51

Odp: Wyjście RGB w Atari

Simius napisał/a:

Ciągle aktualne.

A dziś też? Trafiło mi się 65 XE System Secam. Ile PLN taka płytka i na czym polega montaż? Wciśnięcie w socket, czy coś trzeba wylutować/wlutować? Zdjęcia w powyższych postach już się nie pokazują.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

52

Odp: Wyjście RGB w Atari

Naprawdę masz 65XE w wersji SECAM, nie przerabiane? Wedle obecnej wiedzy 65XE nie było sprzedawane na rynku francuskim.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

53

Odp: Wyjście RGB w Atari

Gdzieś mam jeszcze ostatnią, nie zmontowaną jeszcze płytkę z wyjściem w standardzie VGA, czyli H=31,1kHz. Wymaga monitora z odświeżaniem od 50Hz. Niektóre to potrafią. Montaż wymaga wylutowania FGTIA i wlutowania w to miejsce podstawki. FGTIA wkłada się w podstawkę na płytce, a płytkę wtyka w uprzednio wlutowaną podstawkę w Atari. No i trzeba sobie jeszcze wyprowadzić gdzieś gniazdo wyjściowe VGA i przylutować do niego sześć kabelków.
Cena 150PLN + wysyłka, ale nie od razu, bo nie wiem, kiedy uda mi się zmontować.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

54

Odp: Wyjście RGB w Atari

Krótki, 65 XE System, potocznie XEGS.

Simius, obawiam się że nie mam takiego monitora. Myślałem że to RGB 15kHz. Mam monitory CRT typu C= 1084 i kilka LCD ze SCART, ale te w specyfikacji wszystkie mają 56-75 k Hz. Pójdą?
LG M1717A, LG M1721A, LG 173ST, Samsung 711MP, Samsung 940MG i Acer Ferrari 17".

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2015-02-28 08:57:27)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

55

Odp: Wyjście RGB w Atari

Gwoli ścisłości, XE Game System nie ma "65" w nazwie. Dziękuję za doprecyzowanie.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

56

Odp: Wyjście RGB w Atari

Raczej nie pójdą.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

57

Odp: Wyjście RGB w Atari

Krótki, no fakt, bez 65 :) A "Game" to występuje tylko na pudełku, bo na obudowie i w instrukcjach tylko "XE System".

Simius, to na razie dzięki, jeszcze się zastanowię. A masz może jakieś sprawdzone modele, które można gdzieś trafić częściej niż raz na 10 lat na ebayu np w Australii? To by były CRT czy LCD?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

58

Odp: Wyjście RGB w Atari

Adam, a patrzysz na które częstotliwości? Bo te monitory to masz standardowe VGA przecież i powinny pasować. Jak wrzuciłem numerek tego pierwszego LG M17171A w Google.
Częstotliwość pozioma: 31 - 81 kHz - o tej napisał Simius.
Częstotliwość pionowa: 56 - 76 Hz - o tej napisałeś Ty zmieniając Hz na kHz.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2015-02-27 11:36:32)

59

Odp: Wyjście RGB w Atari

31kHz linia to jedno, a 50Hz ramka to drugie. Pierwsze spełnia praktycznie każdy monitor. Drugie tylko niektóre. Ja sobie z tym poradziłem zmieniając taktowanie procesora w monitorze na 1.2x wolniejsze. Ale nie w każdym monitorze to musi zadziałać. ZTCP Candle w swoim próbował bez sukcesu. Mnie się to udało w 100% (co tu oznacza dokładnie 2 przypadki), z czego jednak trudno wyciągać jakieś wnioski.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

60

Odp: Wyjście RGB w Atari

Dzięki lemiel, miałem na myśli pionową, oczywiście w Hz. Poprawiłem poprzedni post. Wg specyfikacji wszystkie mają 56 - 75 Hz

Simius, a robiłeś tylko w wersji 31 kHz, czy też na 15 kHz, do TV ze SCARTem? Bitman ma chyba od Ciebie wersję 15 kHz? Czy to były inne płytki, których już nie masz?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2015-02-28 09:04:55)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

61

Odp: Wyjście RGB w Atari

To były inne płytki i nie mam już żadnej. Duddie dostał dokumentację i miał zrobić kilka takich płytek, ale kiedy, tego nie wiem. Spróbuj jego spytać.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.