Temat: Problem z odtwarzaniem plików AVF

Zapragnąłem sobie obejrzeć teledysk, no i nie działa.  Nie działa tak, że są krzaki i muzyka się krzaczy też.  Próbowałem plików z 3ch różnych źródeł więc to na pewno nie plik.

Mam AVG Cart, najnowszy FW, player AVF ze strony GitHub (w głównym katalogu).
Może mieć to jakiś związek ze Stereo i VBXE które mam.

Z góry dziękuję za pomoc.  Sądziłem że od razu mi zadziała.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

2

Odp: Problem z odtwarzaniem plików AVF

Winna może być karta pamięci. Na ile się orientuję, plik musi zostać nagrany BEZ FRAGMENTACJI, inaczej efekty są złe. Dlatego ja mam zupełnie osobną kartę na filmy, na którą tylko dogrywam rzeczy (na razie).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Problem z odtwarzaniem plików AVF

VBXE - nie ma tutaj nic do tego. Mam VBXE w 3 różnych Atarkach i w każdej AVG zachowuje się poprawnie. Rozumiem, że nie masz Covoxa - tylko Stereo na 2 pokeyach?! Player PDM może odtwarzać automatem na danej konfiguracji ze względu na rodzaj konfiguracji sprzętu, wystarczy odpowiednio ustawić rozszerzenie pliku:
Pokey mono  (PDM)
Pokey stereo (PDS)
Covox mono (COV)
Covox stereo (COS)

Wrzucam jeden utwór dla przykładu

https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing

Jeżeli masz Stereo na Pokeyach to zmień sobie tylko rozszerzenie na PDS.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2023-11-04 11:44:00)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Problem z odtwarzaniem plików AVF

perinoid napisał/a:

Winna może być karta pamięci. Na ile się orientuję, plik musi zostać nagrany BEZ FRAGMENTACJI, inaczej efekty są złe. Dlatego ja mam zupełnie osobną kartę na filmy, na którą tylko dogrywam rzeczy (na razie).

Znalazłem takie wytłumaczenie:

https://www.quora.com/How-do-I-defragme … d-in-Linux

How do I defragment an SD card in Linux?

Don’t. You will damage it.

An SD card is made of electronic memory chips, like an SSD. It works in a completely different way from a spinning hard disk.

It’s only hard drives that need defragging, and only when they have been used by Windows. Other operating systems are more sophisticated, and avoid the need for defragging.

Piguła/Shpoon napisał/a:

wystarczy odpowiednio ustawić rozszerzenie pliku:
Pokey stereo (PDS)

Dalej krzaki.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

5

Odp: Problem z odtwarzaniem plików AVF

Zgadza się. Nie należy defragmentować karty programowo - ale tu nie chodzi o fragmentację fizyczną a logiczną. Po prostu kolejne sektory pliku muszą leżeć w kolejnych logicznych sektorach filesystemu tak, żeby odczyt był "z kolejnego sektora" a nie sektora z tablicy FAT odpowiadającej danemu plikowi. Efekt taki uzyskasz gdy nagrywasz kolejne pliki na czystą kartę. W moim przypadku wyglądało to tak, że wziąłem kartę, sformatowałem na nowo partycję, nagrałem najpierw odtwarzacz (AVFPLAY) a potem po kolei pliki z filmami. Wcześniej gdy filmy nagrywałem na kartę, której używam dla odmiany do gier/dem, miałem efekt taki jak opisałeś.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Problem z odtwarzaniem plików AVF

Czyi co.

1) zrobić backup karty SD (ja mam 2 GB akurat)
2) sformatować SD
3) skopiować pliki AVF po kolei (mam kilka do testów)
4) skopiować pozostałe pliki xex itp.

Tak?

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

7

Odp: Problem z odtwarzaniem plików AVF

DiskDoctor napisał/a:

Czyi co.

1) zrobić backup karty SD (ja mam 2 GB akurat)
2) sformatować SD
3) skopiować pliki AVF po kolei (mam kilka do testów)
4) skopiować pozostałe pliki xex itp.

Tak?

Krzaki nadal.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

8

Odp: Problem z odtwarzaniem plików AVF

Nie mam innych pomysłów.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: Problem z odtwarzaniem plików AVF

Zmienilbyn jeszcze karte na jakiś inny model.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Problem z odtwarzaniem plików AVF

Masakra.  Kupię kartę zatem.

P.S.  Z tego co pamietam, moja karta jest... FAT16.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

11

Odp: Problem z odtwarzaniem plików AVF

Jeszcze spróbowałem sformatować kartę na FAT32.

- pliki pds skrzeczą
- pliki avf odtwarzają poprawnie kilka sekund, potem zwis.

Wygląda jak by

- player pds nie działał dobrze (a wziąłem go z ostatniego FW AVG)
- pliki avf były częściowo nagrane spójnie, a częściowo pofragmentowane

Czy jest jakiś dobry sposób nagrania pliku na gołą kartę SD tak, aby nie był pofragmentowany?  Ja kartę sformatowałem (quick format), następnie nagrałem plik video po pliku.  Posiadam macOS/UNIX.

EDIT* korekta błędu rzeczowego

Ostatnio edytowany przez DiskDoctor (2023-11-04 17:31:27)

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

12

Odp: Problem z odtwarzaniem plików AVF

U mnie dziala wszystko bez zarzutu - bez żadnych dziwnych zabiegów. Karty SD Sandisk Ultra 120MB/s 32GB/64/128GB
Firmware 0.29 czyli ostatni z możliwych... jedynie zapewne playery mam jakieś starsze...
W zipie mój player do AVF oraz PDM

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2023-11-05 17:56:38)

Post's attachments

!AVG.ZIP 3.53 kb, liczba pobrań: 3 (od 2023-11-05) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: Problem z odtwarzaniem plików AVF

Potwierdzam, że zamiana karty pomogła.  Z:

Transcend SD 2 GB

na:

Kingston microSD 64 GB

Obie karty FAT32.

Dzięki!!

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony