51

Odp: Metalowo

A co z pudel metalem :)

Tyketto, Steelheart, Journey, Danger Danger.

Albo progresywne bardziej lub mniej;

Dream Theater, Queensryche

52

Odp: Metalowo

sqward: ale kiedy ja nie mowie, ze kata nigdy nie sluchalem; powiedzialem przeciez, ze zespol jest kultowy, ale po prostu nie jestem w stanie z czystym sumieniem ich obecnie polecic.

Natomiast Twoje stwierdzenie, ze metal jako gatunek z zalozenia jest ubogi uznalbym za lekko ryzykowne;
owszem - mnostwo kapel tworzy kawalki na podstawie jednego riffu a ludzie pieja z zachwytu i szaleja na koncertach (bo jest czad i ogolnie ogien z dupy), jest jednak troche zespolow starajacych sie wysilic troche bardziej mozgownice.. niektorzy lekko jazzuja, inni kombinuja z elektronika i czasem cos z tego wychodzi.
Metal jako taki juz w modzie nie jest.. a wiadomo, ze nic sztuce tak nie szkodzi jak rozglos. Nieliczne kapele zyja tylko i wylacznie z muzyki, dzieki czemu zmienia sie troche podejscie do tego gatunku - 'skoro gramy nie dla kasy (czyt. mas) to moze by cos przykombinowac'. Dobra, nie bede sie wiecej rozwodzil bo kazdy wie o co mi biega.

Edit:
Mikey: o Dream Theater juz mowilem
Tatqoo: zespol Death ma wokal growlujacy, ale jeszcze sie da z tego cos zrozumiec. Uwierz mi, sa zespoly ktore ktore chyba nagrywaja niedzwiedzie na rykowisku a nie siebie. Jezeli Cie na pierwszy rzut ucha odrzuci to sprobuj wrocic do tego po czasie. Nie znam innej kapelki (oprocz wspomnianego Control Denied, ale za to jest odpowiedzialny ten sam czlowiek) grajacej w tym stylu; no i ta technika..

aha.. z ciezkich kapel deathowych to jeszcze Sinister sie nadaje (pamietam szok jak na metalmanii 2003 wyskoczyla nowa WOKALISTKA.. taka niepozorna babeczka.. uh, miazga) no, ale skoro trudnosci ze zrozumieniem tekstu sa dla Ciebie wystarczajacym powodem, zeby nie sluchac to z gory uprzedzam :)

53

Odp: Metalowo

xan: Może i ryzykowne było to stwierdzenie, ale prawdy w nim sporo.

Sisister "Cross the styx" bardzo fajna była.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

54

Odp: Metalowo

i polecam jeszcze stare poczciwe Faith'No'More, Clawfinger, RATM... :D Zadnych belkotow i 300 milionow uderzen stopy nie polecam, to ma juz niewiele wspolnego z muzyka :D

55

Odp: Metalowo

o tak, Faith No More !!!

a ja jeszcze proponuje z tych klimatow: Senser, Suicidal Tendencies oraz Biohazard :)

[ Dodano: Nie Maj 22, 2005 12:01 am ]
az sobie zapuscilem "Epic"

56

Odp: Metalowo

Fear Factory?

57

Odp: Metalowo

Mikey! Wiesz cos na temat Sensera?? Zespol sie rozpadl dosyc szybko ale koles (wokal) mial druga kapele. Nie wiesz jak sie zwą???

58

Odp: Metalowo

Swego czasu, ze starego metalu lubilem Manowar... Teraz od czasu do czau na playliscie sie pojawi.

59

Odp: Metalowo

Moonie, zdaje sie ze bardzo krotko 'Lodestar' a pozniej 'Entronaught' ale glowy nie dam.
Poszukaj po angielskich zinach/labelach.
Ale wyczad byl, no i demoscenowy motyw z ich kawalkiem w demku State of Mind zabojadow z Bomb. (zdaje sie ze pierwsze pecetowe demo na win32 i linuxa + dostepne zrodla :)

No i to tyle :)

60

Odp: Metalowo

moje najnowsze odkrycie

61

Odp: Metalowo

Faktycznie, strasznie nowe. Entombed brzmiał tak jak "Decoy" w pierwszej połowie lat 90-tych. Klimaty takie jak "Re evolution" nazwane zostały industrial-thrash w tym samym okresie. :evil:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

62

Odp: Metalowo

odrozniasz pojecia 'nowosc' od 'moje odkrycie'?

