż się dziwię, że ogłoszenie jeszcze wisi.

A ja życzę żeby wisiała i "kisiała" :-P

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

6

Odp: obudowa do Falcona na ebay

perinoid napisał/a:

Wysyłka z Polski. Brodnica.

kurde faktycznie, nie zauważyłem :) to może z Polakiem będzie można się dogadać....

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

7

Odp: obudowa do Falcona na ebay

uicr0Bee napisał/a:
piter napisał/a:

uwierz mi że że to dobra cena - trochę obserwuję aukcje

Dobra... w czasach obrzydliwie chorych cen za byle gufno.  Ja się z tą patologią nadal nie godzę. Czekam aż ta bańka z gufnem pęknie prosto w paszcze spekulantów :-P

piter napisał/a:

Aż się dziwię, że ogłoszenie jeszcze wisi.

A ja życzę żeby wisiała i "kisiała" :-P

haha racja ale z drugiej strony jak ktoś ma płytę główną tylko i leży mu już 10 lat i miał ją za 500 zł to takie rozwiązanie jest jak najbardziej i opłacalne i Falcon będzie działał... tak sobie myślę ;)

Ostatnio edytowany przez piter (2023-02-08 19:47:13)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

8

Odp: obudowa do Falcona na ebay

Jasne, każdy myśli jak myśli i ma inny budżet.

Ja myślę że to jednak dwa kawałki plastiku i ktoś chce za nie prawie 1500zł. A ta hipotetyczna płyta nie zacznie działać od włożenia pomiędzy dwa kawałki plastiku. Za to po podłączeniu zasilacza ma szansę, nawet bez obudowy.

A swoją drogą na zdjęciach widać wyszczerbienie na "grillu", więc to już drastycznie zmniejsza "wartość kolekcjonerską". Szacując ekspercko, o jakieś 1300zł :P
Tak samo dobre szacowanie jak ceny wywoławczej przez właściciela ;-)

Dobra, wystarczy. Normalnie oglądam takie ogłoszenia i olewam, ale najwyraźniej jednak w środku mi się zbiera powoli i od czasu do czasu muszę sobie ulżyć :-)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

9

Odp: obudowa do Falcona na ebay

uicr0Bee: racja, każdy ma swój budżet, ja bym kupił za 1500 zł gdybym miał tylko płytę główną od lat i nie miałbym innego Falcona. Zasilacz można kupić od czasu do czasu.

ale ceny za wysokie, zgadzam się z Tobą...

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

10

Odp: obudowa do Falcona na ebay

jestem tego samego zdania co uicr0Bee - to jest 2 kawałki plastiku, z których potrzebuje w sumie jednego, chociaż mam od ste, więc tak naprawdę to jedynie klawiatura mnie urządza
co do baniek - to ta nie zrobi bang, ani pop, a co najwyżej blop albo pfff

mogę wymienić te dwa kawałki plastiku na kilka kawałków kartonu i styropianu - mam pudełko na swoje ste ;)
"maczing serial number" i inne takie
litości

przechodze na tumiwisizm