1

Temat: [S] 4 dyski 2TB + obudowa RAID (USB 3.0 + sATA)

Panowie!!! (i Panie? )

Znalazłem jeszcze w zakamarkach moich jeden zestaw składający się z 4 dysków 2TB (Seagate Barracuda ST2000DM06) oraz
obudowy Fanteca - o takiej: https://www.morele.net/kieszen-fantec-4 … 19-737141/ skonfigurowane obecnie jako RAID5 (czyli dostępnej pojemności mamy około 6TB). Obudowa obsługuje oczywiście inne konfiguracje, więc spokojnie można wykorzystywać całe 8TB.

Zestaw ten służył kilkukrotnego przeniesienia i czasowego przechowania dużej ilości danych a potem.... leżał sobie i czekał na lepsze czasy. Może wreszcie takie nadejdą :)
A przeniesienie to wyglądało tak, że zostało na grane na tę macierz około 4-5TB danych, zawiezione do kontrahenta u niego zgrane na macierz produkcyjną i po przygotowaniu materiału przez niego był on nagrany na tę macierz zamiast źródłowego i przywieziony do odkopiowania. I tak jakieś 3-4 razy w ciągu 2 lat w sumie. I to całe użycie tego pudła.

Znając trwałość dysków, powinny spokojnie przepracować jeszcze z 5 lat, a pewnie i więcej.

Myślę, że 700zł to uczciwa cena.....

+ koszty przesyłki, ale taki towar proponuję odebrać osobiście.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2023-04-12 21:28:01)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

2

Odp: [S] 4 dyski 2TB + obudowa RAID (USB 3.0 + sATA)

Może 600zł będzie uczciwsza :)

Leniwy jestem i nie chce mi się wystawiać na allegrach czy innych olxach.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: [S] 4 dyski 2TB + obudowa RAID (USB 3.0 + sATA)

500zł ? :P

Poniżej to już sobię postawie jako rozbudowę któregoś z domowych NASów, choć nie mam potrzeby i nie chce mi się :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: [S] 4 dyski 2TB + obudowa RAID (USB 3.0 + sATA)

Za 500zł to ja chętnie zakupię, ale niestety w grę wchodzi wysyłka.

5

Odp: [S] 4 dyski 2TB + obudowa RAID (USB 3.0 + sATA)

Mogę wysłać, ale będziesz musiał poczekać ze 2 dni dodatkowo, bo zanim spakuję i zbiorę się w sobie.... :)

Paczkomatem to ze 20zł wyjdzie.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

6

Odp: [S] 4 dyski 2TB + obudowa RAID (USB 3.0 + sATA)

Podeślij na maila dane do przelewu.