51

Odp: Scena krytykuje

alp napisał/a:

masz w domu na piecu mp3 ? orgyn. windowsa ? i co ? nadal myslisz ze jetses lepszy ode mnie ?

1. Owszem, mam licencjonowane Windowsy XP. Tyle, że ich nie używam (na codzień, jak niektórzy wiedzą, używam FreeBSD).

2. Nie mam plików mp3 (wyobraź sobie).

3. Nawet gdybym miał, to nimi nie handluję na Allegro.

4. Od początku byłem pewien, że z bieżącej dyskusji nie rozumiesz ani słowa.

KMK
? HEX$(6670358)

52

Odp: Scena krytykuje

jellonek napisał/a:

drac030: skoro to sa cudze rozwiazania to czemu TO TY SIE UPOMINASZ, a nie ich autor?
prosze - wrecz blagam - GDZIE DO k**** NĘDZY JEST NAPISANE ze nalezy sie komukolwiek
cos za te rozwiazania?? (procz slawy i uznania ma sie rozumiec...)

Nigdzie nie jest napisane. Nie rozważamy tu kwestii prawnej, ale stronę moralną niektórych spraw, nie wiem, czy zauważyłeś. A czemu się upominam? Z dwóch powodów:

1) bo jak widzę coś takiego, to mi się zbiera na mdłości, tym bardziej, im bardziej jestem pewien, że problemy natury moralnej są poza zasięgiem zrozumienia osoby, do której skierowana jest krytyka;

2) bo jak przymknę oczy i pozwolę, żeby wykorzystywano cudzą pracę, to potem nie będę miał prawa (moralnego, a jakże) protestować, kiedy ta sama (albo inna) osoba będzie tak samo wykorzystywać moją.

PS. Od jutra do wszystkich programów dołączam licencję.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-09-19 20:34:27)

KMK
? HEX$(6670358)

53

Odp: Scena krytykuje

O co chodzi??? O co ta zwada, co kto komu dogada. :D :P RATAI : i fajnie jest.

Ostatnio edytowany przez ratai (2005-09-19 20:53:56)

54

Odp: Scena krytykuje

MIKER czy jakoś mu tam coś wspomniał "Jak tam mirus się atarka sprawuje, dobrze? Może jakieś demo napiszesz?"

Nie wiem o którą atarynkę Ci chodzi bo w domu posiadam ok 10 szt. 65xe; 5 szt. 130xe; 2 szt. 800xe i 2 szt. 800xl. Z typu st posiadam 1040 st ste stfm po jednej sztuce i ostatnio falcona 030. Wspomnę o trzech sztukach portfolio jedna na maxa wypasiona i wiele innych kompów 8/16 bit innych firm. I powiem Ci tak kończyłem elektronikę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach więc raczej jestem sprzętowcem niż softwarowcem, więc nie oczekuj wielkich dzieł softwerowych z mej strony. Nie rozumię więc co ma ta roześmina do rozpuku gemba znaczyć - próba naśmiewania się ze mnie czy Twoje lustrzane odbicie ???

Żyję bo Bóg tak chciał.

55

Odp: Scena krytykuje

eh draco: nie rob jaj i daruj sobie licencje... chyba ze beerware ;) - "za to sie z toba napije"
mirusvf: stary! zrob sprzetowe demo! nie wiem.. chip(s)y wyskakujace z kompa i tanczace kan-kana, numen na car'cie, whatever... cala scena czeka zeby zobaczyc zaspokojonego mikera! :D

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

56

Odp: Scena krytykuje

Może by tak przenieść ten temat do ringu, bo to co się tu dzieje tylko na tą kategorię zasługuje...

