26

Odp: Metalowo

ooo nikt nie wspomniał jeszcze o Burzum,to typowo "atarowska" ..
no i jeszcze Emperor-kapela popularna wsród atarowców z Trójmiasta:)

Tak, dwie 'topowe' metalowe kapele. Ale Tatqoo chyba dawno wyszedl poza srednia wieku fanow tych zespolu

27

Odp: Metalowo

Jedyna osoba, która coś sensownego poleciła to Dely ...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

28

Odp: Metalowo

Kierownik poleca (alfabetycznie):

Armia

Oczywiście, tylko to powyższe nie pasuje zupełnie do później wymienionych, ani muzycznie, ani ideologicznie. Wg mnir tylko 2 pierwsze płyty nadają się do słuchania.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

29

Odp: Metalowo

ba; kiedyś Armia grała w Jarocinie a teraz pogrywa na parafialnych odpustach 8)

gep/lamers^dial

30

Odp: Metalowo

ostatnio strasznie mi sie podoba Nightwish ...czy ktoś z was może mi polecić jakąś inną kapelę mniej więcej w tym stylu

Within Temptation "Silent Enigma"
The Gathering "Mandylion"
Lacuna Coil (któryś album... ;) )
Dunwich "Eternal Eclipse of Frost"
The 3rd and the Mortal "Tears Laid in Earth"
Therion "Theli"

31

Odp: Metalowo

Fajno, dzięki za feedback .... dzisiaj zaczynam przesłuchania ;) celem rozeznania jak daleko moje uszy mogą się posunąć.

Chyba będę musiał się przeprosić z jakkimś emulem or samfink.

[ Dodano: Pią Maj 20, 2005 8:15 pm ]
Jak na razie wytrzymałem

+After Forever,
+Visions of Atlantis

Bez emocji Therion i Tristania, Epica.

Jade dalej. Przy okazji przypomnialem sobie Good Charlotte, ale to nie metal.

Edit2: Lacuna Coil zdecydowanie tak,
Hammerfall - O TAKm, a nawet 3xTAK - czy mam wrażenie, że to podobne do Saxonów troche

Moonlight: niestety na mp3search.ru nie udało mi się tego namierzyć

All I hear is the sound of me falling on the ground

32

Odp: Metalowo

Mikey - Parada Krost - co to za KUPOŁAZY ??  :twisted: - technicznie dno pierwsza klasa - a jak się już nauczyli chłopcy grać - to skończyli z ostrym graniem.

Armia - fakt; ostatnio oaza

Slayer, Rammstein - czemu nie; niezłe brzmienie -

Tatqoo - Iron Maiden - "Brave new world", "Fear of the dark"

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

33

Odp: Metalowo

Na dzisiaj koniec... Nr jeden na liście jutrzejszych zakupów to ....
Hammerfall. To jest to co mi się podoba.

Samael też ... niniejszym stwierdzam, że sie przekonałem.

All I hear is the sound of me falling on the ground

34

Odp: Metalowo

Within Temptation "Silent Enigma"

A to nie Anathemy przypadkiem? Czy moze  'zbieznosc tytulow przypadkowa'?

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

35

Odp: Metalowo

ja tam specem od najtwiszy nie jestem,ale bardzo podobało mi sie to:
http://www.users.on.net/~shevlin/NightW … entury.rar

gep/lamers^dial

36

Odp: Metalowo

Within Temptation "Silent Enigma"

A to nie Anathemy przypadkiem? Czy moze  'zbieznosc tytulow przypadkowa'?

No właśnie. Chyba The Silent Force powinno być.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

37

Odp: Metalowo

Dzieki Gep, ale nie lubie Ivana i Delfina...

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

38

Odp: Metalowo

właśnie.

strapping young lad (S.Y.L.) to...bardzo charakterystyczny melodic death metal, przyjemny cholernie, nie napieprzanie w gary i growl w mikrofon... devin townsend band to ładne i rockowe (ogólnie cholernie lubię) a punky bruster to taki stary ale lekki punk rock. wszystkie należą do Devina Townsenda żeby nie było ;).
podobne klimatycznie i równie fajne jest stone sour.

i nie byłabym sobą, jakbym nie poleciła Skinny Puppy.... z tym, ze ta muza jest z lekka dziwna (polecam szczególnie ich starsze kawałki), psychodeliczna i wręcz powalona. ale polecam.