63

Odp: Metalowo

Dzieki Mikey, zahaczyl sie chyba o jeszcze jedna kapele o dlugiej nazwie i chyba bylo tam slowo underground ale to bylo tak cholernie dawno jak to kiedys namierzylem i juz nie potrafie zrobic tego ponownie :)

A tak wogole to jecze doloze do tej listy DEZERTER'a :D
Zima bylem na ich koncercie, ja pingole maja swoje lata ale wymiataja ze hej :D

64

Odp: Metalowo

Bez Skandala, to nie Dezerter...

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

65

Odp: Metalowo

Kolejny dzień, kolejne odkrycie. Otóż słuchając sobie koncertowej płyty Dream Theatre (yo mikey ziom) doszedłem do wniosku, że podobać mi się powinien "instrumentalny metal", czyli dużo grania jak najmniej śpiewania.

Ktoś coś podpowie ?

All I hear is the sound of me falling on the ground

66

Odp: Metalowo

jak Dream Theater to moze jeszcze to
----
Edit: geeez... wlasnie przesluchalem nowa plyte slipknota (jak kolega chwali to czemu nie sprobowac)... ale jedyne co u mnie wywolala to metlik w glowie... Zupelnie nie dla mnie

67

Odp: Metalowo

jak chcesz sie naładować to jest taki jeden legendarny numer: Black Sabbath - Iron Man ...mnie zawsze ładuje tak że hej! Ozzy przoduje! :twisted:

gep/lamers^dial

68

Odp: Metalowo

Mam conieco drimów - Tatko; bedziesz na Chwast - to ci na CD/ czy tam dvd zabiore. Nie wiem ile tego uzbieram, ale coś będzie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

69

Odp: Metalowo

ja mam drimow wszystko, wiec na sztabie mozesz zrobic sobie kopie zapasowa

70

Odp: Metalowo

O ile Samaela slucham na okraglo tak nie przypominam sobie, zeby byl chociaz odrobine podobny do Nightwisha ;) a, sorry.. na najnowszej plycie gdzies tam w tle czasami slychac jakas kobiete; ogolnie na przekor tego co ludzie mowia o tej produkcji - uwazam, ze jest bardzo udana.

Przytoczyłem Samaela nie z powodu Nightwish a tylko dlatego, że to dla mnie kult zwłaszcza Blood Ritual.
Inne kultowe płyty, które wałkowałem miesiącami to (pewnie jest więcej ale te szczególnie utkwiły mi w pamięci): Chaos A.D. Sepultury, South Of Heaven Slayera (po prostu piękne), Cowboys from Hell Panthery, Symbolic Deathu ... więcej grzechów nie pamiętam. AMEN ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

71

Odp: Metalowo

Chaos A.D. Sepultury

Srednio dobra plyta, producencko i brzmieniowo genialna - ale na tej plycie sepultura stracila troche thrashowy pazur imho. O wiele lepsze sa starsze plyty - Beneath The Remains i Schizophrenia

72

Odp: Metalowo

Death Angel - Act III
oldskool

73

Odp: Metalowo

witam!
już mnie muzyka taka nie bawi, ale aprę tygodni temu odkrycie miałem spore. zaskoczyłem się. taki sobie polski zespół Yattering był, mega-ultra-masakra-death metal, ale ostatnia wydana płyt , pt "III" bardzo ciekawa, elektroniki wuchta, bardzo eksperymentalna, zdaje się, ze niezbyt dobrze przez "środowisko" przyjęta, długo trwało poszukiwanie wydawcy. aha, w sieci są chyba tylko kawałki na stronie zespołu.

ps .a tak w ogóle, bo ktoś polecił Dezertera... osobiście nie przepadam, ale z nazwijmy to "nowofalowych" rzeczy, też autor topkia poszukuje jakiś tipów?

74

Odp: Metalowo

Na dzień dzisiejszy słucham Iron Maiden, Hammerfall, Sonata Arctica, Blind Guardian, Masterplan, Angra, Lost Horizon ...

Masterplan - po prostu rulezja ...

[ Dodano: Sob Cze 11, 2005 11:18 am ]
ostatnio cicho sie tu zrobilo ;) ale mimo wszystko. Jesli ktoś z was lubi power ... to polecam Masterplan - plytę z 2005 roku aeronautics ... róló ...

All I hear is the sound of me falling on the ground

75

Odp: Metalowo

Przypomiała mi sie jeszcze fajna kapelka Type O Negative i ich alboom Bloody Kisses :D

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...