: 404. Stopka not found

57

Odp: Scena krytykuje

drac030 napisał/a:

PS. Od jutra do wszystkich programów dołączam licencję.

nooo, meska decyzja ;) i tak powinno byc! (BSD? a moze ktoras z
http://creativecommons.pl/licencje-praw … cencje-cc/ ? ;) )

ratai napisał/a:

O co chodzi??

wlasnie o to ze jak ktos watek zaczyna na jakis temat to i tak dyskusja schodzi na inne sciezki :D

mirusvf napisał/a:

Nie rozumię więc co ma ta roześmina do rozpuku gemba znaczyć - próba naśmiewania się ze mnie czy Twoje lustrzane odbicie ???

miker, jako czlowiek czynu ;) namawia (w formie zartu) by pojsc w jego slady i codziennie wieczorem kawalek
dema dopisac ;)
ta rozesmiana gemba nie moze byc jego lustrzanym odbiciem - no chyba ze sie ogolil :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

58

Odp: Scena krytykuje

AXE/SSG napisał/a:

eh draco: nie rob jaj i daruj sobie licencje...

Ty jeszcze nie wiesz, jakiej ta licencja będzie treści :D Beerware, całkiem dobry pomysł, ale nie mogę ryzykować wątroby ;)

KMK
? HEX$(6670358)

59

Odp: Scena krytykuje

Eru ja już proponowałem powołanie komisji śledczej ale nikt się nie zgłosił jako członek ( to nie jest obraźliwe ). Wszyscy widać boją się tego czy sami przed komisją stanąć by nie musieli!

Żyję bo Bóg tak chciał.

60

Odp: Scena krytykuje

Tu nie Sejm.

PS. Uczeni radzieccy są w błędzie, w Australii w lipcu jest zimniej.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-09-19 21:51:35)

KMK
? HEX$(6670358)

61

Odp: Scena krytykuje

Widzisz, mirus: AXE i jellonek załapali, hehe - pozdrówka! :)

I Ty zostaniesz big endianem...

62

Odp: Scena krytykuje

drac030 napisał/a:

Beerware, całkiem dobry pomysł, ale nie mogę ryzykować wątroby ;)

watroba nie pokey - zregeneruje sie! ;P
alp/lotharek juz chyba zrozumial ducha sceny, wiec nie wnikajmy wiecej personalnie i niech zostanie tak jak bylo.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

63

Odp: Scena krytykuje

AXE : "i niech zostanie tak jak bylo" za to zdanie idę szukać nocnego i jeszcze dziś łyknę browara za scenę jej przyszłość i zdrowie jej członków

Żyję bo Bóg tak chciał.

64

Odp: Scena krytykuje

Kto wygrywa? Ile dla nas? :mad: RATAI.

65

Odp: Scena krytykuje

mirusvf napisał/a:

I powiem Ci tak kończyłem elektronikę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach więc raczej jestem sprzętowcem niż softwarowcem, więc nie oczekuj wielkich dzieł softwerowych z mej strony.

nie martw sie, zawsze mozesz cos zdzialac na tym (http://atariki.krap.pl/index.php/Demo-maker), w końcu to też dla ludzi i jak masz dobry pomysł to kogoś zadziwisz... ;)

66

Odp: Scena krytykuje

ratai: a ty jaką masz specjalizację?

Sprzęt, kodowanie, muzyka, grafika, swap ... ?

A może po prostu troll forumowy? :cool:

I Ty zostaniesz big endianem...

67

Odp: Scena krytykuje

miker napisał/a:

ratai: a ty jaką masz specjalizację?

Zbieranie puszek i makulatury.
Jestem *eco* dbam o środowisko.:)  : i fajnie jest!

68

Odp: Scena krytykuje

I ja się dopiszę.
Niech szlag trafi licencje i pazerność.
Już dawno napisałem  - co moje, to i Twoje -. (prócz żony!)
To co udalo mi się zrobić jako amatorowi i hobbyście jest na wiadomej stronce.
Kto chce, niech kopiuje, powiela, robi innym, i dla siebie. Mam to gdzieś. Ważne by powstało lepsze a moje niech jest wzorem.
Otrzymałem darmo, darmo daję (cudze też, schematy na wiadomej stronce.)
Kto chce mnie skarżyć niech podejdzie bliżej. A w ramach kampanii wyborczej postawić mogę piFFko dla ludzi, na zgodę.
LUDZIE! Zamiast się rozwijać i dzielić tym co jest, jakieś przetargi. O miedzę?

J A K   K A R G U L E

Żałosne.