~mess

There's special place for me in hell. It's called the throne.

39

Odp: Metalowo

Skinny Puppy użyczył swoich kawałków do dwóch vhs-ów Lamersów;): The House i Brap; to nie psychodela --->to megapsychodela halooniasta z kwebrachami w tle ;)

gep/lamers^dial

40

Odp: Metalowo

No właśnie. Chyba The Silent Force powinno być.

Racja, pomylilem sie troche... Tak w ogole, to warto sobie zalatwic taka wersje:
Within Temptation - The Silent Force (Limited Premium Edition)

bo zawiera dwie bonusowe piosenki i niezly, klimatyczny teledysk!  8)

41

Odp: Metalowo

Jedyna osoba, która coś sensownego poleciła to Dely ...

ta, jasne.. zwlaszcza Kat jest bardzo sensowny.

42

Odp: Metalowo

Jedyna osoba, która coś sensownego poleciła to Dely ...

ta, jasne.. zwlaszcza Kat jest bardzo sensowny.

Kat też jest sensowny ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

43

Odp: Metalowo

sqward:
hehe za cytowanie przy odpowiadaniu pod postem przedpiscy i cytowanie siebie kierownik (mimo, ze sie z nim zgadzasz) bedzie mial piane na ustach..

A co do Kata to pozwol, ze skomentuje to tak:
muzycznie na poziomie slabszych kawalkow Metalliki.. czyli dno,
brzmieniowo hmm.. jak na polska produkcje tamtych lat przystalo total dno - gitary jakbys piasku do przesteru dosypal, bebny niczym pudelka tekturowe
merytorycznie - teksty zgodne z nieistniejaca juz moda na satana, ruszajace obecnie jedynie zbuntowane 15latki, ktore po system of a down postanowily przejsc na cos mocniejszego.
Wiem, ze ten zespol to legenda polskiej muzyki rockowej, ze wielu wspomina ich czasy swietnosci, ale badzmy realistami - ta kapela jest kiepska!
ale to oczywiscie moje zdanie i masz prawo sie nie zgadzac :)
------

tatqoo: jezeli podoba Ci sie Hammerfall i Saxon to sprobuj moze jeszcze Blind Guardian.. pomieszanie Hammerfalla z klimatami fantasy, chorkami  i solowkami w stylu Queen.

ktora plyta Samaela Ci podeszla? bo generalnie kazda jest totalnie inna od pozostalych. Kultowe jest Ceremony of Opposites, kolosalna zmiana w stylu grania kapeli to Passage, pozniejsze plyty ida jeszcze dalej w elektronike i eksperymenty.. najnowszy Reign of Light ma niespotykane na wczesniejszych elementy hmm 'hinduskie' i (jak wczesniej wspomnialem) babskie przyspiewki.

Oprocz plyt Samaela jest tez solowa produkcja perkuklawiszowca xytrasa 'Passage'- wiekszosc kawalkow z albumu Samaela o tym samym tytule oraz bodaj jeden kawalek z Exodus; wszystko zrobione na samplach klawisze+'skrzypce' (ze niby ma udawac muzyke powazna).. do przesluchania raz jako ciekawostka, ale na dluzsza mete nudne i schematyczne.. a brzmienie tez kaprawe.

duzo ludzi poleca Death... zacznij od plyty Symbolic. Jezeli Ci sie spodoba ten zespol to jest jeszcze jedna plyta Control Denied - Fragile art of existence - projekt lidera grupy Chucka (R.I.P)... nieco mniej deathmetalowe, ale wyraznie zblizone.
Chuck mial wokal ciezki do strawienia na poczatek - dlatego nie kazdemu Death podchodzi, ale technicznie zespol rewela.

