Temat: Zestaw recapping małe Atari

Witam,

planuje kupić w DigiKey zestaw kondensatorów do recappingu Atari 65XE. Szukam przynajmniej 3 osób, które byłyby zainteresowane odkupieniem takiego zestawu, żeby nie płacić chorych pieniędzy za przesyłkę.
Przewidywany koszt to 40zł + koszty przesyłki.

Z inwentaryzacji CA200519 wychodzi, że taki zestaw to:
- 1x 16V 470uF
- 4x 16V 22uF osiowy
- 3x 35V 4,7uF
- 2x 16V 10uF osiowy
- 1x 16V 10uF

Zestaw, który bym miał do odsprzedaży:
- 1x 16V 470uF Rubycon
- 4x 35V 22uF Cornell Dubilier
- 3x 250V 4,7uF Rubycon
- 2x 35V 10uF Cornell Dubilier
- 1x 35V 10uF Rubycon



Pozdrawiam, Marek

P.S. Niedługo też powinienem mieć kilka sztuk UNO2SIO.

2

Odp: Zestaw recapping małe Atari

A tak szczerze po co?

Dodaj jeszcze jaka wersja płyty "gównej" bo Atari 65xe, jest kilka wersji.

3

Odp: Zestaw recapping małe Atari

Ja dodam, że dwa 4.7uF są bipolarne.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Zestaw recapping małe Atari

Ciekawe czy ten Drewniany Człowiek, robił coś takiego?
Pin, gdzie jesteś?

Odp: Zestaw recapping małe Atari

@madmark,

Jak chcesz to mogę Ci zamówić w czerwcu z Console5 i do odebrania na początku lipca.  Brat przyleci na początku lipca do polski z LA i kilka takich kompletów może wrzucić do walizki. 

W praktyce najważniejsza jest wymiana pierwszego kondensatora 470uF oraz 4 kondensatorów 22uF, które odpowiadają za zasilanie.  Dobrze jakby były low-esr.  Jak wiadomo jak coś ma rezystancję, to się grzeje, jak grzeje to szumi.
Ten pierwszy można wymienić nawet na 1000uF.  Taki jest w Atari XEGS.  Mam takie fajne polimerowe.  Mają 12mR wewnętrzej rezystancji i tylko 12mm wysokości - wyglądają tak jak amigowskie kondziołki ;)

@perinoid,

Dokładnie to trzy 4.7uF i są to kondensatory niepolarne.

Prawdę mówiąc cały czas mam konsternację czy "bipolarne" to dokładnie "niepolarne".  Zasadniczo tak, chociaż możliwe, że różnią się rezystancją wewnętrzną, którą BP będzie miał większą niż NP.  Z tego co wyczytałem BP to dwa kondensatory unipolarne połączone wewnętrznie plusami.

serwus,
Piotr


serwus,
Piotr

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

6

Odp: Zestaw recapping małe Atari

Pewnie trzy. Na szybko znalazłem na schemacie dwa w torze audio a na pamięć tego nie znam bo po co. Przy okazji - w torze audio nie ma co się grzać więc niższa rezystancja wiele nie pomoże. A szum... No cóż, to jest sprzęt lo-fi.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

Odp: Zestaw recapping małe Atari

Te dwa na środkowej lewej stronie poniżej wzmacniacza operacyjnego i trzeci obok procesora, który łączy EXTAUDIO z ECI.  Ostatnio po mnie pojechano na Discordzie, że zaproponowałem jego "czasowe" usunięcie, jeśli komuś w czymś zawadza ;)
Z wiadomych przyczyn w XEGS są dwa ;)

serwus,
Piotr

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

8

Odp: Zestaw recapping małe Atari

Bo podawanie jako "generalnej" rady usuwania czegokolwiek, bo jak dotąd jest to nieprzydatne, jest błędem. Ale to nieistotne. ESR tych kondensatorów bipolarnych w torze audio nie ma znaczenia.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: Zestaw recapping małe Atari

Dzięki za rady. W takim zamiast wymieniać wszystko jak leci sprawdzę 2-3 sztuki i podejmę decyzję co dalej, ale raczej temat uznaję za zamknięty.

Ostatnio edytowany przez madmark (2023-05-26 21:49:39)