Masz, to daj, nie wypominaj. Ciesz się że inni zarobią. Bogaci się sąsiad, bogacisz się i Ty.
Jak to dobrze, że są na świecie (jeszcze) ludzie bezinteresowni.
Reszta to złom.
Pasiu! :) za to że dałeś darmo. Pozostali to samo. A ciułacze niech schowają głęboko, może w trumnie na coś im się przyda.
Nago przyszedłeś na ten świat, nago odejdziesz. Pozostaw coś dla innych.
Płacić trzeba, ale za to co kosztuje a nie za to co jest NASZYM WSPóLNYM DOBREM. (tak sądzę). Więc, koszt części pokryć trzeba, a reszta..... niech decyduje autor a nie komisja śledcza.
Hołk!

69

Odp: Scena krytykuje

jellonek napisał/a:

nooo, meska decyzja ;) i tak powinno byc! (BSD? a moze ktoras z
http://creativecommons.pl/licencje-praw … cencje-cc/ ? ;) )

Zastanowię się. Na razie podoba mi się ta:

http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/pl/

KMK
? HEX$(6670358)

70

Odp: Scena krytykuje

Jakkolwiek niektorzy maja tu racje, autor czyli tworca czy tez raczej przetworca, odtworca, potwor(ca) ;)  zawsze ma swoje racje, uzasadnione racje, to jednak slowa Zenona sa niemalze... o w pysk! gdybym napisal"swiete" to znaczylo by ze dokladnie jest inaczej. Dosc ze skrajnosciami. A wiec cenny to glos i sam go popieram, no i pewnie moznaby mi zarzucic cos bo wlasnie sie przymierzam do robienia p*.* do STka ;) ale skoro je robie to dobrze wiem ile mnie to kosztuje ;) Jednak to jest dobry glos w tej dyskusji, w pelni popieram i dostrzegam ze niestety taki komputerek jak ST moglby z powodzeniem jeszcze wielu i wiele sluzyc fajnie to brakuje niestety takich wlasnie OPENHardwareowych Projectow jak chocby IDE, TOSFlash. Jest EIFFEL, ETHERNEC, ale to prze tyle lat malo! Gdybym dorwal schemat jakiegos iNFace'u np z niemieckiego magazynu C't to bym to zwyczajnie, zaczal kopiowac, i byc moze nie byloby to do konca w porzadku ale z drugiej strony kilka osob dostaloby do swojego STka twardziela ladnie zamknietego w obudowie i bylo by mysle im milo i przyjemnie z tego poodu ze mogliby nie wachlowac dyskietkami, skrocic sobie w ten sposob jakze cenny dla kazdego czas, ew. przyczyniloby sie to do motywacji zeby taki ktos zaczal cos np. pisac. Chociazby prace zaliczeniowe, bo nikt mi nie powie ze STek sie gorzej do tego nadaje od jakiegos PC. Ale pewnie i tak nie przekonam tej czesci ktora widzi tylko XLki, a pozatym sa juz PCty. A to wlasnie jest tez pewien ten wyznacznik takiego jakiegos naszego, waszego ograniczenia ktory mnie zawsze dziwilo i dziwi nadal. ale widac taka to juz uroda, wiec cicho sza ;)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

71

Odp: Scena krytykuje

oj zenku, zenku choc jestes nieprzyzwoicie stary ;) to wnosisz tak cenny powiew swierzosci na to forum ;)
jako czlowiek wyrastajacy niemal w innej epoce masz CALKIEM INNE (w moim odczuciu o wiele lepsze)
podejscie do wielu roznych spraw. widze zes z pokolenia RMS-a (kto to? wojujacy mesjasz wyznania GNU
kto nie wie o co mi chodzi - niech googla ;) ) ktory jak Ty dazy do tego by ludzie sie wiedza dzielili
i WSZYSCY z tej wiedzy kozystali.

niestety pokolenie w ktorym ja wyrasta(m/lem) ma juz bardziej kapitalistyczne podejscie do rzeczywistosci:
- co sie da staraja/my sie wycenic
- co sie da staraja/my sie sprzedac
- moralnosc? a co to znaczy?
- wspolne? takie to mamy powietrze (puki co...)