------

meska: SYL rowniez polecalem, ale hm.. troche chyba za duzy kociol w glowie robi jak na oswajanie sie z metalem :)

44

Odp: Metalowo

Wiesz Xan, niby masz racje co do Kata, ale 'Lza dla cieniow mienionych' i tak jest swietna : )

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

45

Odp: Metalowo

a co sadzicie o klimatach typu: Soilwork, In Flames, Gardenian?

46

Odp: Metalowo

jak Kata nie lubie, to grubshy dobrze prawi.

SYL jest owszem mocne dość (hehe), ale z devinowych kapel na początek podejść powinien własnie The Devin Townsend Band (polecam kawałki 'Storm', 'Namaste' i 'Sit in the mountain' zwłaszcza). jak tatqoo chce, mogę jakos podesłać ;).

poza tym polecam wybiórczo kawałki Megadeth, Slipknota zwłaszcza moje ukochane 'Wait and Bleed', oraz Sepulturę! (+bonus 'Roots Bloody Roots' z Luckiem Pavarottim ;]).

z bardziej też psychodelicznej, nawet rzekłabym industrialem zalatującej muzyki, ale przy tym bardzo przyjemnej (dosłownie trans), to A Perfect Circle (kawałek Judith zwłaszcza!).

a poza tym commercial time dla Yerzmyeya i polecę ci Geiger Box :D. mi cholernie do gustu przypadło.

hmmm... z tego co na mojej playliście jeszcze mam, to moge polecić American Head Charge. mocne, żywe, przyjemne dla ucha i nie nudne. uhm, jak jeszcze coś sobie przypomnę, to dam znać.

edit: a soilwork jest zajebisty ;]. xan polecił, podesłał i jest super.

~mess

There's special place for me in hell. It's called the throne.

47

Odp: Metalowo

jeżeli Death to jest to co za goście śpiewają głosem jak po Quaście i w ogóle nie odróżniam słów to mi się to po prostu nie podoba.

All I hear is the sound of me falling on the ground

48

Odp: Metalowo

sqward:
hehe za cytowanie przy odpowiadaniu pod postem przedpiscy i cytowanie siebie kierownik (mimo, ze sie z nim zgadzasz) bedzie mial piane na ustach..

A co do Kata to pozwol, ze skomentuje to tak:
muzycznie na poziomie slabszych kawalkow Metalliki.. czyli dno,
brzmieniowo hmm.. jak na polska produkcje tamtych lat przystalo total dno - gitary jakbys piasku do przesteru dosypal, bebny niczym pudelka tekturowe
merytorycznie - teksty zgodne z nieistniejaca juz moda na satana, ruszajace obecnie jedynie zbuntowane 15latki, ktore po system of a down postanowily przejsc na cos mocniejszego.
Wiem, ze ten zespol to legenda polskiej muzyki rockowej, ze wielu wspomina ich czasy swietnosci, ale badzmy realistami - ta kapela jest kiepska!
ale to oczywiscie moje zdanie i masz prawo sie nie zgadzac :)

Zapomniałeś, że też miałeś 15 lat ? ;) Mam do Kata sentyment, nie słucham tego obecnie, ale sentyment pozostał, a muzycznie wcale nie są tacy najgorsi, bo generalnie metal jako gatunek muzyki  też nie jest wysokich lotów. Dużo rytmu, mało melodii ... Ale nie będe wkłądał kija w mrowisko ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

49

Odp: Metalowo

Meśka: Judith to tylko zakąska na to co mozna usłyszec na plytach TOOL'a :D Ewidentnie ten kawalek jest stylizowany na ich brzmienie, wiadomo dlaczego :) Pozostale utwory sa takie.... bez jaj ale polecam. Z tym ze kolejnosc taka: najpierw TOOL, potem A Perfect Circle.

50

Odp: Metalowo

Oj gdzie tam A Perfect Circle do industrialu - moim zdaniem na szczęście daleko  ;) Ale z rocka bardziej skomplikowanego i ciężkiego to Perfect Circle, Deftones i Tool'a (jakby ktoś ciężko-rockowo zorientowany nie znał, choć to mało prawdopodobne) jak najbardziej polecam  :)