nie mowie ze to czy inne podejscie jest lepsze/gorsze - jest poprostu inne. oceni czas, a na pewno nie my...

dodane
przy o kazji - wielkie przeprosiny ze na poczte Ci nie odpisalem. postaram sie jak najszybciej sprezyc
(nie puszczajac bąka) i odpisac...

dodane
drac030: zastanow sie nad usunieciem sekcji nd (No Derivative Works)
w sumie atari basic mozna przyjac ze tez nie powinien byc modyfikowany bez zgody autorow
a Ty go rozgrzebujesz - nie lepiej pozostawic potomnym furtke do modyfikacji/poprawiania?
nie badz samolubny ;)

Ostatnio edytowany przez jellonek (2005-09-20 20:38:16)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

72

Odp: Scena krytykuje

Zenon do Jellonek
No, ja myslę że pamiętasz.....
:) Czy za to będę musiał płacić? :)

Grosza coś odłożyłem, jednak jestem pewien że potraktujesz to jako rzecz.... wspólną :) pomimo że jesteś z epoki kapitalistycznej (czyt. co się da to się sprzeda).
Więc tak, kto chce niech się dogada z kupującym/sprzedającym co za ile i po ile.
A kto chce niech daje/bierze darmo. Innym nic do tego.

73

Odp: Scena krytykuje

jellonek napisał/a:

drac030: zastanow sie nad usunieciem sekcji nd (No Derivative Works)
w sumie atari basic mozna przyjac ze tez nie powinien byc modyfikowany bez zgody autorow
a Ty go rozgrzebujesz - nie lepiej pozostawic potomnym furtke do modyfikacji/poprawiania?
nie badz samolubny ;)

O ile mnie pamięć nie myli, to Atari już dawno - gdzieś tak ze 14 lat temu - wyraziło brak zainteresowania firmwarem do ośmiobitowców, ale na wszelki wypadek napisałem w tej sprawie do byłego Infogrames. Ale nie dostałem żadnej odpowiedzi :P

Natomiast co do works derivative od tego, co ja tam nagrzebię, to jest tam klauzula odpowiednia przecież. Poza tym powiedziałem, że się jeszcze zastanowię, nie wybrałem którym tekstem się posłuzyć.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-09-20 21:28:26)

KMK
? HEX$(6670358)

74

Odp: Scena krytykuje

Zenon/Dial napisał/a:

Zenon do Jellonek
No, ja myslę że pamiętasz.....
:) Czy za to będę musiał płacić? :)

Grosza coś odłożyłem, jednak jestem pewien że potraktujesz to jako rzecz.... wspólną :) pomimo że jesteś z epoki kapitalistycznej (czyt. co się da to się sprzeda).
Więc tak, kto chce niech się dogada z kupującym/sprzedającym co za ile i po ile.
A kto chce niech daje/bierze darmo. Innym nic do tego.

Proponuje opatentować to co się da, resztę wydać jako "trialware" - maks. 30 dni używania, wygenerować licencję na 50 stron i nawiązać współpracę z BSA (na dobry początek wymiana banerów), no i będzie można już spać spokojnie... Nikt z tego nie będzie korzystał :)

Dodatkowo można zamontować wykrywanie zmiany dysku twardego i związaną z tym wymuszoną aktywację przez Internet :D

pozdro

P.S. Ciekawe, może jest jakaś licencja zabraniająca używania części "od innego dostawcy"? Może to jest klucz do sukcesu? Niektóre firmy tak robią, anulują w takich sytuacjach gwarancję, a możliwe że w przypadku softu można by dodatkowo anulować licencję...

PS2: Ludzie ludziom zgotowali ten los...

I'm not so bad, once you get to know me.

75

Odp: Scena krytykuje

piotrv napisał/a:

PS2: Ludzie ludziom zgotowali ten los...

No właśnie, właśnie. Dlatego m.in. istnieje GPL, że niektórzy chcieliby zarabiać na cudzej pracy i to za darmo.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-09-21 13:01:33)

KMK
? HEX$(6670358)